• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2021

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
656 29 5
Zapytajcie się Przedstawiciela Piko na nasz kraj dlaczego pomyłkowo dotarła na przełomie Września i Października,partia OKo1 do tylko dwóch sklepów w tym jeden to Modelmania właśnie.
Partia która rozeszła się przez zamówienia online.....
Cena to 2tys pln bez kilku złotówek za wersję cyfrową z dymnicą włącznie.
Pomyłki się zdarzają i nie ma co drążyć tematu, skoro model będzie za chwilę dostępny w każdym sklepie modelarskim w podobnej cenie i sądzę, że trochę poleży w sklepach z uwagi na cenę właśnie i duży wysyp innych nowości. A że ktoś już ma i się cieszy fajnie, ale nie ma co robić z igły widły, bo inni oczekujący jeszcze modeli nie mają. Inna sytuacja byłaby, gdyby żaden inny sklep w ogóle miał nie dostać tego modelu do sprzedaży, ale to mało prawdopodobne. Cierpliwość to cnota modelarzy i kolekcjonerów.
 
Reakcje
4.111 416 99
To jak jest w końcu z tym EN57 z zamieszczongo linku?
Czyja to produkcja?
Właśnie o tym pisałem.... po co wklejać filmiki z fake-newsami? Potem pytania....
Ta EN57 to nie jest PIKO. Fake News. To model stworzony przez kogoś innego. Może jakiś odlew, może z blaszek..... nie wiadomo. Ale nie PIKO.
Aukcję stworzyć każdy może.... ktoś sprawdził czy sprzedający ma fizycznie towar u siebie.....?
Taaa.... bo tak napisali. Dzwoniłeś? Pytałeś? .... Ja parę razy zamawiałem książkę (dostępną wg strony w jednej z księgarni internetowych). Dzwonię po tygodniu od zapłaty on-line spytać co z moją książką.... Miła pani - książka ma być, ale jeszcze nie dotarła z naszego magazynu centralnego.... JA się pytam.... jak to, przecież dostępna miała być.... tak, ale mamy opóźnienia w dostawach.... Ja na to - to po co pisać, że dostępna, jak jej nie macie u siebie w sklepie.?..... oczywiście pani się tłumaczyła, że systemy, itd....... ale to gadanie po próżnicy oby się tłumaczyć....

Piszę to bo czasem tak bywa, że piszą iż dostępne. Klient robi przelew, a oni towaru nie mają.... kto wie, czy tu tak nie ma.
W końcu kasę oddali po 3 tygodniach na mój wniosek.
Wniosek jest prosty, PIKO to firma córka Modelmanii :niepewny:
....wysnułeś to na podstawie tego zdjęcia?.... Nowe produkty / Wizyta właściciela Piko, dr Rene F. Wilfer w naszym sklepie! (modelmania.com.pl):) Biorąc do kupy owo zdjęcie i twoją hipotezę można by pomyśleć.... cholera wie... :D /tyle, że nawet jeśli - to co z tego? /
 
Ostatnio edytowane:

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
387 24 1
Jest taka metoda/proceder sprzedaży. Nazywa się to dropshipping. Często stosowane szczególnie na allegro. Sprzedający generalnie sprzedaje rzeczy, których fizycznie nie posiada i nawet nie widział ich nigdy na oczy. Cały proces sprzedaży de facto załatwia za niego hurtownia/dystrybutor etc.
 
Reakcje
16 0 0
Aukcję stworzyć każdy może.... ktoś sprawdził czy sprzedający ma fizycznie towar u siebie.....?
Tak. W zeszłym tygodniu model stał za szybką w sklepie i go sobie pooglądałem. Nie pytałem dlaczego tu jest, a gdzie indziej nie ponieważ nawet nie wiedziałem, że tylko "wybrane" sklepy go otrzymały. Uzyskałem tylko informację, że wersja z dźwiękiem ma być miedzy 20-25 października.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Jest taka metoda/proceder sprzedaży. Nazywa się to dropshipping. Często stosowane szczególnie na allegro. Sprzedający generalnie sprzedaje rzeczy, których fizycznie nie posiada i nawet nie widział ich nigdy na oczy. Cały proces sprzedaży de facto załatwia za niego hurtownia/dystrybutor etc.
Owszem, ale ta metoda jest rzadko stosowana przy modelach, częściej przy książkach. Właściwie nie znam księgarni internetowej, sprzedającej nowe książki, która miałaby je na stanie. Nikt nie ryzykuje utopienia milionów w towarze, który będzie schodził przez lata. Dlatego czasy dostawy książek są dłuższe, niż wynikałoby z wyobrażeń kupującego.

Przy modelach kolejowych to zjawisko, o ile w ogóle występuje, to jest marginalne. W przypadku OKo1, skoro pojawiła się w dziale "Co przyniósł dzisiaj kurier", to jednak sklep sprzedał istniejący towar. Na Allegro też raczej pilnuje się czasu dostawy, bo potem parametry kupującego lecą w dół i ciężko to odrobić. Wiem, bo sprzedaję.

Dlaczego więc mało który sklep ma OKo1? Oprócz opieszałości samego sklepu czy ew. opóźnień po stronie kuriera, można podejrzewać, że jakiś sklep ma swego rodzaju "preferencje". Nie wiem - może ktoś pojechał odebrać towar osobiście. Może faktycznie wysłano wcześniej do 2 sklepów. Może ktoś płaci za priorytetową dostawę. Można gdybać w nieskończoność, ale pewno i tak w tym tygodniu model pojawi się we wszystkich sklepach. PIKO to nie Albert, nie rozchodzi się w ciągu paru minut :D

Jak już czekaliśmy 3/4 roku, to możemy poczekać jeszcze tydzień :)


wersja z dźwiękiem ma być miedzy 20-25 października
O właśnie - a wielu tylko na taką poluje, stąd może nieporozumienie. Dzięki za info :)
 
Reakcje
18 12 6

taka odpowiedz dostalem a propo rzekomo od Piko wypuszczonego modelu EN57

Z tego co wiem en57 w tej wersji jest wykonany z tzw. Zestawu Milosza (Żywiczny Kit do samodzielnego montażu), model w trakcie imprezy był nieco kapryśny jeśli chodzi o własności jezdne, ale bez wątpienia piękny!
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
Ten EN57 nie jest z żywicy. Jocif Milos wykonał go metodą wtryskową. Ten poczciwiec ma już swoje lata (tzn. EN57), a wciąż jeszcze stara się jeździć. Kiedy pojawi się pikowski, na tego nikt już pewnie nie będzie chciał popatrzeć. No oprócz nas z Kolegą Gawrylukiem. @Artur Teraz już zajarzyłem skąd było parcie na tego staruszka :)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Jeśli już idziemy tym tokiem myślenia to chyba nie ma modeli doskonałych. Możemy co najwyżej obserwować dążenie do doskonałości. Nawet modele wysokiej klasy małoseryjne z manufaktury też nie są do końca doskonałe i niektóre rozwiązania lub detale nie do końca nas zadowalają. Należy też wziąć pod uwagę że dążenie do doskonałości jest także okupione odpowiednią ceną i zawsze gdzieś pozostanie do rozważenia relacja cena - jakość.
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.676 11 0
Prawie robi wielką różnicę;)ale fakt modele wyglądają coraz lepiej choć ciągle do doskonałości brakuje
Pozwolę sobie wyrazić moje skromne zdanie na temat PIKO. Rzeczywiście, SU46, ET22 czy ET21 reflektory mają bardzo dobrze zrobione. Może nie jest to ideał ale też nie wyglądają źle. Ja w swoich wszystkich EU07 i EP08 wymieniłem wkłady reflektorów na te od ET22. Jedna z ET21 (ta, którą mam w awatarze) też je otrzymała. Wyglądają przyzwoicie a ich montaż zajmuje kilkanaście minut.

Natomiast nie rozumiem dlaczego z uporem maniaka PIKO dalej wydaje "siódemki" ze starymi wkładami. Modyfikacja formy i płytki nie jest jakimś wielkim problemem. Patrząc jednak na reflektory w OKo1 to z podziwu wyjść nie mogę jak można było zrobić takiego babola. Zarówno ja jak i kilka osób, które znam, zrezygnowały z tej lokomotywy właśnie dzięki tym reflektorom. Sama seria OKo1 jest dość niszowa, młode pokolenie nie ma czasami nawet pojęcia o tej serii. Jeśli to miał być test PIKO na sprzedaż parowozu w polskim malowaniu to właśnie strzelili sobie w stopę. Za te pieniądze spodziewałem się dopracowanych reflektorów, oświetlenia budki i korbowodów. To byłoby coś, co zachęciło by nawet nieznających tej serii do jej zakupu. Według mnie ten model będzie długo zalegał półki sklepowe a o typowo polskim parowozie od PIKO możemy pomarzyć.
 
Reakcje
4.111 416 99
Prawie robi wielką różnicę;)ale fakt modele wyglądają coraz lepiej choć ciągle do doskonałości brakuje
Ciekawe jaki miałby być "model doskonały"..... (ile by kosztował :) )? To może lepiej niech zostaną takie jak PIKOwskie SU46 czy ET21 - ale w rozsądnej jeszcze cenie. Czy można zrobić coś lepszego w podobnej cenie? No nie wiem....
Są to super modele, więc ja bym nie marudził. No..... chyba, że kogoś stać na nie wiadomo co.... to może i oczekuje np. prawdziwych sprężyn w wózkach (działających amortyzatorów).
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 218
Tabor 303
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 521

Podobne wątki