• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2021

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
Nie bardzo rozumiem. Fotografia produktowa takie ma właśnie założenia i wymagania, żeby zdjęcie było dobrze doświetlone (zresztą każdy inny typ fotografii też, ale tu jest szczególny nacisk na wierne oddanie na zdjęciu realnego wyglądu produktu ).
Zgadza się jeśli chodzi o fotografie produktową. Lecz widziałem model na żywo i kolory które użyło Piko to nie jest Ral odpowiadający PCC.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.667 102 1

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Dla czekających na SM42 IC Piko 59272 w Modelmanii. Taka dostałem wiadomość.
"Przepraszam za opóźnienie w realizacji zamówienia nr XXXXXX
Otrzymałem dziś dostawę towaru od producenta Piko, niestety nie było w niej wszystkich zamawianych produktów,
prawdopodobnie nie są one dostępne u producenta i przy kolejnej dostawie może nadal ich brakować."

A jak już przy MM jesteśmy, to własnie wypuścili kolejną konwersję :
Parowóz TKt3-44 (Modelmania 32002) - sklep modelarski ModelMania
32002.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
"Konwersja" to za duże słowo - ta zawsze kojarzyła mi się w głębszą ingerencję w model na zasadzie coś spiłować, coś wywiercić, coś dorobić., przerobić..itd... . Bo skoro to jest konwersja to jak nazwać prace np. kolegi @FENIX ? Skoro tamte prace to też konwersja - wówczas nazwanie tego konwersją obraża tamte prace :) Tu mamy po po prostu Inne kolorki... i kolejny model z wczesnej epoki III. Ja bym w takich wypadkach pisał to słowo w nawiasie.

Osobiście tego typu modele są tak pociągające, że informacja o nich sprowadza się do powiedzenia..."acha".... i przewinięcia strony dalej. Gdyby to było coś podchodzącego pod epokę IV.... a tak mamy kolejny parowóz oby PKP po najmniejszej linii oporu.... Pytanie - ile osób interesuje się wczesną epoką III?

I tak jak w poprzedniej edycji TKt3 a'la modelmania tak i tutaj mamy naniesiony napis Par. Zagórze..... Pytanie do znawców.... Była taka parowozownia? Ja kojarzę "Zagórz".
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
"Konwersja" to za duże słowo - ta zawsze kojarzyła mi się w głębszą ingerencję w model na zasadzie coś spiłować, coś wywiercić, coś dorobić., przerobić..itd... . Bo skoro to jest konwersja to jak nazwać prace np. kolegi @FENIX ? Skoro tamte prace to też konwersja - wówczas nazwanie tego konwersją obraża tamte prace :)
Nie ma ścisłej definicji określenia "konwersja", my w modelarstwie kolejowym rozumiemy pod tym pojęciem jakąkolwiek przeróbkę modelu mającą na celu zmianę typu, wersji, czy choćby malowania i oznaczeń modelu. Zawiera się w tym zarówno wyłącznie zmiana malowania i oznaczeń, jak i kompletna przebudowa modelu. Zależy to od zakładanego zakresu zmian, jak i od umiejętności wykonującego konwersję. Tak że to, co się koledze @J1974H0 kojarzy to jedno, a to, co większość z nas rozumie pod tym pojęciem, to drugie. Według mnie, każda taka przeróbka jest konwersją i nic niczego nie obraża. Inną sprawą jest jakość - ta konwersja nie jest najwyższych lotów, ale nie dlatego, że zakres przeróbek ogranicza się do przemalowania, a z powodu błędów: w III epoce nie stosowano np. tabliczek ostrzegawczych przed wysokim napięciem, mam wątpliwości, co do koloru zielonego, o parowozowni Zagórze już nie wspominając.
 

ignacy500

Znany użytkownik
Reakcje
629 18 0
No ale co z tego wynika, bo jakoś nie kumam? Miejscowości Zagórze szukałem już przy poprzedniej dyskusji na ten temat i znalazłem kilka wsi o tej nazwie, ale w żadnej nie ma kolei, a tym bardziej parowozowni.
Tam jest skrót "Par." Może chodzi o Parafię Zagórze?
A tak na poważnie - po lekturze kilku stron internetowych, zdaje się, że będzie to pomyłka - raczej powinno to być Par. Zagórz.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 253
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 521

Podobne wątki