• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Oświetlenie DCC wagonu 1Aw

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
#1
Jakiś czas temu zacząłem nieśmiało projektować płytki PCB. Ot tak, dla własnych celów - nic specjalnego. jakiś czas temu zorientowałem się też, że DCC nie gryzie, więc postanowiłem oświetlić swój wagon 1Aw. Efektem jest poniższa płytka, samodzielnie zaprojektowana (aczkolwiek na podstawie schematu zaprojektowanego przez Paco Canadę) , zamówiona od majfrendów i polutowana własnoręcznie. Widoczny kondensator mieści się w toalecie, stąd okno nie jest oświetlone, ale za to kondensator jest dobrze ukryty:
20210417_164141.jpg


20210417_164201.jpg


Tak jak w oryginale można oświetlić połowę plafonier (funkcja F1):
20210417_164327.jpg


Drugą połowę plafonier (funkcja F2):
20210417_164333.jpg


Albo wszystkie (F1+F2):
20210417_164331.jpg


Mam jeszcze parę płytek w zapasie. Ktoś zainteresowany?
 
Ostatnio edytowane:

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
#2
Polecam płytkę od Bartosza, wszystko pięknie pasuje, ja jedynie wymieniłem kondensator na trochę mniejszy, bo nie chciałem już ingerować w układ ścianek i usuwać ubikacji. Jeżeli ktoś zostawia oryginalne ścianki z zestawu, to trzeba w nich tylko wyciąć otwory od góry, żeby do nich wpasowała się płytka oświetleniowa.
U mnie wygląda to tak:
1Aw_oswietlenie.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Z
Wąskotorówka 3

Podobne wątki