• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości Rietze.

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#81
Uproszczenia ...bubel....a większość i tak ledwo co model z paki wyciąga i i już foty na forum....bez lusterek, albo odwrotnie zamontowane(niezgodność i uproszczenie), bez dodatkowych elementów w naczepach(też uproszczenie), autobusiki bez wycieraczek...bez luster....ech...
Co do lusterek i innych dodatków , to nie zakładam bo większość kolekcji mam w pudełkach i podejrzewam że większość z nas tak ma.
 

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
777 2 0
#82
@pj-pauli rozumiem twoje argumenty ale nie zaklinajmy rzeczywistości. Jeżeli Rietze wypuściło model Dragona w porozumieniu z Magirusem to pewnie gdzieś na świecie jeździ egzemplarz, który wygląda dokładnie tak jak model.
Natomiast modele z Poznania i Szczecina mimo, że są w dobrym kolorze i mają odpowiednią liczbę kół a nawet poprawne oznaczenia to nie są to modele poprawnie odwzorowane. A o przyczynach tego stanu napisano już wyżej sporo.
 

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#83
@Mafo @kozaa
Widzę, że nie da się tego wytłumaczyć, każdy z Was ma swoją wyrobioną opinię.
Trzeba będzie poczekać na producenta mającego w swojej ofercie wszystkie wersje z wszystkimi dodatkami, który zapełni nasz rynek modelami spełniającymi oczekiwania.

A w między czasie będziemy wyczekiwać, na zapowiedziane modele z oferty Rietza :)
 

RYSA13

Znany użytkownik
Reakcje
37 4 0
#84
Ale się nakręcacie :ROFL:... Prawie każdy z Was wie na czym stoimy z modelarstwem w PL i każdy z Was tu piszących ma racje, ale co z tego jak i tak producenci będą robić to co uważają za słuszne* = €, więc raczej bez sensu jest pompowanie balonika. Ja mogę powiedzieć tyle co mi powiedział mój kierownik jak się poskarżyłem na to i tamto ,cyt.: ... ale co ?? mam Cię przytulić :LOL:. Tak więc Ci co będą chcieli to kupią, niektórzy z Nas postawią na półce w stanie jaki dostali w pudełku a niektórzy odważniejsi jak np Kolega @kozaa mogą pokusić się o zrobienie tego działka (i nie mów że się nie da, bo pilnuje Twojego tematu :podstepny:). Tak więc życzę wszystkim miłego spokojnego dzionka (y). Pozdrowionka dla Was.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#85
Ale się nakręcacie :ROFL:... Prawie każdy z Was wie na czym stoimy z modelarstwem w PL i każdy z Was tu piszących ma racje, ale co z tego jak i tak producenci będą robić to co uważają za słuszne* = €, więc raczej bez sensu jest pompowanie balonika. Ja mogę powiedzieć tyle co mi powiedział mój kierownik jak się poskarżyłem na to i tamto ,cyt.: ... ale co ?? mam Cię przytulić :LOL:. Tak więc Ci co będą chcieli to kupią, niektórzy z Nas postawią na półce w stanie jaki dostali w pudełku a niektórzy odważniejsi jak np Kolega @kozaa mogą pokusić się o zrobienie tego działka (i nie mów że się nie da, bo pilnuje Twojego tematu :podstepny:). Tak więc życzę wszystkim miłego spokojnego dzionka (y). Pozdrowionka dla Was.
Normalnie czuję się przytulony :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#86
Nikt się nie nakręca. Wyrażamy tylko swoje zdanie.
Widzę, że nie da się tego wytłumaczyć, każdy z Was ma swoją wyrobioną opinię.
I tu masz rację, bo nie ma co tłumaczyć oczywistości stosowanej przez producentów. Opinię mam wyrobioną, ale i tak kupuję te modele z "babolami". Na szczęście strażackich nie zbieram, to tego akurat nie kupię. :)
 

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#89
Kolejna nowość z Rietze

tym razem Rietze w katalogu na targi w Nuemberg 2018 zaprezentowało katalog z nowościami, a w nim

Rietze 73123 Solaris U18 Electric Warszawa

Ciekawostką jest to, że model jest w malowaniu MZA Warszawa, ale eksploatowany był w na testach w MPK Poznań - stąd też linia z Poznania 74 Os. Sobieskiego. W tej chwili ten autobus jest już Warszawie.

Można teraz podjąć dyskusję czy to jest MPK Poznań czy MZA Warszawa ? :D

73123a.jpg
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#93
Troszkę sobie chyba Rietze strzeliło w stopę z tym warszawsko-poznańskim miksem. o_O Chociaż z artykułu podlinkowanego przez @Irokez46 wynika, że Warszawa go tylko wydzierżawiła i tam dalej trwają testy, a zakupy dopiero jakieś będą. Sam model na zdjęciu wygląda jednak dosyć ładnie. Prawdziwy poznański też jest już w moich rękach i również bardzo mi się podoba. (y)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#94
Wydzierżawiony czy nie to ma typowo warszawskie barwy i powinien być w malowaniu do jakiego został stworzony a nie jakaś hybryda testowana kilka dni w Poznaniu. No cóż i tak go kupię, ale przyznam że tylko z powodu że zbieram wszystkie polskie autobusy.
 

Podobne wątki