• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2021

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
Kolego Rozjazd... a jaki numer widnieje na burcie wagonu na zdjęciu które wstawiłem?
Jeden z tych wagonów posiadam (82 51 597 8 952- jest z napisem: ochronny).
W porzadku, w takim razie poprawne zdjecie, ktore Kolega zamieszcza nie pochodzi z linkow ze sklepu SM, bo tam jest tylko jedno zdjecie dla obu nr kat i na obu jest wagon ochronny (post Kolegi Andrzeja powyzej dobrze to ilustruje). Stad to zamieszanie. Dziekuje Kolegom @Spacerowicz i @Ropu za zidentyfikowanie typow wagonow.
Zatem mamy:
Nr kat.: 596006 - Eas
Nr kat.: 597006 - Eas Ochronny
 
Ostatnio edytowane:

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
Zastanawiam się, czy błąd jest na modelu, czy błąd był na wagonie, który model przedstawia. Nigdy nie było jednostki w strukturach PKP CARGO o nazwie CT Przemyśl. Prawidłowa nazwa do CL Przemyśl podobnie jak CL Małaszewicze, a nie CT Małaszewicze.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
S

Sebastian

Gość
Nigdy nie było jednostki w strukturach PKP CARGO o nazwie CT Przemyśl. Prawidłowa nazwa do CL Przemyśl podobnie jak CL Małaszewicze, a nie CT Małaszewicze.
Od 1 stycznia 2009 r., po zmianie struktury organizacyjnej PKP CARGO, połączono w jeden zakład te, które wcześniej działały jako oddzielne: przewozów towarowych, taboru, oraz w dwóch przypadkach także przeładunku. Powstało wtedy 16 zakładów, w tym na krótko CT Przemyśl, włączony dwa lata później w struktury nowego Zakładu Południowego w Nowym Sączu.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
Koledzy, czy wiadomo coś o modelu Skody od ACME w wersji Przewozów Regionalnych ? Miała się ukazać pod koniec grudnia. Wiem, że wszystko się obsuwa, ale może ktoś zna jakieś konkrety ?
 

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
365 4 2
Zastanawiają mnie też oznaczenia 3 węglarek Exact z rewizją 1974. Czy taka rewizja i jednocześnie brak oznaczeń w nawiasach to poprawne zestawienie?

Zobacz załącznik 860521

Jest .E
W innych wagonach z epoki IVa było .E (Wddo)

Czy z racji, że to późna IVa, te starsze oznaczenia w nawiasach nie były już malowane?
Z tego, co pamiętam chyba w Polsce nie było Klagenfurt-ów z stalowymi drzwiami???

Kiedyś Krzysztof Koj napisał na forum:
Taka data naprawy, czyli z sierpnia 1974 r., nie powinna w tym przypadku budzić wątpliwości, ponieważ na podstawie zarządzenia Centralnego Zarządu Wagonów nr: CZW4f-616-69/74, z dnia 19.04. 1974 r., starych (polskich) oznaczeń serii nie malowano na wagonach towarowych PKP od dnia 1 czerwca 1974 roku :). Oczywiście dotyczy to wagonów, które przeszły w tym czasie naprawę okresową (napr. rewizyjną, średnią, główną) w ZNTK, a nie np. naprawę bieżącą z wyłączeniem z ruchu.
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Wydaje mi się, że czytałem, że był jeden jedyny egzemplarz takiego wagonu na PKP.
Zasadniczo Klagenfurty były tylko z drewnianymi drzwiami,występowały od epoki IIIa do IVb , ale istnieje zdjęcie jednego egzemplarza z metalowymi drzwiami . Pytanie, czy to udokumentowany pojedyńczy wyjątek od reguły ? Czy egzemplarzy z metalowymi drzwiami było więcej np. w wyniku niszowych gospodarczych modernizacji ?
Tak czy siak drugi już egzemplarz z metalowymi drzwiami nie jest propozycją dla
Spektrum Centrystów* taboru ... :podstepny:


Spektrum Centryzm* - budowa składów reprezentujących typowe spektrum typów wagonów dla danej epoki z pojedyńczym uwzględnieniem typów peryferyjnych w składzie. - prof.Maseczka .
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
Od paru dni są też dostępne w sprzedaży wagony "Boczniaki"Piko 53330 oraz 53331.Czy już na forum była dyskusja o tych wagonach?
Próbowałem coś znaleźć na ich temat ale znalazłem tylko pobieżny opis na stronie nr.4 w tym wątku.
Piko 53330: boczniak 4-osiowy 3 klasy, pochodzenia saksońskiego (ex C4 sä 98), epoka IIIb (rew. 1952), nr inw. 019 228, seria Cx, st. mac. Katowice.
Piko 53331: boczniak 4-osiowy 2 klasy, pochodzenia saksońskiego (ex B4 sä 99), epoka IIIb (rew. 1952), nr inw. 05 422, seria Bx, st. mac. Katowice.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.774 102 1
Od paru dni są też dostępne w sprzedaży wagony "Boczniaki"Piko 53330 oraz 53331.Czy już na forum była dyskusja o tych wagonach?
W ramach rozpoczęcia konstruktywnej dyskusji (krytki;)), zamieszczam kilka zdjęć modeli wagonów pasażerskich typu "Boczniak", które na swoim profilu facebookowym udostępnił warszawski sklep Przystanek:)

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg


Źródło: facebook.com/Przystaneksklep
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
W ramach rozpoczęcia konstruktywnej dyskusji (krytki;)), zamieszczam kilka zdjęć modeli wagonów
Nie mogłem się doczekać dyskusji i opini fachowców ,zaryzykowalem i właśnie kupiłem bez dyskusji w Modelmani na razie jeden wagon Piko 53330 trzeciej klasy teraz chciał bym się dowiedzieć czy kupiłem model czy zabawkę.
 

404W Eaos

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 9 0
Od paru dni są też dostępne w sprzedaży wagony "Boczniaki"Piko 53330 oraz 53331.Czy już na forum była dyskusja o tych wagonach?
Próbowałem coś znaleźć na ich temat ale znalazłem tylko pobieżny opis na stronie nr.4 w tym wątku.
Piko 53330: boczniak 4-osiowy 3 klasy, pochodzenia saksońskiego (ex C4 sä 98), epoka IIIb (rew. 1952), nr inw. 019 228, seria Cx, st. mac. Katowice.
Piko 53331: boczniak 4-osiowy 2 klasy, pochodzenia saksońskiego (ex B4 sä 99), epoka IIIb (rew. 1952), nr inw. 05 422, seria Bx, st. mac. Katowice.
Ale o co chcesz zapytać? O model, czy oryginał? Te wagony naprawdę były. O ile teraz pamiętam, w dyrekcji katowickiej był wtedy Bx i dwa Cx. Oprócz tego były jeszcze saksonskie cztereosiowe boczniaki dwóch nowszych typów (wygląd pudła jak wagony dwuosiowe Piko). Mam nadzieję, że za jakiś czas wyjdą 4osiwe boczniak pruskie ex-fleischmanna, takie jak w TT wydał Tillig. BTW, kończymy z przesadami niektórych, że boczniaki miały tylko 3 osie .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 321
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 521

Podobne wątki