• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2021

OP
OP
Remaj12

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
#41
Katalog raczej tego nie potwierdzi ;) , ale wiem, że miały miejsce w Warszawie pomiary parowozu, więc... jestem dobrej myśli :) . To będzie model "spolszczonej" lokomotywy, a nie tylko przemalowanej, tak jak to zrobiło ostatnio Roco w przypadku Ty2, a wcześniej FLEISCHMANN z OKo1, Ok1 czy Tp4.

To ma być sondowanie polskiego rynku pod kątem produkcji modelu parowozu polskiej produkcji... co prawda to raczej kiepska metoda sondowania, ale... nie zmienia to faktu, że jest jednak jakaś szansa! Jeśli dobrze się sprzeda to mamy jak w banku, że będzie w dającej się przewidzieć przyszłości model typowo polskiego parowozu :D !
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#44
Sugerowanie się grafiką komputerową, dotyczącą po prostu modelu parowozu BR 78 i wyciąganie z tego wniosków co do wyglądu modelu w wersji PKP wydaje mi się trochę mało sensowne.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
#46
Pewnie jutro będzie wiadomo. :)
Taaaa.... ET21 też było wiadomo: IIIc.

w czasach PKP były to lokomowyty niszowe
Nie szkodzi. Ważne, że forma nie jest niszowa. Tną koszty, bo polski rynek im nie zapłaci za nową formę parowozu. I dlatego zdziwiłbym się, gdyby dali duże reflektory.


Sugerowanie się grafiką komputerową, dotyczącą po prostu modelu parowozu BR 78 i wyciąganie z tego wniosków co do wyglądu modelu w wersji PKP wydaje mi się trochę mało sensowne.
A czym się sugerować? Dla ET21 pokazali zdjęcie oryginału... i wbrew opisowi, wyprodukowali taką, jak na tym zdjęciu :p

Czekamy zatem na foto w katalogu.
 
Ostatnio edytowane:

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#49
A skąd wiecie, że katalog będzie jutro skoro na głównej stronie PIKO jest informacja:
"We will be on holiday from 23.12.2020 to 03.01.2021. Please note that no deliveries will be made during this period and that incoming enquiries will not be answered until after 04.01.2021." ?
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#50
A skąd wiecie, że katalog będzie jutro skoro na głównej stronie PIKO jest informacja:
"We will be on holiday from 23.12.2020 to 03.01.2021. Please note that no deliveries will be made during this period and that incoming enquiries will not be answered until after 04.01.2021." ?
Tak jak zawsze* w PIKO mają wtedy urlopy, tak zawsze* wydawali z końcem roku katalog. Powyżej jest mowa o dostawach i zapytaniach.

*przynajmniej w sześciu ostatnich latach, co wczoraj sprawdziłem.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#51
A skąd wiecie, że katalog będzie jutro skoro na głównej stronie PIKO jest informacja:
"We will be on holiday from 23.12.2020 to 03.01.2021. Please note that no deliveries will be made during this period and that incoming enquiries will not be answered until after 04.01.2021." ?
Pewnie jakaś ochrona tam w Sonnenbergu została więc pewnie dostali dodatkowe zlecenie na opublikowanie katalogu z nowościami ;-) .
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
#54
Emocje są duże, ale nikt nie pisze o "rodzynku" a dużo osób czeka na naszego Polskiego "kibelka". Mam rozumieć, że wcześniejsze doniesienia, domysły lub plotki o wyprodukowaniu przez PIKO EN57 się nie potwierdzają? Dodam od siebie. ja bardzo liczę na model węglarki (Polskiej węglarki).
 
Ostatnio edytowane:

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#55
(...) to ma być "spolszczony" OKo1 (y) . W planach są duże reflektory znane z PKP (...) Oprócz "spolszczenia" liczę na model z epoki IVa. (...) ...
Jeżeli od Piko wyjdzie rzeczywiście parowóz OKo1 w IV epoce, to będzie to dla mnie model roku. Oby było coś na rzeczy. Dopóki jednak nie zobaczę katalogu, to się nie nakręcam ;).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 217
Tabor 301
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 521

Podobne wątki