• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowy GAGAR na PCC.

Kuba K.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Zapewne 311D-08,jest juz tam jakis czas. Obklejoną mają jeszce chyba 04 ale to jest chyba 08 bo jest juz troche ubrudzona.Oprócz nich maja jeszcze 2 całe szare
 
D

Dariusz

Gość
#3
Ja bym to nominowal do najbrzydszej lokomotywy jaka sie pojawila w Polsce. Piekne to to nie jest ale niestety dzis nikt juz nie patrzy na estetyke taboru. W USA tez jezdza same lokomotywy-potworki projektowane przez gosci nie majacych pojecia o stylistyce. Kiedys tabor projektowali slynni projektanci przemyslowi jak Kuhler, Dreyfuss, Loewy...
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
439 18 0
#4
To jest "trynd" we wzornictwie. Od kilku lat tak budowane są lokomotywy u większości producentów. Nie dotarło do nich jeszcze, ze to paskudne. To co najważniejsze, to oni w tych lokomotywach nie pracują, oni je projektują i sprzedają.
 

adeon

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
a ja się z kolegami nie zgodze zawsze projektowanie modyfikowało się z biegiem lat to są lokomotywy z rysami modernistycznymi a ta epoka cały czas trwa różne myśli stylistyki są rozwijane i pogłębiane sam jestem projektantem wiec wiem jak to ewolułuje pozdrawiam ;)
 

leszekcha

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
W zeszłym tygodniu stał przy lokomotywowni Lotos Kolej w Gdańsku. Taki sam, ale czy ten???
Jednakże przy tamtym taborze wygląda jak z kosmosu.
 
D

Dariusz

Gość
#8
adeon napisał(a):
a ja się z kolegami nie zgodze zawsze projektowanie modyfikowało się z biegiem lat to są lokomotywy z rysami modernistycznymi a ta epoka cały czas trwa różne myśli stylistyki są rozwijane i pogłębiane sam jestem projektantem wiec wiem jak to ewolułuje

Takie projekty jacy projektanci chyba ze o kase idzie wtedy zwracam honor choc w wypadku tego obrzydlistwa to nie mysle zeby szlo o pieniadze. Ksztalt pudla zaprojektowal idiota albo ktos nie majacy pojecia o estetyce taboru kolejowego.

Sa ludzie dla ktorych nie ma brzydkich kobiet, pedal to nie zboczeniec ale kochajacy inaczej, zlodziej to uczciwy inaczej, gowno nie smierdzi tylko pachnie inaczej etc.......
Pokazywali kiedys faceta, ktory rozlewal na plotnie rozne mieci i mowil ze jest artysta....
 
Ł

Łukasz K

Gość
#9
Dariusz napisał(a):
adeon napisał(a):
a ja się z kolegami nie zgodze zawsze projektowanie modyfikowało się z biegiem lat to są lokomotywy z rysami modernistycznymi a ta epoka cały czas trwa różne myśli stylistyki są rozwijane i pogłębiane sam jestem projektantem wiec wiem jak to ewolułuje



Sa ludzie dla ktorych nie ma brzydkich kobiet, pedal to nie zboczeniec ale kochajacy inaczej, zlodziej to uczciwy inaczej, gowno nie smierdzi tylko pachnie inaczej etc.......
Pokazywali kiedys faceta, ktory rozlewal na plotnie rozne mieci i mowil ze jest artysta....
Jak chcą je modernizować to niech to robią, ale przynajmniej pierwotny wygląd zewnętrzny niech pozostawią bo miały ładny.

Podobnego typu rzeczy, ale w życiu prywatnym są tematem programu: "Potyczki Jerrego Springera" kręconego w studio w Chicago. Murzyn dobrze napakowany, przebrany za pokojówkę chciał być "żeńską niewolnicą" do chłosty pejczem... :cool:
 
D

Dariusz

Gość
#10
Lukasz byles kiedys w Norymberdze?
Niemcy zachowali stara fasade modernizujac dworzec od wewnatrz. Piekne i funkcjonalne. O to wlasnie chodzi.
A w moim miescie Lesznie jacys idioci za poznego Gomulki albo wczesnego Gierka (dokladnie nie pamietam) zburzyli stary piekny dworzec stawiajac na jego miejscu kwadratowe obrzydliwe pudelko. No i ten dworzec w Katowicach. Gorszego jeszcze nigdzie nie widzialem. Postawiono cos brzydkiego i dzisiaj jak to wyglada? Ani ladne ani nowoczesne. Syf totalny, Podejrzewam ze tego sie nawet nie oplaca remontowac.
Na szczescie sa i pozytywne przyklady jak ten z Bialegostoku. Bylem tam 2 lata temu i widze piekny odnowiony carski dworzec. Tak samo podejrzewam jest z lokomotywami. Ciekaw jestem jak nazywa sie ten idiota, ktory zaprojektowal cos takiego do Gagarina.


Za Stalina mozna by go nawet za sabotaz postawic pod sciane. A zreszta nie mamy na to wplywu.....Niech sobie robia co chca. Jednym sie to moze podobac. Gdyby wszyscy szukali tylko pieknych kobiet to ile by bylo starych panien.......
 
D

Dariusz

Gość
#11
Pewnie ze gusta sa rozne. Dla jednego ladniejsza bedzie Belucci a dla innego ladniejsza bedzie Kazimiera Szczuka. Co jednak nie zmienia faktu ze sa przyjete pewne kanony urody i Belucci jest uznawana za piekna kobiete a Szczuka wprost przeciwnie.

Za ladna polska lokomotywe uwazam ET-22 i SU-46. SP-45 tez mi sie podoba.
 

Podobne wątki