• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowoczesny tabor PKP

map69

Znany użytkownik
Reakcje
79 0 0
ED160-012 jako IC51108 do Łodzi Fabrycznej, z pozdrowieniami dla przemiłych mechaników :). Ciechanów 30.04.2017.
P1290245a_1.jpg
 

norbis97

Znany użytkownik
Reakcje
304 6 1
Najnowsze nabytki Oddziału Pomorskiego Przewozów Regionalnych czyli szynobusy serii SA139 o numerach 023 oraz 022 z przejazdem technicznym. Uchwycone na stacji Starogard Gdański.
6 maja 2017


 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
http://strefakolejowa.blogspot.com/2016/06/projekt-budowy-lokomotywy-napedzanej.html
http://www.vis-systems.pl/#

Cytat ze strony: "VIS Systems bierze udział w projekcie budowy lokomotywy napędzanej wodorowymi ogniwami paliwowymi. Projekt rozwija i koordynuje Kompetenznetz Rail Berlin Brandenburg GmbH (KNRBB). To unikalny klaster przemysłowy, jednoczący firmy kolejowe z Niemiec, Włoch, Austrii i Polski. VIS Systems odpowiedzialny jest za integrację komponentów pojazdu, opracowanie dokumentacji konstrukcyjnej lokomotywy oraz zaprojektowanie i implementację systemu sterowania. "
Lokomotywa VIS Systems.jpg
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Chciałoby się powiedz...ACME do roboty!
Raczej LS Models do roboty ;)

Heh. Przyznam szczerze, że przez chwilę nie mogłem skumać co jest nowego w tym malowaniu PKP IC. Tak bardzo ten typ wagonów kojarzył mi się tylko i wyłącznie z malowaniem "kiepurowskim" ;). Szkoda, że ostatni relikt EN "Jan Kiepura" odchodzi do lamusa. Swoją drogą to czy ktoś się orientuje w jakich obecnie pociągach poruszają się te wagony? No bo chyba nie wszystkie 10 jest przypisanych do obsługi TLK/EN/IC/EIC "Chopin" ?
 

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
152 3 0
Wczoraj na terenie Pesy stał taki człon. Wygląda jak ELF2 w wersji bez drzwi do kabiny? no chyba, że to produkt szerokotorowy;)
20170516_163352.jpg


20170516_163443.jpg
20170516_163918.jpg
 

DarekP

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 1 0
A skoro w temacie wątku nowoczesny tabor, to wiadomość dość cieplutka - Intercity ogłosiły przetarg na zakup 55 nowych wagonów klasy Z1, z opcją dodatkowych 26 sztuk. Specyfikacja pojawi się pewnie w poniedziałek na stronach Intercity, ale już wiadomo, że przemiotem zakupu będą:
- wagonów przedziałowych 1 klasy, z opcją dodatkowych 2
- 18 wagonów bezprzedziałowych 2 klasy, z opcją dodatkowych 9
- 18 wagonów przedziałowych 2 klasy, z opcją dodatkowych 9
- 7 wagonów bezprzedziałowych 2 klasy, każdy wyposażony w osiem wieszaków na rowery, z opcją dodatkowych 3
- 7 wagonów przedziałowych 2 klasy, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, z opcją dodatkowych 3

Czas dostawy wagonów został określony na 30 miesięcy, do tego Intercity zażyczyło sobie przegląd P3 po 24 miesiącach oraz dostarczenie dopuszczenia do kursowania wagonów na terenie sąsiadujących państw po 48 miesiącach od dostawy.
Kryteria dopuszczenia zostały tak skonstruowane, że wystartować może FPS, na bazie doświadczenia w produkcji wagonów o prędkości powyżej 190km/h, Pesa na podstawie napraw na poziomie P5 oraz produkcji nowego taboru, czyli EZT, SZT i wagonów piętrowych oraz Newag i Stadler, na podstawie produkcji EZT.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Niektórzy koledzy do takiej perfekcji doprowadzili swoje model, moduły i zdolności do fotografowania, że jak zajrzałem na powyższy link to w pierwszym momencie pomyślałem że może lekka ściema z tym artykułem bo na fotce modele a nie real ...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Gdynia Główna- Bydgoszcz Główna oczekuję na odjazd.
Ja oczekuję, czy pociąg oczekuje? A tak w ogóle, to na coś się czeka, oczekuje się czegoś. Wiem, że bardziej urzędowo brzmi "pociąg oczekuje na odjazd", ale to jest nieprawidłowo, powinno być "pociąg czeka na odjazd". Nawet król tylko czeka na przybycie gościa, a nie oczekuje na gościa. Ewentualnie można powiedzieć, że król oczekuje przybycia gościa (co w zasadzie znaczy, że spodziewa się gościa, a nie, że akurat właśnie czeka gotowy go przywitać), ale to już strasznie napuszone. Nie mówiąc już o podróżnych czekających na (spóźniony) pociąg, których często przez megafony przeprasza się w nieprawidłowy sposób mówiąc "Podróżnych oczekujących na pociąg przepraszamy". Sorry, już nie wytrzymałem, ale to są tak powszechne błędy, że wreszcie zdecydowałem się zareagować.;)
 

norbis97

Znany użytkownik
Reakcje
304 6 1
Napisałem tak gdyż jak sam zauważyłeś, występuje takie określenie ,nie wiem czy w mowie potocznej, ale na Kolei tak, np "Pociąg oczekuję na skomunikowanie z pociągiem..." itp.
Ale nie jest to zbyt rażący błąd ? :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Moim zdaniem jest to poważny błąd językowy, ale chyba już niewiele na to poradzę :(. Niestety, rozpleniło się to wszędzie, bo niektórym się wydaje, że tak jest "dostojniej", co jest bzdurą. Mówią i piszą tak również dziennikarze, którzy już dawno przestali być autorytetami w dziedzinie poprawnego i pięknego języka. Ale jeżeli nawet, to pociąg oczekuje, nie oczekuję. To już jest rażący błąd. Ja oczekuję - 1. osoba liczby pojedynczej, pociąg oczekuje - 3. osoba liczby pojedynczej. Nie wiem, jak mam to wyraźniej napisać...
 

JacekGG

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
Moim zdaniem jest to poważny błąd językowy, ale chyba już niewiele na to poradzę :(. Niestety, rozpleniło się to wszędzie,.
Wstaję, czy wstaje? Oto jest pytanie. Odpowiedź mniej ważna, ważniejsze śniadanie. Mocium Panie, Mocium Panie. A gdy się najem odpowiem na pytanie. Czy „e” czy „ę” jak się wstaje.

Panowie dystansu troszkę. Język Polski piękny, ale czasami jak się szybko pisze to i na klawiaturze można się pomylić. Mnie osobiście drażnią też ortograficzne i gramatyczne pomyłki, ale może warto wstawić edycję dłużą tylko czasowo do poprawki tych błędów - ortograficznych?

Nie wspomnę o rozterkach piszących. Sam czasami się słownikiem poprawnej Polszczyzny wspomagam (w necie), a najmłodszy nie jestem.
 

norbis97

Znany użytkownik
Reakcje
304 6 1
Przepraszam za literówkę, lecz wynikła ona z nieuwagi, za co jeszcze raz przepraszam :)
Oraz podoba mi się pomysł wydłużenia ciut możliwości edycji postów, gdyż czasem człowiek piszę na "gorąco" i często od razu nie zwraca uwagi na takie rzeczy ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Panowie, na edycję jest godzina, więc chyba wystarczy. A gdybym chciał poprawiać wszystkie takie błędy, to nic innego bym nie robił. Dziś zwróciłem uwagę na takie, które się regularnie i powszechnie pojawiają i nie można ich wytłumaczyć wyłącznie omsknięciem się palca na klawiaturze. Mnie też się takie potknięcia często zdarzają, ale trzeba przeczytać post przed naciśnięciem klawisza "Wyślij odpowiedź". Ale proponuję wrócić do zasadniczego tematu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Koleje w Polsce 19
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 1

Podobne wątki