• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowy wagon towarowy od firmy Lenz

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.985 15 2
#2
Bardzo dosłownie.
Ryby morskie typu Tnfs 38:
Wagon chłodzony do ryb morskich powstał w 1942 r. Na bazie spawanego Glmhs "Dresden". Istotne różnice zewnętrzne były, oprócz białego obrazu z napisem "ryba morska", pionowe wejście na pokład i dwuskrzydłowe drzwi. Około 500 wagonów miało bardzo silną izolację i były wyłożone blachą cynkową.
Tnfs oznacza:


    • T = samochód chłodniczy
    • n = nie dla zamrożonej żywności
    • f = tylko dla ryb morskich
    • s = użyteczny do 90 km / h
Ze względu na inne projekty odesłaliśmy Tnfs 38 jakiś czas temu, teraz wracają one do planu produkcji. Podobnie jak wszystkie wagony towarowe, Tnfs otrzymuje także metalową obudowę.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#3
Mateuszu. Bardzo Ci dziękuję za to tłumaczenie. Przeglądając forum i temat [ Zespoły chłodnicze i wagony do przewozu żywych ryb ] oglądałem zdjęcia różnych typów wagonów chłodni i wagonów lodowni, bardzo chciałem mieć taki typ wagonu w mojej kolekcji. I dzisiaj przeglądając stronę firmy Lenz natknąłem się na prototyp tego wagonu który podałem w linku powyżej. Porównując zdjęcia modeli w skali h0 takich wagonów chłodni i wagonów lodowni stwierdziłem że mogę mieć taki wagon z III epoki z orzełkiem. https://www.google.com/search?q=Wagony+lodownie+na+PKP&client=firefox-b&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=cvKfMAWYWdywhM%3A%2CX6dnLl-cvFjaTM%2C_&usg=__2NZJ8OUUpVFmh1xzaqwSy05TnnE=&sa=X&ved=0ahUKEwjExKHkmqbcAhUBqSwKHYORCcEQ9QEIPjAE#imgrc=GF-YfWn4isliEM: Cena tego wagonu wynosi 145 euro.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#6
Kolego Luc1979. Dziękuję za wpis. O tym wątku który podałes napisałem w poście powyżej, godz. 21 Wiem że kolegów zbierających skalę 0 jest niewielu, ale kazdy głos dotyczący prototypu tego wagonu, nawet od kolegów ze skali h0 jest dla mnie cenną informacją. Bo to czy skala 0, h0, TT ,N,, model wagonu w tych skalach powinien być taki sam. Ja ze swej strony na tym zdjęciu prototypu zauważyłem brak tej dolnej poprzeczki pod drzwiami ładunkowymi, taka poprzeczka występuje w modelach h0 które są pokazane w tych linkach. Ale to jest prototyp, a nie gotowy model wagonu.
 

Podobne wątki