• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e nowy projekt - Lyd2

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#21
Rysunków Lyd2 które możnaby uznać za w miarę wiarygodne faktycznie brak. przeanalizowałem wszystkie dostepne i wszystkie zawierają oprócz błędnego samego zarysu lokomotywy również błędy wymiarowe, dlatego opierać się będe tylko na pomiarach oryginału, tu na razie bardzo pomocny jest kolega Adamzalesie, oraz na własnym rysunku który właśnie tworzę. Nawet średnica zestawów kołowych 1000 mm podawana w wielu miejscach jest błędna, powinno być 800 lub 860, ale może były dwie średnice??? Chociaż wątpię, raczej jedna, tylko jaka dokładnie?
W niedzielę pomierzę i Ci podam średnicę kół, tylko trzeba pamiętać że nasza jest na tor 1000mm i mogą być różnice.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#23
Wrzucam mój rysunek obiektu. Nie wszystkie wymiary jeszcze mam sprawdzone, byłem w Białośliwiu ale w pośpiechu nie udało mi sie zebrać kilku wymiarów, m. in. nie jestem pewien odległości pomiędzy czołownicami. W każdym razie ten rysunek jest na pewno już w tej fazie najbliższy oryginałowi. Można zgłaszać uwagi, poprawki etc. Można też proponować rodzaje malowania, rys jest w pdfie który łatwo kopiuje sie do programów graficznych.
[DOUBLEPOST=1447875097,1447873652][/DOUBLEPOST]I jeszcze rysunek z rozmieszczeniem mechanizmów, może niezbyt czytelny ale można sie zorientować.
 

Załączniki

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#25

Załączniki

Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#29
Po Lyd1 będzie Lyd2, na razie w fazie projektowania. Napęd oczywiście własny, pudło z blaszek.
W Świecie Kolei 1/2009 strona 36 Paweł Korcz popełnił artykuł o Lyd2 i były tam też rysunek z wymiarami.
(ale d...y nie urywa).

A przy okazji, może się przyda do czego: http://www.steamtraininfo.com/lyd2-plans/
(na tej stronie autor umieścił zrzutkę rysunku, o którym wspomniałem, z tego Świata Kolei)....

Niestety rysunków technicznych z prawdziwego zdarzenia tej lokomotywy nie znalazłem. Pozostaje albo brać z proporcji albo zdjąć z oryginału mierząc osobiście... a z tym to już trochę zabawy będzie.

Z tego co pamiętam to kiedyś też był jakiś rysunek Lyd2 w Koleje Małe i Duże. Sprawdzę w domu i dam znać jaki to numer.

Widziałeś to? http://srbmodelworks.yolasite.com/products.php
Tu są widoki na rozwiązanie napędu.
 
Ostatnio edytowane:

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#30
Z tego co pamiętam to kiedyś też był jakiś rysunek Lyd2 w Koleje Małe i Duże. Sprawdzę w domu i dam znać jaki to numer.
Nr 1/2001. Ale zapomnij o tym rysunku, sygnowany jest B.P. i ma tradycyjnie skopane proporcje. Dobry rysunek Lyd2 w literaturze nie istnieje.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#33
Oj rozjechaly sie po siwiecie te 'nasze' lokomotywy Lyd2.
TU38.001 „Faur“ (CK Lyd2-01 - Cukrownia Kruszwica):

Tu (film) dobrze widac 'pracujace' kola i to moze sie przydac do modelu:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lokomotiva_L30H
[DOUBLEPOST=1465535712,1465535367][/DOUBLEPOST]W necie jest tez sporo dobrej jakosci zdjec TU38.001np. tu:
http://www.zelpage.cz/atlasloko.php?id=TU38.0

Mozna przyjac, ze raczej nie powinna byc w jakikolwiek sposob 'modernizowana' zewnetrznie.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#34
Projekt z wymiarami pobranymi z oryginałów, częściowo dzięki pomocy kolegów z forum, jest już gotowy. Teraz trwa żmudne projektowanie poszczególnych elementów, matki do odlewów itd itp, ale model się rodzi i będzie. Zapytań jest sporo, z Czech też już ktoś pytał.
 
Reakcje
2.460 79 2
#35
Szkoda tylko że pewnie cena będzie zawrotna ale w sumie nikt nie powiedział że to tanie hobby. Swoja droga za cenę niektórych modeli niekiedy cała rodzina u mnie w mieście musi się utrzymać cały miesiąc :(
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#40
W drugiej poł. b. roku planuje powrócić do lokomotyw. Zmieniam też system pracy, zamiast budować mikroserie po kilka sztuk co kiulka miesięcy jak dotychczas zamierzam robić od razu całą serię, w przypadku Lyd2 powiedzmy 20 - 30 sztuk, czyli zaspokoić od razu popyt na tego typu model. I w związki z tym zwracam sie do kolegów z pytaniem o chęć współpracy, sam doszedłem do kresu wydajności. Czyli chodzi o podział pracy, np: ja robię część mechaniczną a ktoś składa i maluje budy.
 

Podobne wątki