• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2021

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
Powinniśmy używać polskich określeń technicznych, to silnik trój biegunowy.
Szczotki nie występują jako wymienny element ponieważ w obecnych czasach taniej jest dla producenta zastąpić niesprawny silnik, niż ponosić koszty zalegania szczotek w magazynie. Silniki, zapewne wspólne dla wielu modeli, produkuje się na bieżąco.
 

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
957 2 0
Powinniśmy używać polskich określeń technicznych, to silnik trój biegunowy.
Szczotki nie występują jako wymienny element ponieważ w obecnych czasach taniej jest dla producenta zastąpić niesprawny silnik, niż ponosić koszty zalegania szczotek w magazynie. Silniki, zapewne wspólne dla wielu modeli, produkuje się na bieżąco.
a figę z makiem ;) w instrukcji jest pokazane jak wymieniać szczotki, a same szczotki występują jako element części zamiennych.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
Powinniśmy używać polskich określeń technicznych, to silnik trój biegunowy.
Ma Kolega rację. Trójbiegunowy. Oczom nie wierzę - myślałem, że już się tego nie używa :D

No i stoi jak wół, że szczotkowy. Chociaż to bardziej kwestia kultury pracy, a nie konieczności wymiany szczotek. Nie wiem, ile trzeba jeździć, by musieć wymieniać szczotki. Owszem, czyścić komutator czasem trzeba.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
a figę z makiem ;) w instrukcji jest pokazane jak wymieniać szczotki, a same szczotki występują jako element części zamiennych.
Jak najbardziej w tym konkretnym modelu szczotki są wymiennie. Chodziło mi o podejście wielu producentów w zakresie części zamiennych lub napraw. Jeśli nie ma możliwości wymiany drobnych elementów, zastępuje się je całym podzespołami.
Swego czasu nabyłem odtwarzacz Blu ray firmy Oppo, który pracował z płytami wszyskich regionów. Po jakimś czasie nie mógł rozpoznać żadnej płyty. Odesłałem sprzęt do naprawy. Już po dwóch tygodniach otrzymałem go z powrotem. Z tym, że przysłano zupełnie nowy. Taniej było, niż naprawa.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 521

Podobne wątki