• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Oświetlenie do modeli wagonów pasażerskich

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#1
Jakiś czas temu (ponad rok) zacząłem bawić się z oświetleniem do bipy (http://forum.modelarstwo.info/threads/oświetlenie-modelu-bhp-bipy.25360).
Od tego czasu działałem powolutku i na pokazie Kolejomanii w Gdańsku można było zobaczyć także inne wagony, które oświetliłem - "bohuny" od PIKO i "bonanzy" 120A od PIKO.
Zaprojektowałem do nich własne płytki drukowane i użyłem sterowania za pomocą kontaktronu tak jak to opisałem przy okazji potyczek z bipą.
IMG_20160514_110041463.jpg

Oświetlenie do bonanz montowałem na szybko - nawet nie zdążyłem podpiąć końcówek składu, ale wyglądają super.
Dodatkowo eksperymentuję dalej z bipą - zmieniłem sposób połączenia między członami i opracowałem sposób na odbieranie prądu także z kół wózka środkowego.
A tak prezentują się płytki oświetlenia do "bonanz" i "bohunów":
płytki oświetlenia.jpg

Wszystkie punkty oświetlenia rozmieściłem tak jak w wagonach 1:1 (a przynajmniej tak się starałem).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 5
Tabor 2
Tabor 2
A
Tabor 15
Tabor 2

Podobne wątki