• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowoczesny tabor PKP

OP
OP
B
Reakcje
2 0 0
#3
26.06.2007
PKP Intercity ogłosiła przetarg na zakup 10 nowych lokomotyw. Przetarg zostanie rozstrzygnięty na przełomie 2007 i 2008 r. Pierwsze lokomotywy na polskie tory wyjadą w 2010 r. - poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowy PKP Intercity Adrianna Chibowska.
http://www.pkp.gdynia.prv.pl/ :D Może będziemy mieli nowoczesną lokomotywę PKP i kolejny model?
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#6
Modernizacja wagonów PKP IC w FPS (z przetargu na modernizacje 68 wagonów na linie Przemyśl - Wrocław - Poznań - Szczecin. FPS dostał 20 wagonów przedziałowych kl 2 typu 141A)

[DOUBLEPOST=1364457922][/DOUBLEPOST]
 

Załączniki

  • 181,9 KB Wyświetleń: 292
  • 120,9 KB Wyświetleń: 286
  • 207,3 KB Wyświetleń: 291
  • 180,3 KB Wyświetleń: 298
  • 132,4 KB Wyświetleń: 289
  • 107,8 KB Wyświetleń: 281
  • 188,8 KB Wyświetleń: 292
  • 201,9 KB Wyświetleń: 307
  • 120,2 KB Wyświetleń: 308
  • 201,1 KB Wyświetleń: 318
  • 198,4 KB Wyświetleń: 291

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#12
W poniedziałek widziałem na terenie Pesy kilka sztuk z tej modernizacji. Ciekawy jestem efektu tej moderny fotele co prawda wyglądają na wygodne ale ich rozmieszczenie w tym wagonie dla niepełnosprawnych to tragedia. Duży plus za drzwi odskokowo-przesuwne co powinno być raczej normą.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#15
Modernizacja wagonów PKP IC w FPS (z przetargu na modernizacje 68 wagonów na linie Przemyśl - Wrocław - Poznań - Szczecin. FPS dostał 20 wagonów przedziałowych kl 2 typu 141A)
Kolega orientuje się może czy robią je na 8 czy 6 miejscowe? Bo nigdzie zapisu który by o tym mówił nie widziałem, a po zdjęciu przedziału nie idzie jednoznacznie tego wywnioskować. Mam jednak nadzieję że 6 bo jazda przez całą Polskę w 8 miejscowych przy ponad 4 osobach na przedział to średnia przyjemność.

Wolałbym stać niż mieć miejscówkę przy ściance miedzy okiennej.....:confused:
Tak samo jest w wagonach 154A standardu Z których pudło pierwotnie przewidziane było tylko do wagonów 1 klasy, stosując to samo pudło w klasie 2 chcąc nie chcąc trzeba było upchać fotele tak że niektóre są przy ściance. W tych obecnie modernizowanych jedyne co można by zrobić to dać fotele przodem do siebie jak w przedziałowych, ale to też nie wszystkich satysfakcjonuje. Ja zawsze wybieram wagony z przedziałami, więc jak to rozwiążą w bezprzedziałowych to mi akurat bez różnicy:)
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#17
Kolega orientuje się może czy robią je na 8 czy 6 miejscowe? Bo nigdzie zapisu który by o tym mówił nie widziałem, a po zdjęciu przedziału nie idzie jednoznacznie tego wywnioskować. Mam jednak nadzieję że 6 bo jazda przez całą Polskę w 8 miejscowych przy ponad 4 osobach na przedział to średnia przyjemność.
Przedziałowe 6-miejscowe(y)
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#19
Coś mi się wydaje, że nowe wagony z Cegielskiego wyprodukowane dla firmy FPW będą miały coś wspólnego z projektem z listy POIiŚ

POIiŚ 7.1-97 (strona 145)
Odnowa taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich
Projekt obejmuje dostawę 20 wagonów osobowych do obsługi połączeń w relacji Warszawa - Kutno - Poznań - Szczecin. Okres realizacji 2013-2014.

http://www.pois.gov.pl/WstepDoFundu...ta_projektow_indywidalnych_POIIS_27032013.pdf
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Koleje w Polsce 19
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 1

Podobne wątki