• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowy system identyfikacji wizualnej PKP CARGO

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Jak widać, w PKP CARGO wciąż nie mogą się zdecydować jak ma wyglądać nowy schemat malowania, dlatego lokomotywa ET22-910 wpierw otrzymała jeden schemat:
http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/index.php?nav=foto&id=16960 (uwaga: na czole są dwa różne odcienie szarości)
a obecnie schemat zupełnie zmieniono:
http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/index.php?nav=foto&id=17173
Co ciekawe, ten nowszy schemat w zasadzie niewiele się różni od dobrze nam znanego niebieskiego, tyle tylko że zawiera w sobie inne barwy.

Nie wiem jak wyglądać będzie cała flota PKP CARGO w tych barwach, to dopiero się okaże. Póki co zostaję jednak przy teorii, że zmiana barw jest niepotrzebna i że niebieski schemat był bardzo dobry.
 

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
152 3 0
trochę off temat ale uwidacznia jak to się robi;) (tutaj nowy logotyp Solbusa -producenta autobusów miejskich z Solca Kujawskiego) chodzi mi jak słaby projekt można ubrać w papkę pijarowo-marketingową:D
"Nowe logo Solbus to narysowana lekko i szybko synteza sześcianu, który kojarzy się z przestrzenią, metrem sześciennym w ruchu, pikselem miasta w pigułce. Znak jest teraz prostszy i bardziej czytelny. Wyrazista, prosta forma zawiera w sobie oba składniki nazwy – litery S i B. Sześciokątna grafika przypomina dwuelementowe liternictwo miast solidnych rzemiosłem i technologią: klucz, herb. Jednocześnie logo jest nowoczesne i daje efekt trójwymiaru. Dopełnieniem logotypu jest projekt nowego systemu identyfikacji wizualnej" Dominika Drezner/KANIEWSKI DESIGN

 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
- "Solbus" - nazwa własna - to jest przecież jeden wyraz , więc inicjałem stanowiącym jest litera tylko "S" nie rozumiem dlaczego musi być czytelne jeszcze "b" ?

trochę off temat ale uwidacznia jak to się robi;) (tutaj nowy logotyp Solbusa -producenta autobusów miejskich z Solca Kujawskiego) chodzi mi jak słaby projekt można ubrać w papkę pijarowo-marketingową:D
"Nowe logo Solbus to narysowana lekko i szybko synteza sześcianu, który kojarzy się z przestrzenią, metrem sześciennym w ruchu, pikselem miasta w pigułce. Znak jest teraz prostszy i bardziej czytelny. Wyrazista, prosta forma zawiera w sobie oba składniki nazwy – litery S i B. Sześciokątna grafika przypomina dwuelementowe liternictwo miast solidnych rzemiosłem i technologią: klucz, herb. Jednocześnie logo jest nowoczesne i daje efekt trójwymiaru. Dopełnieniem logotypu jest projekt nowego systemu identyfikacji wizualnej" Dominika Drezner/KANIEWSKI DESIGN

 
Reakcje
292 0 0
trochę off temat ale uwidacznia jak to się robi;) (tutaj nowy logotyp Solbusa -producenta autobusów miejskich z Solca Kujawskiego) chodzi mi jak słaby projekt można ubrać w papkę pijarowo-marketingową:D
"Nowe logo Solbus to narysowana lekko i szybko synteza sześcianu, który kojarzy się z przestrzenią, metrem sześciennym w ruchu, pikselem miasta w pigułce. Znak jest teraz prostszy i bardziej czytelny. Wyrazista, prosta forma zawiera w sobie oba składniki nazwy – litery S i B. Sześciokątna grafika przypomina dwuelementowe liternictwo miast solidnych rzemiosłem i technologią: klucz, herb. Jednocześnie logo jest nowoczesne i daje efekt trójwymiaru. Dopełnieniem logotypu jest projekt nowego systemu identyfikacji wizualnej" Dominika Drezner/KANIEWSKI DESIGN

Ciekawe co ta Pani brała przed napisaniem tej paplaniny. Mogłaby się podzielić.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
- skoro takie jaja się dzieją z tymi malowaniami na tym byku i to jest nawet coraz bardziej frapujące i dziś jeszcze ten solbus wspomniany przez Kolegę esobara , to pozwolę sobie na taką zabawę ,-to apropo tego solbusa (nazwa jest taka jaka jest -to jak nazwisko ) , hmm.. - wg mnie zaistniała również tu bardzo ciekawa sytuacja ,otóż ci ostatni reklamowcy opracowując ten znak ( wyszły im dwa znaki ) byli bardzo blisko tak mnie się wydaje - byli bardzo blisko ciekawego rozwiązania problemu -problemu rewitalizacji wcześniejszych prób z logiem tej firmy , ale niestety ,-i tu mam propozycję dla zainteresowanych , taki mały kłiz dla zainteresowanych ( w oczekiwaniu na następną wersję malowania na szaro tego byka z dodatkiem koloru czerwonego) .. - zainteresowanych znakiem graficznym tego solbusa- pytanie ; w wypocinach sześciennych tych reklamowców pojawił się już znak graficzny "Solbus" -moim zdaniem idealnie pasujący do zleceniodawcy - gdzie on jest ? - w sumie widać go jak byk- dla ułatwienia dodam ,że wg mnie to "coś idealnego" znajduje się w tym typograficznym opracowaniu nazwy w pełnym wyrazie (SOLBUS) - ciekaw jestem czy ktos jeszcze to widzi ?
- bo taki solbus to konkurent solarisa-co nie? -
 
Ostatnio edytowane:

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
Jak widać, w PKP CARGO wciąż nie mogą się zdecydować jak ma wyglądać nowy schemat malowania, dlatego lokomotywa ET22-910 wpierw otrzymała jeden schemat:
http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/index.php?nav=foto&id=16960 (uwaga: na czole są dwa różne odcienie szarości)
a obecnie schemat zupełnie zmieniono:
http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/index.php?nav=foto&id=17173
Co ciekawe, ten nowszy schemat w zasadzie niewiele się różni od dobrze nam znanego niebieskiego, tyle tylko że zawiera w sobie inne barwy.

Nie wiem jak wyglądać będzie cała flota PKP CARGO w tych barwach, to dopiero się okaże. Póki co zostaję jednak przy teorii, że zmiana barw jest niepotrzebna i że niebieski schemat był bardzo dobry.
To będzie malowanie DLA ;) http://dla.com.pl/kolej/galeria/
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.391 463 29
Raz ktoś poszedł po rozum do głowy. Szkoda, że u nas tak rzadko się to zdarza i wycofanie się z błędnej decyzji należy do wyjątków.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Rany, tak się ucieszyłem jak to przeczytałem, że aż poleciałem do lodówki po piwo. :) No, to moja kolekcja lokomotyw PKP CARGO będzie mogła być kontynuowana. Super.
Kurcze, Paweł, jakbyś mi osobiście przekazał tę wiadomość, to chyba bym Cię uścisnął z radości. ;-)

A tak zupełnie poważnie, to uważam że to świetna decyzja. Logo samo się niestety trochę zmieni, ale barwy na szczęście nie. Obecne są bardzo dobre, w zasadzie każda seria lokomotyw się w nich prezentuje bardzo dobrze i bez sensu byłoby robienie takich brzydkich szarych potworków bez wyrazu jak ta ET22 na zdjęciu powyżej.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
A zatem, skoro na szczęście barwy zostają te co były, ale logo w nieco odmienionym wyglądzie ma być stosowane, to teraz tylko czekać na pierwszą jakąś lokomotywę z nową wersją logo. I oby tylko to logo było inne, a nie zmieniali czegoś innego jeszcze w samej malaturze.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.911 111 7
Wracac do zielono-seledynowego i tyle, skonczyly by sie domniemanki:podstepny: Mozna nawet namalowac imitacje dawnych listew dekoracyjnych, jak to malowali kiedys cienkie zolte paski na EU07 z zoltymi czolami.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Niektóre prezentują się znakomicie:
Problem w tym, że niektóre. Przy malowaniu niebieskim wszystkie serie taboru wyglądały w nim dobrze. Poza tym, ta TEM2 ze zdjęcia powyżej, mimo iż prezentuje się faktycznie ładnie, to ale stosunkowo ponuro, gdyż obie dominujące barwy są ciemne.
Ja bym tam wolał więcej ciekawych barw na szlaku bo niebieskie cargo jest po prostu nudne.
Każde malowanie jakie widzimy przez lata staje się w pewien sposób nudne. Ale moim zdaniem nie znaczy to, że trzeba je co parę lat zmieniać. To co z jednej strony jest nudne, z innej jest charakterystyczne i od razu rozpoznawalne. Widząc niebieski tabor z zielonymi akcentami już chyba każdy wie że należy do PKP CARGO. Moim zdaniem właśnie ta cecha decyduje o tak zwanej identyfikacji wizualnej. A nie zmiana barw na inne, i znów u wszystkich od nowa uczenie się że teraz te barwy to ten przewoźnik.
 

Podobne wątki