• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2021

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Nie mogłem się doczekać dyskusji i opini fachowców ,zaryzykowalem i właśnie kupiłem bez dyskusji w Modelmani na razie jeden wagon Piko 53330 trzeciej klasy teraz chciał bym się dowiedzieć czy kupiłem model czy zabawkę.
Niewątpliwie model, w bardzo wysokiej cenie biorąc pod uwagę dość leciwe opracowanie. Głównie mam na myśli nie przestrzenne pionowe i poziome poręcze. Zaletą są wysokiej jakości kompletne oznaczenia na wagonie na podstawie dokumentacji PMR K.Koj.
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
Niewątpliwie model, w bardzo wysokiej cenie biorąc pod uwagę dość leciwe opracowanie. Głównie mam na myśli nie przestrzenne pionowe i poziome poręcze. Zaletą są wysokiej jakości kompletne oznaczenia na wagonie na podstawie dokumentacji PMR K.Koj.
Biorąc pod uwagę że mam już parę innych modeli niedoskonałych np.Pt31 z Arabskim tampodrukiem oraz grubaśnymi szprychami ,OKo1-12 że szpetnym oświetleniem to wagon Piko "Boczniak"który kupiłem bez przestrzennych poręczy wcale nie jest taki zły.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
W ramach rozpoczęcia konstruktywnej dyskusji (krytki;)), zamieszczam kilka zdjęć modeli wagonów pasażerskich typu "Boczniak", które na swoim profilu facebookowym udostępnił warszawski sklep Przystanek:)

Zobacz załącznik 861095 Zobacz załącznik 861096 Zobacz załącznik 861097 Zobacz załącznik 861098 Zobacz załącznik 861099 Zobacz załącznik 861100

Źródło: facebook.com/Przystaneksklep
....a to nie ten wagon pokazany w minucie 8:01 w filmie "Ludzie z Pociągu" ?


LZP.jpg


Link do filmu: LUDZIE Z POCIĄGU - 1961 - CAŁY FILM PL - YouTube
 

404W Eaos

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 9 0
....a to nie ten wagon pokazany w minucie 8:01 w filmie "Ludzie z Pociągu" ?

Link do filmu: LUDZIE Z POCIĄGU - 1961 - CAŁY FILM PL - YouTube
Nie. Widać to po tym np., że wagon z filmu nie ma wywietrzników nad drzwiami. Teoretycznie można by rozważać czy to nie jest któryś nowszy typ saksońskiego boczniaka. ALE ... od razu powiem, że to ... Włoch. Zdarzało się bowiem iż niektóre bardziej zniszczone wagony francuskie, belgijskie i nawet włoskie odbudowywano przy użyciu bardziej typowych elementów boczniaków KPEV i DRG.
A film bardzo dobry.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Koledzy, jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w historycznym wydarzeniu, jakim jest korespondencja naszych skromnych osób z właścicielem PIKO, zachęcam do przeczytania tego postu.

Mam nadzieję, że Koledzy Moderatorzy wybaczą mi zaspamowanie niniejszym postem w 3 wątkach...
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.594 25 2
A czy ktoś może powiedzieć, czy malowanie modelu SP45 090 z Rzepina z epoki V jest oryginalne czy tylko jest to jakaś próba odtworzenia na bazie innych dostępnych malowań tych lokomotyw?
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.594 25 2
Ciekawe, ja mam zdjęcie z 92 roku jak prowadziła ostatnią Berolinę jako Interexpress przed wejściem w sieć EC i ma nieco inne malowanie, szkoda. Już zieleń ta ciemna jest jaśniejsza, "upiększona" i bez nazwiska maszynisty. Takie jak z ww. strony tylko 2, 3 zdjęcia wcześniej.
 
OP
OP
Remaj12

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
A czy ktoś może powiedzieć, czy malowanie modelu SP45 090 z Rzepina z epoki V jest oryginalne czy tylko jest to jakaś próba odtworzenia na bazie innych dostępnych malowań tych lokomotyw?
Ciekawe, ja mam zdjęcie z 92 roku jak prowadziła ostatnią Berolinę jako Interexpress przed wejściem w sieć EC i ma nieco inne malowanie, szkoda. Już zieleń ta ciemna jest jaśniejsza, "upiększona" i bez nazwiska maszynisty. Takie jak z ww. strony tylko 2, 3 zdjęcia wcześniej.
W zeszłym roku dochodziłem z jakiego okresu eksploatacji pierwowzoru jest model. Poniższy odnośnik prowadzi do moich spostrzeżeń w tym temacie:

http://forum.modelarstwo.info/threa...tyw-serii-sp45-su45.29171/page-89#post-958544
 

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
357 4 2
Ciekawe, ja mam zdjęcie z 92 roku jak prowadziła ostatnią Berolinę jako Interexpress przed wejściem w sieć EC i ma nieco inne malowanie, szkoda. Już zieleń ta ciemna jest jaśniejsza, "upiększona" i bez nazwiska maszynisty. Takie jak z ww. strony tylko 2, 3 zdjęcia wcześniej.
Z tym samym nr SP45 popełniło EFC-Loco tylko Lok. Szczecin DOKP Zachodnia. Info tutaj
Modelu nie widziałem i jego zdjęć. Może któryś z forumowiczów posiada ten model i podzieli się zdjęciami do porównania...


.
1654004882527.png
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 218
Tabor 304
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 521

Podobne wątki