1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

H0 (1:87) nowy projekt - Lyd2

Dyskusja w 'Wąskotorówka' rozpoczęta przez użytkownika piotr66, 27 Września 2015.

1. Adamzalesie

Adamzalesie Aktywny użytkownik Donator forum

W niedzielę pomierzę i Ci podam średnicę kół, tylko trzeba pamiętać że nasza jest na tor 1000mm i mogą być różnice.

2. piotr66

piotr66 Znany użytkownik

Super, przynajmniej będzie wiadomo jaka była D na 1000mm. dzięki.

3. piotr66

piotr66 Znany użytkownik

Wrzucam mój rysunek obiektu. Nie wszystkie wymiary jeszcze mam sprawdzone, byłem w Białośliwiu ale w pośpiechu nie udało mi sie zebrać kilku wymiarów, m. in. nie jestem pewien odległości pomiędzy czołownicami. W każdym razie ten rysunek jest na pewno już w tej fazie najbliższy oryginałowi. Można zgłaszać uwagi, poprawki etc. Można też proponować rodzaje malowania, rys jest w pdfie który łatwo kopiuje sie do programów graficznych.
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 18 Listopada 2015, Data oryginalnego wpisu: 18 Listopada 2015 ---
    I jeszcze rysunek z rozmieszczeniem mechanizmów, może niezbyt czytelny ale można sie zorientować.

Załączniki:

• lyd2.pdf
      Wielkość pliku:
      33,4 KB
      Wyświetlenia:
      184
    • lyd2 nap.pdf
      Wielkość pliku:
      43,1 KB
      Wyświetlenia:
      134
    • Doceniam Doceniam x 3
    • Super! Super! x 2
  4. Marcin Wojda

Marcin Wojda Moderator Grupy H0e Staff Member FREMO Polska H0e

Napęd fajny, bo pozwoli na obie wersje przy minimalnych zmianach. :)

5. daromaro

daromaro Aktywny użytkownik

Załączniki:

• Doceniam Doceniam x 1
    • Popieram Popieram x 1
    • Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
    Ostatnio edytowane: 7 Czerwca 2016
  6. Tw53-2566

Tw53-2566 Aktywny użytkownik

A czy ta wersja też powstanie ?

7. Dobrzyn

Dobrzyn Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa. Staff Member

Jedna z trzech Lyd2 na St.Kitts jest już odstawiona OIDP

8. daromaro

Załączniki:

9. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

W Świecie Kolei 1/2009 strona 36 Paweł Korcz popełnił artykuł o Lyd2 i były tam też rysunek z wymiarami.
    (ale d...y nie urywa).

A przy okazji, może się przyda do czego: http://www.steamtraininfo.com/lyd2-plans/
    (na tej stronie autor umieścił zrzutkę rysunku, o którym wspomniałem, z tego Świata Kolei)....

Niestety rysunków technicznych z prawdziwego zdarzenia tej lokomotywy nie znalazłem. Pozostaje albo brać z proporcji albo zdjąć z oryginału mierząc osobiście... a z tym to już trochę zabawy będzie.

Z tego co pamiętam to kiedyś też był jakiś rysunek Lyd2 w Koleje Małe i Duże. Sprawdzę w domu i dam znać jaki to numer.

Widziałeś to? http://srbmodelworks.yolasite.com/products.php
    Tu są widoki na rozwiązanie napędu.

Ostatnio edytowane: 9 Czerwca 2016
  10. Dobrzyn

Dobrzyn Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa. Staff Member

Nr 1/2001. Ale zapomnij o tym rysunku, sygnowany jest B.P. i ma tradycyjnie skopane proporcje. Dobry rysunek Lyd2 w literaturze nie istnieje.

• Doceniam Doceniam x 1
    • Popieram Popieram x 1
  11. Marcin Wojda

Marcin Wojda Moderator Grupy H0e Staff Member FREMO Polska H0e

• Doceniam Doceniam x 1
  12. michal.guminiak

michal.guminiak Znany użytkownik H0e

Rysunek Lyd2, widok z prawej strony, był publikowany w czeskim czasopiśmie "Draha" z r. 1994. Niestety tak jak inne rysunki nie ma podanych wszystkich wymiarów.

13. daromaro

Oj rozjechaly sie po siwiecie te 'nasze' lokomotywy Lyd2.
    TU38.001 „Faur“ (CK Lyd2-01 - Cukrownia Kruszwica):

Tu (film) dobrze widac 'pracujace' kola i to moze sie przydac do modelu:
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Lokomotiva_L30H
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 10 Czerwca 2016, Data oryginalnego wpisu: 10 Czerwca 2016 ---
    W necie jest tez sporo dobrej jakosci zdjec TU38.001np. tu:
    http://www.zelpage.cz/atlasloko.php?id=TU38.0

Mozna przyjac, ze raczej nie powinna byc w jakikolwiek sposob 'modernizowana' zewnetrznie.

• Doceniam Doceniam x 1
  14. piotr66

piotr66 Znany użytkownik

Projekt z wymiarami pobranymi z oryginałów, częściowo dzięki pomocy kolegów z forum, jest już gotowy. Teraz trwa żmudne projektowanie poszczególnych elementów, matki do odlewów itd itp, ale model się rodzi i będzie. Zapytań jest sporo, z Czech też już ktoś pytał.

15. Arti2811

Arti2811 Aktywny użytkownik

Szkoda tylko że pewnie cena będzie zawrotna ale w sumie nikt nie powiedział że to tanie hobby. Swoja droga za cenę niektórych modeli niekiedy cała rodzina u mnie w mieście musi się utrzymać cały miesiąc :(

16. Maslo

Maslo Znany użytkownik FREMO Polska H0e

Piotrze - oczywiście przykładem WLS 150 powstanie również blaszkowa wersja ? :)

• Popieram Popieram x 1
  17. daromaro

Załączniki:

18. piotr66

piotr66 Znany użytkownik

Ona będzie właśnie z blaszek, żywicznej nie przewiduję.

• Super! Super! x 2
    • Doceniam Doceniam x 1
  19. Maslo

Maslo Znany użytkownik FREMO Polska H0e

Genialnie !!!

20. piotr66

piotr66 Znany użytkownik

W drugiej poł. b. roku planuje powrócić do lokomotyw. Zmieniam też system pracy, zamiast budować mikroserie po kilka sztuk co kiulka miesięcy jak dotychczas zamierzam robić od razu całą serię, w przypadku Lyd2 powiedzmy 20 - 30 sztuk, czyli zaspokoić od razu popyt na tego typu model. I w związki z tym zwracam sie do kolegów z pytaniem o chęć współpracy, sam doszedłem do kresu wydajności. Czyli chodzi o podział pracy, np: ja robię część mechaniczną a ktoś składa i maluje budy.

• Doceniam Doceniam x 1

Udostępnij