• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowy w świecie, zestaw ROCO

Gompek

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Dzień dobry, jestem nowy na forum i chciałbym powitać wszystkich użytkowników.

W świecie kolejek jestem nowy, jednak ogólne pojęcie o elektronice mam ( studia inżynierskie). Mam jednak pewną zagwostkę i potrzebuję potwierdzenia czy dobrze rozumuje.

Czytając forum zdecydowałem się na zestaw cyfrowy ROCO 51299. Lokomotywa w zestawie posiada dekoder PluX16 oraz gniazdo PluX22. Chciałbym, aby moja lokomotywa posiadała dźwięk oraz cyfrowo sterowane sprzęgi. W związku z tym, jaki dekoder na podmianę tego który znajduję się w zestawie, należałoby wybrać ?
Jakich elementów potrzebuję jeszcze aby uzyskać w pełni cyfrowy sprzęg? Czy dekoder obsługujący dźwięk w lokomotywie będzie posiadał wgraną ścieżkę dźwiękową, czy należy to zrobić osobno?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 0
DCC 4
DCC 78
DCC 91
DCC 93

Podobne wątki