• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2021

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
To są przemalowanki wagonów standardu UIC odpowiednik 404W których zbudowano bodajże jeden lub dwa prototypy. PKP Cargo takich wagonów nie ma. Tak więc jest to kolejna fikcja.
Chyba jednak tylko jeden, przez zielonogórski ZASTAL w 1974 roku. Produkcja skończyła się na prototypie, zaś sam prototyp trafił (prawdopodobnie) na stan Kolei Piaskowych i całkiem niedawno "dokonał żywota".
 

Załączniki

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
Pamiętajmy o złotówce, która przez ostatnich kilka tygodni wykonała skok na głowę.
A pros „Thomas the tank engine” - kto ogląda to w oryginale, najbardziej urzekająca jest narracja w wykonaniu Ringo Starr.
 
Reakcje
1.611 378 7
Wracając do głównego wątku - czy ktoś z Szanownych Kolegów ma jakieś bliższe wieści nt ukazania się EN57, którego premiera jest planowana na okolice końca stycznia 2022 roku?...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Chyba jednak tylko jeden, przez zielonogórski ZASTAL w 1974 roku. Produkcja skończyła się na prototypie, zaś sam prototyp trafił (prawdopodobnie) na stan Kolei Piaskowych i całkiem niedawno "dokonał żywota".
Wagon 404W miałem okazję widzieć kilkakrotnie w latach 80-tych na PMP-PW. To raczej musiał być ten wagon bo nie było wtedy żadnych wagonów tego typu sprowadzonych z zagranicy. Niestety nie miałem możliwości zrobienia jego zdjęcia. Pamiętam że wtedy był pomalowany typowo na czerwień tlenkową i miał numer czterocyfrowy którego niestety nie zapamiętałem. Ja ten wagon widywałem najczęściej z pociągu na piaskowej stacji Biskupice położonej równolegle do lini kolejowej Gliwice Katowice, pomiędzy stacjami Zabrze i Ruda Śląska.
niedawno był wydany jako model ROCO 76909 w epoce VI jako wagon przewoźnika PCC, co ciekawe był błędnie zakwalifikowany jako seria Eas w realu i tak też miał ten model.
tu zdjęcia modelu z jakiejś dawnej aukcji allegro:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/roco-76909-wagon-eaos-pkp-pcc-rail-nowy-i8723365540.html
A to ciekawe czy wagon którego model wydało Roco z tym konkretnym numerem to jest rzeczywisty wagon 404W wyprodukowany w Zastalu? Myślałem ze to jeden z wielu sprowadzonych wagonów takiej samej konstrukcji z zagranicy z drugiej ręki.
 
Reakcje
1.611 378 7
Rok wcześniej euro było średnio po 4,15 PLN, teraz po 4,65 PLN. Albo sklepy obniżą marżę albo muszą podnieść ceny - nie ma wyjścia. Ale nie chce tu rozwijać wątku ekonomicznego bo znowu zdenerwuję cenzora... oooopsss, tfu - moderatora chciałem napisać ;)...
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
A to ciekawe czy wagon którego model wydało Roco z tym konkretnym numerem to jest rzeczywisty wagon 404W wyprodukowany w Zastalu? Myślałem ze to jeden z wielu sprowadzonych wagonów takiej samej konstrukcji z zagranicy z drugiej ręki.
Nie jest to model wagonu zbudowanego w ZASTAL-u. Inna konstrukcja ściany czołowej, słupki boczne bez charakterystycznych wzmocnień oraz inna ilość zawiasów drzwi - to tak "na szybko" :) Prędzej będzie to model wagonu sprowadzonego.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Co do różnic w detalach to nie mam wątpliwości że są i będą jeśli rozważamy modele wagonów konstrukcji ujednoliconych. Myślałem bardziej o wagonie z konkretnym numerem inwentarzowym jaki być może miał 404W. A model Roco jest raczej wzorowany na wagonach DB Eaos106 i Eaos051 i to też z trochę późniejszych lat eksploatacji. Do 404W bardziej podobne ale nie we wszystkim są modele Liliputa (z wyjątkiem wózków), chyba nowe Piko i prawdopodobnie Marklin i Lima/Rivarossi.
 
Ostatnio edytowane:

404W Eaos

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 9 0
Najnowsza wizualizacja (zdjęcie) zestawu węglarek od Rivarossi:)

HR6536 - PKP Cargo, Eaos

Zobacz załącznik 854625

Źródło: it.rivarossi.com
Inni koledzy wytłumaczyli już chyba dobitnie, dlaczego te wagony należy omijać. Ja, podsumuję dyskusję, przypomniem, że Hornby zapowiedziało jeszcze set udawać y czeskich WAPow. Tym razem miniatura jest nowa i ładna technologicznie. Ale są to modele późnego typu wschodnioniemieckiego.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
W sklepach ([EDIT] na razie widzę w MK Bydgoszcz i w Exito [/EDIT]) pojawiła się trzecia edycja Gags PIKO 58376-3

58376 A:
11 51 195 4 382-1
30.04.78

58376 B:
11 51 195 4 405-0
25.06.79
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 521

Podobne wątki