• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowy FRED - FRED-RF

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.079 140 0
#45
Kombinujecie.
Zamiast Roco-wynalazków wystarczy przejściówka centralka<>komputer, JMRI i jakis burak-smarkfon - nawet ten z kieszeni.
Do domu, albo na małą imprezę w sam raz.
U mnie koszt przystosowania smarkfona do DCC zmieścił sie w 120zł, w tym kupienie używanego netbooka (nie chciałem za każdym razem zabierać "dużego" laptopa).

O ile dobrze kojarzę, Roco MM, można skonfigurować pod JMRI.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#46
Kombinujecie.
Zamiast Roco-wynalazków wystarczy przejściówka centralka<>komputer, JMRI i jakis burak-smarkfon - nawet ten z kieszeni.
Do domu, albo na małą imprezę w sam raz.
U mnie koszt przystosowania smarkfona do DCC zmieścił sie w 120zł, w tym kupienie używanego netbooka (nie chciałem za każdym razem zabierać "dużego" laptopa).

O ile dobrze kojarzę, Roco MM, można skonfigurować pod JMRI.
Misiek te całe JRMI, słabe jest :p Mało funkcji a i wygląd średni.
 
OP
OP
cizar

cizar

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#50
Witam ponownie .
Informuje że projekt rusza dalej. Po namowach przez znajomych i was koledzy dałem się namówić na zmianę projektu , i zaprojektowałem nowy układ ze zmianami:
- Dodano złącze RJ45 - wiec można będzie działać na kabelku !!
- Zmieniłem przełącznik ON/OFF na ( Loconet kablowy - OFF - Loconet RF )
- Zmieniłem złącze usb z mini na mico - bardziej popularne

Niestety ze względu na bardzo ograniczone miejsce z tej obudowie (a jest fajna) złącze Rj12 będzie z przodu manipulatora ! .
Układ elektroniczny dosyć zmodyfikowany bo konieczne było dołożenie 2 przetwornicy zasilania ze zasilanej przez kabelek.
Włącznik rodzaju pracy znajdować się będzie po prawej stronie obok pokrętła prędkości.
Nie przewiduje instalowania potencjometru zamiast impulsatora.
Oprogramowanie wymaga dopisania stosu LOCONET w manipulatorze - mam nadziej ze szybko to przeportuje

Załączam render 3D z Altiuma nowego FREDA-RF
no i wysyła PCB do zrobienia......
 

Załączniki

OP
OP
cizar

cizar

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#60
Czy odbiornik bedzie wspolpracowac z systemem Roco?
Nie nie będzie działać . Nie ma takich systemów ze wszystko działa z wszystkim. Nadajnik z odbiornikiem będzie komunikował się w moim standardzie na2.4GHz i będzie podłączany do lini Loconet. Natomiast będzie obsługiwał kilka może kilkanaście bezprzewodowych manipulatorów .
[DOUBLEPOST=1488651316,1488650883][/DOUBLEPOST]Nie wiem co rozumiesz przez współpracę z Roco? My np używamy centralki DR5000 do której można podłączyć myszki Roco i w standardzie LocoNet . Tak samo jak Z21 czarna. Są myszki bezprzewodowe takie i takie ale ich system transmisji , częstotliwości są mi nieznane i nie wiem czy komu kolwiek.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 14
DCC 0
DCC 4
DCC 91
DCC 93

Podobne wątki