• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2013

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#43
W bazie u Karola jest 456 modeli, w mojej 717, więc statystyka może nie odzwierciedlać prawdy.
Nie wprowadzam wszystkiego, może brakować starszych modeli i tych, które się nigdy nie ukazały. Nie mam tez samochodów, jak Piotr.

Czasem ciężko oszacować prawdę, szczególnie dla modeli wykonywanych jednostkowo przez manufaktury lub konwerterów. Takich modeli mogą być setki.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#44
Bo w bazie modeli nie powinno być modeli jakie zostały wykonane jednostkowo na czyjeś zamówienie.
Piotrowi już kiedyś o tym pisałem.
Oczywiście mogą być na jakiś stronach dotyczących modeli wymieniane i mogą być ukazywane ich fotki, ale nie powinny być uwzględniane w bazach modeli.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#45
To już kwestia uznania.
Ale myślałem o tym, aby dodać różne atrybuty, typu "katalogowy", "małoseryjny", czy "konwersja".
Wtedy można by sobie odfiltrować na przykład tyko modele katalogowe, czyli te wydane przez seryjnych producentów.
 

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 3 0
#46
To zawsze trudno zaszeregować,są modele jednostkowe które powalają kunsztem,a nie są znane szerzej.Byle co z napisem PKP staje się kultowe...,
Wiele tych rzadkości popełnili koledzy którzy rzadko goszczą na tym forum Dracula,Fenix,Parowozik i inni...
Przykre to,bo od takich chce się uczyć modelarstwa....,chce się uczyć spojrzenia,warsztatu...
Są też inni bardziej anonimowi,wyciszeni;posiadający wiedzę,dokumentację dzielący się tym...
Jeszcze niedawno to wszystko grało,zazębiało się...
Aż nadejszła SM 42 według filozofii SK...
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#48
Może i już się zaczyna, ale jak na ROCO to jakoś cieniutko. Z polskiego taboru tylko jeden Gagar i to chyba nie za ciekawy... Cóż będzie kasa na stonki ;)
 

krzys.

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Może coś więcej będzie w katalogu rozszerzonym:) który ma się ukazać w styczniu, słyszałem też że ma być BWE knajpa. No cóż trzeba będzie cierpliwie poczekać ;)
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#51
Na stornie Roco już są zapowiedzi na 2013 i na stronie 12 zapowiedz ST44-985 w troszkę innym malowaniu
Ten gagar to w tym malowaniu co poniżej na obrazku fotka oryginału (tabliczka romb). Akurat to zdjęcie jest z Kolbuszowej z 2008 roku, więc to chyba jakieś niezbyt stare malowanie...
Ale te wywietrzniki nad żaluzjami to powinny być dwa... a ja widzę w katalogu ino jeden.
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#52
Ten gagar to w tym malowaniu co poniżej na obrazku fotka oryginału (tabliczka romb). Akurat to zdjęcie jest z Kolbuszowej z 2008 roku, więc to chyba jakieś niezbyt stare malowanie...
Ale te wywietrzniki nad żaluzjami to powinny być dwa... a ja widzę w katalogu ino jeden.
Są dwa, tylko słabo je widać, a konkretnie ten drugi.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#53
To zawsze trudno zaszeregować,są modele jednostkowe które powalają kunsztem,a nie są znane szerzej.Byle co z napisem PKP staje się kultowe...,
Wiele tych rzadkości popełnili koledzy którzy rzadko goszczą na tym forum Dracula,Fenix,Parowozik i inni...
Przykre to,bo od takich chce się uczyć modelarstwa....,chce się uczyć spojrzenia,warsztatu...
Są też inni bardziej anonimowi,wyciszeni;posiadający wiedzę,dokumentację dzielący się tym...
Jeszcze niedawno to wszystko grało,zazębiało się...
Aż nadejszła SM 42 według filozofii SK...
Nie wszyscy z różnych powodów nawet pomimo szczerych chęci nie są w stanie wrzucać regularnie zdjęć ze swoich prac, a niektórzy już pewnie ze wspomnianych nie zaszczycą nas wogóle.
Nie każdą pracę można pokazać, gdyż np. klient sobie nie życzy lub po prostu nie ma czasu na fotografowanie konkretnego modelu w trakcie prac jak się siedzi nad kilkoma.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#58
to będzie hit ..2013 roku ... najnowsza loko :) prosto z pessy .... cyt. "przydział wg kolejności zgłoszeń, a pociągnie ile da się"


akpa20121203_lidia_kopania_dg_7011.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 314
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 187

Podobne wątki