• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowosci ACME - PKP

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#1
EFC-Loko ma w planach kolejne EP09, ale są to takie same plany, jak i te dotyczące innych modeli, więc termin wypuszczenia tych modeli jest całkowicie nie znany, nawet samemu producentowi.
I coby nie było, że coś wymyślam. Rozmawiałem z Panem Andrzejem z EFC. I tak to wygląda. Zresztą, jak zapewne niektórzy wiedzą, to nic nowego.

I bardzo proszę o nie odbieranie mojej wypowiedzi jako zarzutów wobec EFC, czy moich prywatnych żali. Ja mam do producentów szacunek, że w ogóle coś dla nas robią. A to co napisałem jest tylko suchym stwierdzeniem faktów, i tak jak napisałem - niczym nowym.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Ano, wiemy jak jest ;) Dlatego jeszcze raz podkreślę, że pojawienie się inicjatywy pod nazwą K&W jest bardzo znaczącym momentem na naszym skromnym rynku ;) Choć akurat SU46 z Henschelami od ACME to taki mocno naciągany ICek będzie. Takie zestawienia mogły chyba tylko zaistnieć w sytuacjach awaryjnych przy jakichś objazdach. No może od dzwona do dzwona na Helu?

CoCu, dzięki za odpowiedź!
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#3
Zauważmy, że niemal każdy rodzimy producent zmaga się z podobnymi problemami, wpływającymi na to, że tak długo musimy czekać na ich modele.
Te problemy to niemożność wykonania wszystkiego we własnym zakresie, a zatem uzależnienie od innych usługodawców i podwykonawców, czy firm, a to są niezwykle słabe ogniwa całości. Druga zaś sprawa, to ciągły brak czasu. Spytajcie Jan-Kola, wawrica, czy Pana Andrzeja z EFC. Wszyscy Wam powiedzą niemal dokładnie to samo.
Każdy z nich ma super plany na przyszłość, ale przez powyższe powody to wszystko idzie tak wolno.
 

Jacek B. Żurek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
psz napisał(a):
... Szkoda tylko, że EP09 nijak tu nie podłączę. Czy wiadomo w ogóle coś o planach EFC względem dziewiątek? Czy będzie kiedyś znowu ich edycja w klasycznym, pomarańczowym malowaniu? ...
Ja natomiast będąc szczęśliwym posiadaczem EP09-34 w klasycznym malowaniu, postanowiłem sprawdzić poprawność konstrukcji proponowanego składu IC. Na portalu KOLEJOWY Wrocław znalazłem zdjęcie IC Ślęża z 2004 (autor Dolnoślązak) z EP09 w pomarańczowym malowaniu, a wagony w malowaniu pauga. Odsyłacz poniżej:
http://www.kw.rail.pl/details.php?image_id=4040
Ze strony PKP IC zamieszczam natomiast obrazek symbolizujący dzisiejszy skład IC Slęża:
http://makieta87.pl/images/forum/IC_Sleza.pngZe zdjęcia widać, że początek się zgadza dwa pierwsze wagony to jedynki, niestety nie Henschle, ale nie można mieć wszystkiego.

pozdrawiam Jacek

P.S. EP09-34 ma rewizję z 2003 roku, mogłaby więc chyba też jakby co ciągnąć wagony IC w nowym malowaniu?
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Spokojnie, epoki w klasycznym malowaniu jeździły jeszcze na pewno w 2007 roku. Myślę, że w przyszłym roku ACME wyda Henschele w aktualnym malowaniu PKP Intercity i wtedy będzie naprawdę interesująco! Poniżej małe zdjątko dla zaostrzenia apetytu :D

http://rail.phototrans.eu//images/photos/big/8/4562.jpg

Naprawdę aż żal będzie nie mieć EP09 :roll:

PS
Ale dla pana Jacka B. Żurka prawdziwy rarytasik znajduje się tutaj ;)
 

Jacek B. Żurek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
psz napisał(a):
...
PS
Ale dla pana Jacka B. Żurka prawdziwy rarytasik znajduje się tutaj ;)
Rzeczywiście nawet super rarytasik, nie dość, że epoka ma numer inwentarzowy 034 to w składzie wagony w obowiązującym do dziś malowaniu i... papużka!
Czapki z głów dla kolegi psz, siedzę przed monitorem i gapię się z przyjemnością na rzeczone zdjęcie! Rzeczywiście będzie ciekawie! Do 2 metrowej gablotki zmieszczę EP09 (circa 19,5 cm) i 2 wagony klasy 1, restauracyjny, 3 klasy 2 (każdy po circa 30,3 cm). Praktycznie typowy pociąg kwalifikowany PKP InterCity (nota bene dla mnie to kretyńskie określenie: pociąg kwalifikowany).

Jeszcze raz dzięki dla psz!

pozdrawiam Jacek

P.S. A może w związku z tymi wagonami EFC rozważy reedycję EP09?
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#7
Te prośby już musisz zanosić do samego EFC.
Pisanie tutaj o tym niewiele da.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
I prośba, przynajmniej z mojej strony zaniesiona będzie ;) I mogę na nią czekać latami, byle się doczekać. Pamiętam jak w Świecie kolei przeczytałem test tego modelu i myślałem, że skoro jest napisane, że ukazał się na rynku, to że można go tak od ręki kupić. O naiwności moja :D

Proszę jak to działa, są wagony, jest i chęć zakupu lokomotywy. Tzn. była zawsze, no ale to solidny kawał forsy i cierpliwość trzeba mieć dużą. Jednak zupełnie inaczej to wygląda, gdy dostępne są piękne i pasujące jak ulał do niej wagony :D

A tych zdjęć, na których można zobaczyć całkiem tęczowe składy, jak i mieszane, jest w sieci co niemiara. Nic tylko siedzieć przed tym pożeraczem czasu zwanym komputerem ;)
 

Jacek B. Żurek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
psz napisał(a):
I prośba, przynajmniej z mojej strony zaniesiona będzie ;) I mogę na nią czekać latami, byle się doczekać. Pamiętam jak w Świecie kolei przeczytałem test tego modelu i myślałem, że skoro jest napisane, że ukazał się na rynku, to że można go tak od ręki kupić. O naiwności moja :D
Ja swoje modele EFC (EP09, SM42, 2 wagony towarowe) kupiłem dość dawno temu w firmie na P w mieście stołecznym w następującym trybie: właściciel firmy "zebrał" po części wstępnie zamówienia na modele od klientów poważnie zdecydowanych na zakup, zanim modele zostały wyprodukowane (ręczna robota!) był czas na zbieranie środków na zakup. Z powodów finansowych musiałem zrezygnować z zamówienia SM31, po prostu nie starczyło środków płatniczych.
Wspominam o tym, nie po to żeby powtórzyć metodę, ale w tym kontekście, że łatwiej chyba wykonać EFC mini serie np. 5 sztuk niż rzeźbić pojedynczy model (koszt zespołów zamawianych u podwykonawców itp.). Trzeba by chyba stworzyć nieformalną grupę, ludzi poważnie zainteresowanych zakupem i jako grupa zgłosić chęć zakupu w EFC!

pozdrawiam

Jacek
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#10
Po pierwsze: EFC, z tego co wiem, zawsze robi tylko serie, a nie pojedyńcze modele. Na to po prostu nie ma czasu.
Po drugie: EFC na pewno bardzo dobrze wie, że jaki model nie zrobi, i ile modeli seria by liczyła, to i tak wszystko się sprzeda. Chodzi mi o to, że EFC wie, że jest zapotrzebowanie (czytaj chętni) na ich modele.

Pan Andrzej jakiś czas temu mi mówił, że jeszcze nie ma pewności co do tego, co będzie robił po tym, co teraz przygotowuje. Ale jest możliwe, że będzie to EP09. Ja osobiście gorąco namawiam na wersję "jagodziankę".

Reasumując: czy to pojedyńcze, czy grupowe prośby zapewne na nic się nie zdają, bo EFC ma za mało czasu, a jednocześnie wie że na każdy model jest ogrom chętnych.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Ech, że też człowiek nie mieszka w pobliżu sklepu na P ;) Nie da się ukryć, że byłby on w takiej sytuacji idealnym pośrednikiem, ale czy będzie chęć, by znowu się w to bawić? Taką grupkę można też zebrać na forum. Tylko ilu byłoby chętnych i na ile byliby pewni? Wiadomo, że wykonanie trwałoby dosyć długo więc byłby czas na uzbieranie pieniędzy.

Jacek B. Żurek, wielkie dzięki za informacje! Nie wiedziałem, że to się tak odbywało. Za cienki jestem ;)

EDIT:

To teraz mogę ciachnąć to co napisałem o zamawianiu ;)

A co do jagodzianki, logicznym byłoby wypuszczenie właśnie jej ale... nie o to wszystkim chodzi ;)

Nic będę uderzał osobiście, może za kilka lat powstanie znowu wersja z klasyczną malaturą.
 

Jacek B. Żurek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
CoCu napisał(a):
...Reasumując: czy to pojedyńcze, czy grupowe prośby zapewne na nic się nie zdają, bo EFC ma za mało czasu, a jednocześnie wie że na każdy model jest ogrom chętnych.
Zrozumiano :!: , ja opisałem to z perspektywy klienta, a Ty opisałeś mechanizm i mamy POLAM... wszystko jasne!!!

pozdrawiam Jacek
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#13
CoCu napisał(a):
Pan Andrzej jakiś czas temu mi mówił, że jeszcze nie ma pewności co do tego, co będzie robił po tym, co teraz przygotowuje. Ale jest możliwe, że będzie to EP09. Ja osobiście gorąco namawiam na wersję "jagodziankę".
Teraz EFC pracuje nad nową edycją SM42, następne w kolejności są Bipa i SU45 (być może kolejność będzie odwrotna). Tak więc EP09 to chyba najwcześniej 2011 a może i na Euro 2012...
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#14
Z tego co ja wiem, to zarówno Bipa, jak i SU45 to projekty przy których trzeba jeszcze "co nieco" posiedzieć, by je dokończyć.
Zaś jak sam mi Pan Andrzej mówił, EP09 jest modelem który się stosunkowo szybko robi, oraz jeśli dobrze pamiętam, to ma już nawet gotowe jakieś podzespoły.
Dlatego ja nie byłbym taki pewien, co do tego, czy na pewno kolejność modeli będzie taka jak napisałeś.

A co do tych terminów jakie podałeś, to ja bym obstawiał te co Ty podałeś modele na 2011, 2012... (nie licząc już że coś będzie między SM42 a nimi). ;)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#17
CoCu napisał(a):
A co do tych terminów jakie podałeś, to ja bym obstawiał te co Ty podałeś modele na 2011, 2012... (nie licząc już że coś będzie między SM42 a nimi). ;)
No cóż myślę, że do Hobby w Poznaniu przekonamy się kto miał rację ;)

Ja w każdym razie szykuję Ol-kę na jazdy z Bipą :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 865
Tabor 844
Tabor 14
Tabor 170
Tabor 373

Podobne wątki