• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e nowy projekt - Lyd2

Z

Zv

Gość
#41
Współpraca to może nie bo sam mam mało czasu ale.. chętnie kupię wersję ze zmontowanym napędem a budę poskładam i pomaluje sobie sam :)
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#42
Taka możliwość zawsze będzie, zestawy czy tak jak piszesz napęd i buda do montażu nadal będzie aktualne.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#43
Zamawiam elementy na pierwszy prototyp, w drugiej poł. roku powinny być gotowe napędy a po nich budy. Myślę że zrobię serię 20 szt. Początkowo można będzie nabyć gotowy napęd i budę w formie blaszek do własnego montażu. Później w miarę możliwości gotowe egzemplarze. Model jest już w zasadzie zaprojektowany i przemyślany, np. takie szczegóły jak siatkowa osłona wydechu czy specyficzne lampy powinny dodać mu maximum realizmu.
 

Załączniki

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#46
Powiem szczerze: O tym, że tam jest siatka, dowiedziałem się zupełnie niedawno. Jest tak drobna, że zwyczajnie jej tam nie widać, nawet w skali 1:1. A co dopiero 1:87...

Znalazłem też takie oto, bardzo słabe, ale bardzo sentymentalne zdjęcia Lyd2:
Lyd2-01, Dobre Kujawskie, koniec lat 90-tych. Zdjęcie moje, skan bardzo słaby i bardzo stary...
Lyd2.jpg

Obecnie to miejsce wygląda tak:
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-03-16 221440.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#47
Ja zanim nie zająłem sie tym projektem też sądziłem że ta osłona jest poprostu z blachy:ROFL:. Ale ta perforacja z bliska jest wyraźnie widoczna, a na modelu tym bardziej musi sie znaleźć, przynajmniej jako faktura na pełnej osłonie, a jeśli się uda to siatka. Oczka pewnie nie wyjdą w skali, musiałyby mieć może tak 0,001 mm otworku, ale widoczne musza być. Fajne zdjęcie No 01.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#49
Model zaczyna sie materializować, będzie to pewien przeskok technologiczny gdyż planuję od razu zrobić większą serię, ok. 100 szt. co pozwoli na maksymalne obniżenie ceny. Porównując do wielkoseryjnej Lxd2 będzie nieco droższa ale na pewno poniżej 2 tys. Wyższa cena dlatego, że model z napędem wiązarowym, a takie zawsze są nieco droższe, metalowy, w pełni sterowane oświetlenie, serynie podtrzymanie nap. na kondensatorze i takie tam drobiazgi. Poza tym możliwość montażu dekodera tylko jazdy lub dźwięku w tym samym modelu przez użytkownika a nie jak dotychczas dekoder montowany na stałe. Gniazdo next 18, montaż tych gniazd wymagał opanowania lutowanie do ścieżek szer 0,3 i w odstępach 0,2 mm, na fotce płytka drukowana z zamontowanym gniazdem.
 

Załączniki

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#54
Lyd2 jednak będzie, projekt jest gotowy i zaczynam kompletować części. Bedzie jak zwykle KIT do montażu, a jako gotowa większa seria jednego lub maksymalnie dwóch numerów w dobrej cenie.
 

Podobne wątki