• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Oświetlenie budynków

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
754 0 0
#61
Asan napisał(a):
nie widzę w tej roli diody z paska wyglądała by jak jupiter a nie lampka
To jest "oczywista oczywistość" :D , całkowicie się z tobą zgadzam . Miałem na myśli oświetlenie wnętrz w sensie ogólnym . Mnie nie interesuje modelowanie wnętrz i nie robię tego , wystarcza mi że oglądając makietę z typowej odległości ok. 1m stwierdzam że nocą wewnątrz budynku się "pali światło" . Sam również nie wszędzie stosowałem taśmy ale generalnie wyłącznie diody.
 

grzegorz

Użytkownik
Reakcje
99 4 2
#62
Dla unaocznienia zagadnienia, oświetlania budynków. Wrzucam prosty poglądowy rysuneczek
Leszka Lewińskiego z artykułu " Oświetlenie makiety" Świat kolei 9/2005r. ;)
 

Załączniki

arekBR

Użytkownik
Reakcje
59 11 0
#63
Oczywiście drugi sposób jest jak najbardziej wskazany. Tylko w przypadku, kiedy domek składa się samemu z plastiku lub z kartonu. ;)
 

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#67
Wyciąć odpowiednio dopasowaną konstrukcję ścian w zmontowanymi ledami, przykleić podłogę i można świecić :D
 

benek

Ostrzeżony
Reakcje
60 0 1
#69
grzegorz napisał(a):
Nie tak hop hop. :roll: Trzeba się najpierw trochę napracować :p
Coś mi wiadomo na ten temat. Jak skończę to zaprezentuję moje wypociny. :roll:
Mam jeszcze prośbę. Może ktoś podpowie jak zmajstrować taką lampkę jak na zdjęciu.
 

Załączniki

  • 26,3 KB Wyświetleń: 676

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#70
Aby wykonać szybko i prosto proponuję wywiercić otworek pod mikro żaróweczkę 1,2mm. Wystawić na zewnątrz szklaną banieczkę. Następnie przy pomocy zaostrzonej wykałaczki kapnąć kropelkę Wikolu. Po wyschnięciu będziesz miał mleczny klosz. ;)
 

benek

Ostrzeżony
Reakcje
60 0 1
#72
zbych napisał(a):
Aby wykonać szybko i prosto proponuję wywiercić otworek pod mikro żaróweczkę 1,2mm. Wystawić na zewnątrz szklaną banieczkę. Następnie przy pomocy zaostrzonej wykałaczki kapnąć kropelkę Wikolu. Po wyschnięciu będziesz miał mleczny klosz. ;)
Muszę przyznać, że sceptycznie podchodziłem do Twojego pomysłu; ale sprawdziłem i się udało :D Dzięki.
 
Reakcje
0 0 0
#78
BORUCH napisał(a):
Znam różne sposoby. Latarnie robiłem sam. Nie są perfekcyjne, ale mnie odpowiadają. Najlepiej samemu poeksperymentować :D
Latarnie kupię gotowce. W tej materii nie będę eksperymentował. Interesują mnie raczej takie miniaturki lampek jak nad drzwiami wejściowymi czy np. lampka nocna na stoliku lub stojąca w rogu pokoju. Chciałbym wyeksponować wnętrze pomieszczeń, stąd moje pytanie. ;)
 
Reakcje
99 4 2
#79
waldek napisał(a):
Interesują mnie raczej takie miniaturki lampek jak nad drzwiami wejściowymi czy np. lampka nocna na stoliku lub stojąca w rogu pokoju. Chciałbym wyeksponować wnętrze pomieszczeń, stąd moje pytanie. ;)
W tym temacie uderz bezpośrednio do Woźniaka ( zbych ). W makiecie którą sprzedał narobił sporo takich pierdółek. ;)
 
Reakcje
89 3 4
#80
grzegorz napisał(a):
waldek napisał(a):
Interesują mnie raczej takie miniaturki lampek jak nad drzwiami wejściowymi czy np. lampka nocna na stoliku lub stojąca w rogu pokoju. Chciałbym wyeksponować wnętrze pomieszczeń, stąd moje pytanie. ;)
W tym temacie uderz bezpośrednio do Woźniaka ( zbych ). W makiecie którą sprzedał narobił sporo takich pierdółek. ;)
Panowie tylko nie po kontach :p Podzielić się wiedzą proszę :p
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 14
Buduję makietę 10
Buduję makietę 14

Podobne wątki