• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowy system identyfikacji wizualnej PKP CARGO

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Nowe logo w starym malowaniu wygląda tak jak poniżej:

DSC06339.jpg

O wiele lepiej od poprzedniego:

IMG_20160305_170351.jpg


I jeszcze dla porównania dotychczasowy schemat malowania:

DSC01505.jpg


Zdjęcia zrobione na Odolanach, w różnych datach oczywiście.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Kiedyś ktoś w internecie udostępnił Księgę identyfikacji wizualnej PKP CARGO. Były tam między innymi schematy malowania lokomotyw tego przewoźnika. Księga powstała w 2008 roku. Od tamtego czasu próbowano w PKP CARGO wprowadzić nowe malowanie, z czego ostatecznie się wycofano, ale z nowego schematu zostawiono nowy styl logo. Mogę podejrzewać, że od 2008 roku albo stworzono nową wersję wyżej wymienionej księgi, albo chociaż uzupełniono ją o lokomotywy jakie dołączyły do parku taborowego PKP CARGO i również otrzymały niebieskie malowanie, a nie było ich w księdze (na przykład EU45).

Stąd moje pytanie - czy ktoś z Was jest w posiadaniu i mógłby udostępnić tę księgę? Byłbym wdzięczny. Jestem sympatykiem lokomotyw w tym malowaniu, stąd moje zainteresowanie takimi materiałami.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
Ja od lat pracuję w tej firmie i powiem szczerze za cholerę nie rozrozniam nowego logo od starego. Dla mnie to i tak wszystko jedno g.... Uważam że całe to zamieszanie pod hasłami nowej identyfikacji wizualnej śmierdzi mi wielkim przekretem i wielką niegospodarnoscia.
 

przemcol

Aktywny użytkownik
Reakcje
107 0 0
Ostatnio zauważyłem kilka węglarek inaczej oznakowanych. Oprócz nowego logo przy oznaczeniach literowych pojawia się typ konstrukcji wagonu oraz numer naniesiony na ostoi.
Czy to nowy sposób oznakowania wagonów pod szyldem PKP CARGO?

DSC00364.jpg
DSC00598a.jpg
DSC00601.jpg
DSC00667.jpg
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
Czy dobrze zrozumiałem że w "nowych" kolorach można złapać: Vectrony, ET22, SM48 i wagony Fals.
Czy coś jeszcze zostało przemalowane na stalowo/czerwone kolory ?
 

Podobne wątki