• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2021

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
Z nowosci na ten rok, to pojawil sie w sklepach Rivarossi HR2864, czyli nurek PKP Cargo International.
I takie oto ciekawostki:
- ma nietypowe zlacze dekodera NEM 660, 21pin, z "zenskim" gniazdem
- ze zdjec tak jakby wynika, ze ma otwierane drzwi do kabiny - wnioskuje to po "szparach" na zrzucie ekranu ponizej, ale moge sie mylic. Tak czy siak to tylko fanaberia i bajer nikomu niepotrzebny, a tylko windujacy cene w gore.

Czy ktos z Kolegow moze potwierdzic, czy wjezdzaja te loki w ogole na teren Polski?
1638530738031.png
 

vojtag

Nowy użytkownik
Reakcje
35 0 0
Kilka lokomotyw 753.7 PKP Cargo International jest polonizowanych i chyba czasami jezdza po sieci PLK (tylko narazie zadna nie jest wlasnie w takich kolorach). Tak samo 753.7 ČD Cargo w sluzbie ČD Cargo Poland. I to czarne kolo drzwi kabiny jest czarna gumowa uszczelka drzwi...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Czy my już nie przesadzamy w tej "narodowej" semantyce?
A my może nie przesadzajmy z tą "narodową semantyką". Określenie "polonizacja" oznacza tu tyle, co dostosowanie do polskich wymogów i warunków eksploatacji, co w efekcie ma dać dopuszczenie do eksploatacji na terenie Polski. Z "narodową semantyką" w rozumieniu politycznym nie ma to nic wspólnego, choć być może faktycznie w tym kontekście określenie to nie jest najszczęśliwsze - ale ja bym się nie czepiał, zwłaszcza, że lepszego i równie krótkiego nie znajduję.
 

vojtag

Nowy użytkownik
Reakcje
35 0 0
W Czechach normalnie uzywamy termin "polonizacja" dla dostosowania lokomotyw do ruchu na polskiej sieci kolejowej. I odwrotnie jest "bohemizacja" jak sie polska maszyna robi na Czechy. Nic wiencej w tym nie ma, jest to nawet termin uzywany w dokumentacji technicznej.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
Coś czuję, że przyszły rok zapowiada się skromnie. Piko rzuci pewnie wszelkie siły i środki, aby nadrobić zapóźnienie w produkcji kibla. O nowym loku możemy zapomnieć. Stawiam, że będą tylko nowe malowania i re-edycje. Oczywiście projekt SU46 ulegnie odświeżeniu dzięki wypuście w malowaniu PKP Cargo. Być może pojawią się Sputniki w malowaniach z VI epoki. Ciekawe czy Piko zdecyduje się na malowanie PolRegio? To by ożywiło sprzedaż siódemek czy stonek.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
W tego co ja wiem PKP Cargo ma jakiejś wykupione udziały na terenie Czech, i stąd właśnie Nurek jeździ pod barwami PKP Cargo International. To samo dotyczy loków z Czech takich Taurus 1216, E189 czy Vectron.
A takie moje pytanie czy ktoś z was zakupił sobie ten model Nurka od Rivarrossi?
Czy ktoś z was może zapodać fotki? Chodzi mi dokładnie oto że zauważyłem że ma imitację piasecznik trochę za długie. No chyba że trochę przesadzam.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Napiszę w skrócie o tym pociągu i zapraszam kolegów na stronę 8 tego wątku.

http://forum.modelarstwo.info/threads/nowości-pkp-2021.47583/page-8

Lokomotywa jest przeróbką niedo końca prawdziwą z innej serii tej lokomotywy. Należy do AWT i mimo ze ma dopuszcenie do Polski, to raczej mało prawdopodobne żeby tutaj zawitał (inaczej pewnie i taka gratka byłaby uwieczniona na zdjęciach entuzjastów kolei 1:1)
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Z nowosci na ten rok, to pojawil sie w sklepach Rivarossi HR2864, czyli nurek PKP Cargo International.
I takie oto ciekawostki:
- ma nietypowe zlacze dekodera NEM 660, 21pin, z "zenskim" gniazdem
- ze zdjec tak jakby wynika, ze ma otwierane drzwi do kabiny - wnioskuje to po "szparach" na zrzucie ekranu ponizej, ale moge sie mylic. Tak czy siak to tylko fanaberia i bajer nikomu niepotrzebny, a tylko windujacy cene w gore.

Czy ktos z Kolegow moze potwierdzic, czy wjezdzaja te loki w ogole na teren Polski?
Zobacz załącznik 856871
Złącze MTC21 jest jak najbardziej typowym złączem, które stosuje w swoich modelach wiele firm takich jak Trix - Mearklin, Albert Model, Schlesienmodelle, Acme, czy Rivarossi właśnie. A gniazdo jest typu męskiego. Bo z płytki modelu wystają bolce. Gniazdem typu żeńskiego są złącza 6, 8 pin, plux16 i plux22.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
Złącze MTC21 jest jak najbardziej typowym złączem, które stosuje w swoich modelach wiele firm takich jak Trix - Mearklin, Albert Model, Schlesienmodelle, Acme, czy Rivarossi właśnie. A gniazdo jest typu męskiego. Bo z płytki modelu wystają bolce. Gniazdem typu żeńskiego są złącza 6, 8 pin, plux16 i plux22.
Pisząc 'nietypowe' miałem na myśli odniesienie do firm takich jak Piko i Roco jako, że te firmy dostarczają najwięcej polskiego taboru. Jeszcze Robo w swoich wagonach też używa złącza NEM 660.
Jeśli chodzi o wpis dot. dekoderu to fakt, dokonałem skrótu i opis jest niepełny/błędny. Moją intencją był opis samego dekoderu, a nie złącza na płytce. Zatem mamy żeńskie złacze na dekoderze (dziurki zamiast pinów). A gniazdo na płytce ma wystające piny, czyli odwrotnie niż w przypadku standardu PluX.
PS. Dziękuję za rozwinięcie tematu, dzięki temu dokonałem sprostowania mojego postu.
 
Ostatnio edytowane:

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 521

Podobne wątki