• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

nowy plan

Reakcje
1.731 13 0
#1
Ciekawy jestem koledzy co sądzicie o tym , by zrobić fragment dioramki z bocznicami w porcie we Władysławowie . Na wzór tego co planuję w przyszlości zamieszczam fotę tego fragmentu który planuje wykonać. (Polecam zwiedzić to miejsce przy okazji wędrówek wakacyjnych , bo system niedużych bocznic we Władysławowie mnie zachwycił a zwłaszcza zamieszczony na fotce fragment i boicznica która biegnie od portu , aż na miejsce wyładunku słupów falochronowych na tamtejszej plaży[ tory są mocno przysypane piachem i porośniete tamtejszymi nadmorskimi trawami wydmowymi - po prostu cuuuudo] .
 

Załączniki

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
daniel loko napisał(a):
Ciekawy jestem koledzy co sądzicie o tym , by zrobić fragment dioramki z bocznicami w porcie we Władysławowie . Na wzór tego co planuję w przyszlości zamieszczam fotę tego fragmentu który planuje wykonać. .
Ta dioramka to rozumiem że będzie miała wymiar jakieś 100 cm x 600/800 cm , albo i więcej .
 

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Byłem we Władysławowie kilkanaście razy a w porcie pewnie i kilkadziesiąt i trochę znam ten teren, ale niestety powiem Ci kolego że chyba nie podjąłbym się budowy makiety tego obszaru jest po prostu zbyt wielki, rozbudowany i dość rozwłóczony. Cała makieta o ile byłyaby to makieta jak pisze kolega powyżej zajęłaby przypuszczalnie około 10m nie mówiąć o szerokości pewno z 8 metrów, choć i te wymiary nie wiem czy by wystarczyły. Ewentualnie możnaby odwzorować ten obszar w postaci makiety modułowej ale to też olbrzymie przedsięwzięcie przynajmniej na kilka osób. Aha i jeszcze jedno dioramke to sobie możesz co najwyżej zrobić bocznicy jakiejś w tym porcie a nie tego całego kompleksu. :grin:
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#6
diorama -port

Oczywiście ,że tylko chodzi mi o niewielki fragment-(jakies naciekawsze miejsce) - przecież nie robię mega produkcji ) cos sie fajnego wybierze. spoko.
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Dla uzmysłowienia problemu :

1km w rzeczywistości to 11,5m w skali H0 !!!!!!! tak więc teraz wiemy dlaczego KAZDA makieta jest w innej skali na długości niż H0 ( jest mocno skrucona właśnie z tej przyczyny )
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#8
Dlatego i tak mocno tę dioramę zminimazlizuję jesli chodzi o skale H0 - to chyba oczywiste.I znów widzę rozpęta sie piekł. :???: o. ok za dawa lata zrobie to pokażę- byle zdrowie było. :D
 

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
chf napisał(a):
Dla uzmysłowienia problemu :

1km w rzeczywistości to 11,5m w skali H0 !!!!!!! tak więc teraz wiemy dlaczego KAZDA makieta jest w innej skali na długości niż H0 ( jest mocno skrucona właśnie z tej przyczyny )
To tylko taka wymówka naszych rodzimych modelarzy .
Makietę modułową wymyślono właśnie po to żeby tych wymiarów nie skracać.
A jeżeli już to na pewno nie do paradoksalnej karykatury .
 

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Krzysiek napisał(a):
pukash napisał(a):
dioramke to sobie możesz co najwyżej zrobić bocznicy jakiejś w tym porcie a nie tego całego kompleksu. :grin:
Hmmm... :roll:
daniel loko napisał(a):
zrobić fragment dioramki z bocznicami w porcie we Władysławowie
daniel loko napisał(a):
zamieszczam fotę tego fragmentu który planuje wykonać.
Ups przepraszam kolegę mój bład nie doczytałem. ;)
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#11
Myslałem o modułowej dioramie , ale może wybiorę inna formę. Chodzi mi tylko o jakis charakterystyczny fragment trenu z bocznicami i jakims budynkiem lub inną" infrastrukturką". A może to bedzie cos co kojarzyć się będzie tylko terenem kolejowo portowym - nie wiem jeszcze -tak rzuciłem lużny pomysł choć nie ukrywam, że da sie coś fajnego z władysławowskiego portu "wyciac" i stworzyć dioramę.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#13
chf napisał(a):
Dla uzmysłowienia problemu :

.. KAZDA makieta... ...( jest mocno skrucona właśnie z tej przyczyny )...
PRAWIE każda.... znam przynajmniej jedną makietę modułową stacyjki (wielkość H0) co ma 11 metrów i nie jest mocno skrócona :)


A co do wątku to gratuluję pomysłu, lubię takie wyzwania.
 

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Acid Rain 1973 napisał(a):
chf napisał(a):
Dla uzmysłowienia problemu :

.. KAZDA makieta... ...( jest mocno skrucona właśnie z tej przyczyny )...
PRAWIE każda.... znam przynajmniej jedną makietę modułową stacyjki (wielkość H0) co ma 11 metrów i nie jest mocno skrócona :)
Ja też a nawet dłuższą ;)
Podczas Trako też przeżyłem nawałnice pytań ,dlaczego ta prosta jest taka długa .
A 20 metrów to przecież nie całe 2 km ,więc czemu tu się dziwić :?:
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Moja wina. Chodziło mi głównie o stacje nie o szlak czyli zaczynając od semafora wjazdowego a kończąc na wjazdowym z drugiej strony stacji. Jak jeszcze dodać do tego odcinki między semaforem wjazdowym a tarczą to dochodzi kolejna odległość zwiększająca całość. Po za tym jakby każda stacja była na długości w skali to na spotkania sale gimnastyczne byłyby za małe i potrzebowolibyśmy do tego celu przynajmniej dużego pustego hangaru.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#16
Taktak, realizm, ale ściany nie są z gumy.
Powracając do tematu - fajny motyw na dioramę/moduł jest w Kołobrzegu -
bocznica ciągnąca się wzdłuż wybrzeża, pamiętam że ongiś stała tam SM03,
była też ciekawostka - rozjazd "tramwajowy".
Bocznica dochodzi do latarni morskiej u ujścia Parsęty.
Mapka ze zdjęciami: http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=54.18 ... ,15.553679
 

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#18
Daniel Loko masz ciekawy i ambitny pomysł. I chyba stało się tak jak napisałeś ” I znów widzę rozpęta sie piekł. o.” Nie wiem ale to chyba mają tak Polacy że jak ktoś chce coś zrobić ambitniejszego to reszta widzi same problemy, demonizuje je przez co skutecznie zniechęca i w ogóle wszystko na nie :sad: . A moim zdaniem powinny padać słowa zachęty i wsparcia, problemy rozwiążemy wspólnie. Wydaje mi się że takie fora są po to aby pomagać i wspierać.
Jak ma wyjść 11m to niech wyjdzie będzie kawał roboty ale później jaka satysfakcja. Termin 2 lata wydaje mi się ja najbardziej realny o ile będzie stały dostęp funduszów.
Powodzenia i czekam na fotki z realizacji pomysłu.
 

Podobne wątki