• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2021

Reakcje
4.111 416 99
Czy ma już któryś z Kolegów nowego Gagarina od Roco?
Jakie spostrzeżenia co do modelu?
W moim modelu spieprzyli czerwone światła, ciekawe jak u innych kolegów.
Poza tym super.
Oooo.... nie wiedziałem, że Roco w ostatnio wypuszczanych "Gagarinach" PKP z dużymi reflektorami zrobiło czerwone światła. Z tego co wiem, dotychczas ich nie było /tzn. były nie świecące atrapy/. Chyba, że źle zrozumiałem i koledze @darekgol chodzi o PIKO.... to niech kolega mnie sprostuje. Jeśli dobrze - to można prosić jakieś fotki jak świecą te czerwone w modelu od Roco? ....ja zrozumiałem, że skoro mowa o "spieprzonych czerwonych" - to one świecą.... i o co chodzi z tym "spieprzeniem"? Można rozwinąć? Często piszecie ogólniki....
 
Ostatnio edytowane:

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
Oooo.... nie wiedziałem, że Roco w ostatnio wypuszczanych "Gagarinach" PKP z dużymi reflektorami zrobiło czerwone światła. Z tego co wiem, dotychczas ich nie było /tzn. były nie świecące atrapy/. Chyba, że źle zrozumiałem i koledze @darekgol chodzi o PIKO.... to niech kolega mnie sprostuje. Jeśli dobrze - to można prosić jakieś fotki jak świecą te czerwone w modelu od Roco? ....ja zrozumiałem, że skoro mowa o "spieprzonych czerwonych" - to one świecą.... i o co chodzi z tym "spieprzeniem"? Można rozwinąć? Często piszecie ogólniki....
W nowym Gagarinie od Roco są czerwone światła.
W moim egzemplarzu czerwony led nie świecił bezpośrednio w plastikowy światłowód i przez to nie był widoczny.
Taśma ze światłowodami ma nieco inny kształt niż ta w instrukcji.
Jestem ciekaw jak w innych egzemplarzach.
 
Reakcje
4.111 416 99
W nowym Gagarinie od Roco są czerwone światła.
W moim egzemplarzu czerwony led nie świecił bezpośrednio w plastikowy światłowód i przez to nie był widoczny.
Taśma ze światłowodami ma nieco inny kształt niż ta w instrukcji.
Jestem ciekaw jak w innych egzemplarzach.
Mam ST44-190 od Roco i do tej pory nie zwróciłem uwagi na to, czy tam są już czerwone świecące...... Piszę o tym, bo ST44-190 już był po lekkim liftingu wózków, więc może i w zakresie oświetlenia?..... muszę to sprawdzić.
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
Mam ST44-190 od Roco i do tej pory nie zwróciłem uwagi na to, czy tam są już czerwone świecące...... Piszę o tym, bo ST44-190 już był po lekkim liftingu wózków, więc może i w zakresie oświetlenia?..... muszę to sprawdzić.
W starych modelach nie było czerwonych świateł.
Tylko ostatnio wydany model ma czerwone ledy.
 

SM

Aktywny użytkownik
Reakcje
124 4 1
W nowym Gagarinie od Roco są czerwone światła.
W moim egzemplarzu czerwony led nie świecił bezpośrednio w plastikowy światłowód i przez to nie był widoczny.
Taśma ze światłowodami ma nieco inny kształt niż ta w instrukcji.
Jestem ciekaw jak w innych egzemplarzach.
W modelach ST44 z dużymi lampami świecą tylko białe światła - taka jest też informacja na stronie Roco.
To prawda, że po ściągnięciu obudowy widać świecące czerwone diody, ale to "pozostałość" po modelach z małymi lampami.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
A więc to przebój rynkowy z 3-biegunowym silnikiem i bez czerwonych świateł. Dzięki za ostrzeżenie.
Trzymają się tej atrapy świateł czerwonych, końca nie widać. Jest to częścią odlewu budy, co wiąże się z dużymi kosztami, by formę zmienić. Wynika to także z uwagi na produkcję części zamiennych, która musiał by zawierać poprzednią wersję. Na dodatek światłowody do przeróbki i propozycja zaczyna być mało atrakcyjna dla Roco. Nieszczęsny silnik to kolejne oszczędności choć nie dla naszych kieszeni.
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
W modelach ST44 z dużymi lampami świecą tylko białe światła - taka jest też informacja na stronie Roco.
To prawda, że po ściągnięciu obudowy widać świecące czerwone diody, ale to "pozostałość" po modelach z małymi lampami.
W moim modelu udało się się uruchomić czerwone światła, ale to prawda, że przy fabrycznym ułożeniu taśmy z led'ami jest to niemożliwe.
Nie widziałem nigdzie informacji, że są tylko światła białe.

IMG_3169.jpg
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.749 102 1
Niestety najnowszy ST44 od Roco nie należy do udanych. Producent znowu użył za długich zderzaków oraz nie naniósł oznaczenia rewizji na karoserii. O światłach czerwonych chyba już było wszystko powiedziane...:cry:
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
2000 Piko woła za swój parowóz w wersji full. Ostatnio wydana Brawa BR01 z tym samym wyposażeniem 2500, przy nieporównywalnie większym poziomie wykonania, szczegółowości i wielkości.
To tak w kwestii wydania przez Piko typowo polskiego parowozu, np. najbardziej pożądanej Ol-ki. Cena pewnie osycylowala by w okolicach 3000 za opcje full. Nierealne.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 305
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 521

Podobne wątki