• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e nowy projekt - Wls 150 H0e

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
Mi też ta górnośląska się podoba, zrobiłem też jedną dla siebie.
Kilka uwag dla składających zestawy, nie było ich wiele, ledwie 6 zestawów ale zawsze. Kończę właśnie drugą serię gotowych i doszedłem już do wprawy ale jeśli ktoś składa pierszy raz to powinien zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
Przede wszystkim na dokładność współpracy ślimaka i koła zęb. ślimaka. Te ślimaki nie są idealnie wykończone przez producenta i czasem trzeba doszlifować na końcach czy początek i koniec zęba ślimaka tak aby współpraca z kołem była bez zacięć. Druga sprawa to odbiór prądu z kół. Ja robię tylko z kół napędzanych i to wystarcza ale trzeba bardzo dokładnie ustawić siłę docisku drutu do kół. Nie może być na mocna tylko tak aby drut lekko sprężynował. Zbyt duży docisk bardzo pogardza właść jezdne. Koła są bardzo blisko siebie i to utrudnia sprawę, ale da się to zrobić. Można też podszlofować drucik 0,3 mm który znajduje sie w zestawie przy mocowaniu aby był bardziej sporężysty i delikatniejszy.
W razie problemów piszcie do mnie, model jest bardzo ciasny i to jest główne wyzwanie przy montażu.
Jaka jest przewidziana cena ?
mobilny/statyczny ?
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
Zdjęcia nie oczekuj, projekt powstał na papierze, a ja tego papieru nigdy nie widziałem ;) Michał Zajfert w artykułach o WLs150 pisze o projekcie 804D (a nie 806D jak napisałem wyżej :oops:) tylko tyle, że miała to być wersja lokomotywy WLs150 z zewnętrzną ostoją, przystosowaną do pracy na torze 600mm.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Troche informacji na temat lokomotywy typu 804D na tor 600 i 630mm znajduje sie w ksiazce Bogdana Pokropinskiego = 'Lokomotywy spalinowe produkcji polskiej', WKL 2009, 2015 na stronie 200.


Za Bogdanem Pokropinskim:
Projekt 806D byl proponowany dla koleji syryjskich CFS (Chemins de Fer Syriens). Niestety nie zostal on zrealizowany.
 
Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Szkoda, ze nie ma takiej uwagi w opisie aukcji. Pewnie wszyscy liczyli, ze sie da. Aczkolwiek sugestia, ze posiada kabine z wnetrzem mogla juz byc jakas wskazowka. Od razu napisze, ze nie biore udzialu w tej aukcji :D
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
Sądziłem że to jest oczywiste, chociaż jak ktoś by sie uparł to pewnie by sie dało. Ale szkoda zachodu, proponuje od razu model z napędem. trzebaby rozbierać zestawy kołowe aby włożyć zębatki na osie, wnętrze tez trzebaby wywalić, naprawdę niewarto.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
Cześć,
Witaj,
mam obecnie gotowe napędy oraz budy Lyd-1 z blaszek do własnego montażu.
Jeśli byś był chętny to odpisz.
Pozdrawiam,
Piotr
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 37
Wąskotorówka 10
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 58
Wąskotorówka 147

Podobne wątki