• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowy FRED - FRED-RF

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#61
Nie nie będzie działać . Nie ma takich systemów ze wszystko działa z wszystkim. Nadajnik z odbiornikiem będzie komunikował się w moim standardzie na2.4GHz i będzie podłączany do lini Loconet. Natomiast będzie obsługiwał kilka może kilkanaście bezprzewodowych manipulatorów .
[DOUBLEPOST=1488651316,1488650883][/DOUBLEPOST]Nie wiem co rozumiesz przez współpracę z Roco? My np używamy centralki DR5000 do której można podłączyć myszki Roco i w standardzie LocoNet . Tak samo jak Z21 czarna. Są myszki bezprzewodowe takie i takie ale ich system transmisji , częstotliwości są mi nieznane i nie wiem czy komu kolwiek.
Mam skrzynki od Martinezo, wysokopradowe pod moje modele i szukam czegoś co chcialoby współpracować z nimi i dało możliwość sterowania bezprzewodowego, ale nie za pomocą smarkfona czy tabletu, ale coś na kształt właśnie manipulatora jak mysz. Stad moje pytanie.
 
OP
OP
cizar

cizar

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#64
Mam skrzynki od Martinezo, wysokopradowe pod moje modele i szukam czegoś co chcialoby współpracować z nimi i dało możliwość sterowania bezprzewodowego, ale nie za pomocą smarkfona czy tabletu, ale coś na kształt właśnie manipulatora jak mysz. Stad moje pytanie.
A jaką masz centrale ?? Może mini box ?
 
OP
OP
cizar

cizar

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#69
Witam po przerwie. Prace powoli idą do przodu. Płytki doszły poluzowane i sprawdzone pod kontem zasilania. Jak już wspominałem wcześniej dołożyłem wejście na przewód wiec będzie opcja jazdy jak na normalnym fred. Stos Loconeta już zaimplementowany ( troszkę pracy było bo tu jest zupełnie inny procesor ) odbieranie i nadawanie ramek napisane od nowa. Dwa bo tyle posiadam central z Loconet już go rozpoznają i nadają mu slot. Teraz pisze obsługę przycisków i enkodery od prędkości. Mam inny pomysł na ilość przycisków F . Mianowicie wciśnięcie krótkie do 2s załączy funkcje od F0 do F9 natomiast powyżej funkcje od F10-F19 o ile takie są dostępne. Kilka osób wołali by zamiast enkodera na prędkości mieć potencjometr a ja w tej wersji akurat z tego zrezygnowałem i będzie trzeba zrobić to w wersji V3. Przyciski po obu stronach gałki prędkości przewiduje na Stop ( ukłon dla leworęcznych) ale wciśnięcie na czas dłuższy np 5s wywoła wejście do funkcji( np. Zmiana adresu ? Tylko czy to będzie dobre ) . Proszę o propozycje jakie funkcje były by ciekawe potrzebne i miłe widziane to napewno je rozważę . Jak ukończę ten etap zabierasz się za odbiornik bezprzewodowy do pracy po radiu. Samego loconeta już znam i mam napisanego teraz tylko połączenie bezprzewodowe . W weckend postaram się o zdjęcia i filmiki z działania . Pozdrawiam .... cdn
 
OP
OP
cizar

cizar

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#70
Pytanie ??
Obecnie pisze funkcjonalność pokrętła prędkości który jest na enkoderze i myślę o 2 rozwiązaniach.

1. Zostawiam przełącznik wyboru kierunku a enkoder służy jako zadajnik prędkości. Po przekroczeniu max prędkości wartość już nie narasta ale jak to w enkoderze kręcić możemy dalej, analogicznie skręcając prędkość do zera dalsze kręcenie nie powoduje zmiany kierunku. Taka opcja praktycznie działa tak jak w przypadku potencjometru tylko nie ma fizycznych ograniczeń obracania.

2. Usuwamy przełącznik. Przekręcanie enkoderem powoduje jazdę do przodu lub do tyłu w zależności od kierunku obrotu. Takie rozwiązanie ma poważny problem (tak uważam) ponieważ ciężko jest określić ustawienie prędkości zerowej zerowej lokomotywy no chyba ze wciskając przycisk STOP

Co myślicie o obydwu rozwiązaniach i w która stronę pójść....
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#73
....ale wciśnięcie na czas dłuższy np 5s wywoła wejście do funkcji( np. Zmiana adresu ? Tylko czy to będzie dobre ) ....
Jak ktoś przypadkowy w trakcie jakiejś imprezy zacznie dłubać w adresach to może uruchomić lokomotywę na drugim końcu układu i już widze te katstrofy
i słysze towarzyszące im "latarniowe panienki".Utrudnione "grzebanie" w adresach jest zaletą a nie wadą "zwykłych"Fredów.
 
OP
OP
cizar

cizar

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#75
Witam.
Jutro test zabieram 2 sztuki do Grudziądza na imprezę . Narazie testy na kabelkach. Funkcjie od F0 do F19 działają u mnie na centralce DR5000. Robiłem pomiary prądu zasialnia z kabelka dla 12V - 5mA czyli 3 razy mniej niż zakłada norma wiec nie będzie tak obciążać lini LocoNet.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 14
DCC 0
DCC 4
DCC 91
DCC 93

Podobne wątki