• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowoczesny tabor PKP

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
#42
Nowoczesny tabor Polski -nie należy zapomnieć o Gryffinie -pierwszej polskiej elektrycznej lokomotywie wielosystemowej - powstała w zakładach Newag w Nowym Sączu. Może być zasilana prądem o różnym napięciu i dzięki temu jeździć po torach niemal całej Europy.Obecnie przebywa na testach w Czechach i oby na tym się nie zakończyło ,być może doczekamy seryjnej produkcji
cały artykuł :
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/ne...ezdzic-po-torach-niemal-calej-eur,nId,1010785
zdjęcia- źródło Rmf-fm







 
Ostatnio edytowane:

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
#45
to dobrze trzymajmy kciuki za Polski Tabor , a tak a pro po ,powiedzcie mi dlaczego Polska jest tak naiwnym krajem , mamy co najmniej dwie fabryki bydgoską Pese i nowosadecki Newag ,które mogłyby wyprodukować Polską szybką kolej , ale nie my musimy mieć Pendolino.Gdzie tu logika , przecież obie fabryki produkują zespoły trakcyjne , lokomotywy ,szkoda tylko że na zagraniczny rynek
 

Rumcajs-wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
220 0 0
#46
slavko1111
Przykładów można by mnożyć ! Byłem w niedzielę w Jelczu - Laskowicach pod Wrocławiem. Z zakładów Jelczańskich Zakładów Samochodowych pozostały gruzy ! W zakładzie , potentacie, gdzie produkowano wszystkim nam znane Jelcze, nie tylko ciężarowe, ale przecież i autobusy począwszy od Carosy, a na wozach pożarniczych skończywszy, pozostały ruiny. Miałem robić zdjęcia, ale aparat odmówił posłuszeństwa.... Może i dobrze :( A popatrz na Nasz Fablok !!! Serce się kraje i tyle. Sam nie wiem co o tym sądzić wszystkim :cry:
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#48
Widać lepiej wspierać zachodnią gospodarkę , wszystko co nasze sprzedać ,oddać ,albo zamknąć przykładów można mnożyć
tak kolej po latach zaniedbań w miare możliwośći się unowocześnia a my o dziwo mamy nawet czysto Polski przemysł.Tylko jest pewien problem Lobbing i niedoinformowana opinia publiczna.
Kto poza interesującymi się tematem zna np historie CMK,DAWNYCH KONSTRUKCJI I OGÓLNIE COŚ DOBREGo_OGÓŁ DOWIADUJE SIĘ TYLKO O OPÓŹNIENIACH ,WYPADKACH..
GDY WPROWADZANO ed74 NA TRASE ŁÓDŹ -WAWA .TO WYTYKANO WADY A NIE ZALETY I ŻE TO NASZE POLSKIE.Tak samo jest w innych gałęziach...lotnictwo ,automatyka przemysłowa i wiele innych
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#52
fajnie by było jedna kolej pasażerska -PKP bez,, intercity ''w nazwie
pociągi kwalifikowane -IC, w malowaniu tęczówka :)EX PROWAZONE SZYBKIM Lokiem (160-200km?h)z PESY ,POŚPIECHY czymś z Gliwic lub EU07 ,EP09 (100-160km/h
normalna taryfa konkurencyjna odpowiednio do busów,autobusów i samolotów.ODpowiednia polityka i było by w miare:gwizd:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Koleje w Polsce 19
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 1

Podobne wątki