• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2021

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Kontenery zapowiadają się ciekawie. Reszta to fantazja. Platformy to Kbs443 DB w oznakowaniu PKP dość znacznie różniące się od wagonów jakie eksploatowano na naszych kolejach.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Tytułem podtrzymania (a może zakończenia) tematu ikonki pieska. Malować kolorową, czy zostawić tylko kontury?
Widać PIKO ma dobre źródło dostarczenia dokumentacji co tylko potwierdza rzetelność w oznakowywaniu modeli PKP w sensie układu napisów, czcionek, piktogramów, kolorów. Jak z konkretnymi numerami wagonów to trudno mi powiedzieć. Aż tak mnie to nie rajcuje
 
Ostatnio edytowane:

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.374 28 2
Czy ktoś z użytkowników dysponuje zdjęciem wagonu bagażowego typ Dhx - Piko 53177? Szukam i znaleźć nie mogę.
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Wyraziłem się nie precyzyjnie. Szukam zdjęć oryginału.
Może koledze chodziło o coś takiego :niepewny:
Oryginalny opis pod zdjęciem:
Zrujnowany wrak wagonu bagażowego 'Dhx' przydzielonego w ostatnim okresie eksploatacji do st. mac. Szczecin.
Ostatnią naprawę przeszedł w ZNTK Opole w styczniu 1972r, o czym informują dość dobrze zachowane informacje na podwoziu i ścianie czołowej (zwłaszcza biorąc pod uwagę warunki w jakich wagon jest przechowywany).
Jest to 4-osiowy wagon bagażowy budowy niemieckiej, dawna odmiana Pw4i-31.
Za nim widoczny 2-osiowy wagon budowy włoskiej, dokumentnie zniszczony.
7.10.2012, Jaworzyna Śląska.
Żródło zdjęcia: http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=7362&mode=search

1614522300821.png

Wprawdzie jest to wagon Pw4i-31 a model przedstawia wagon odmiany Pw4i-32 ... to chyba mają coś ze sobą wspólnego ?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Wprawdzie jest to wagon Pw4i-31 a model przedstawia wagon odmiany Pw4i-32 ... to chyba mają coś ze sobą wspólnego ?
Mają: oba to przedwojenne wagony bagażowe budowy niemieckiej. Domyślam się jednak, że koledze @BoGneR chodziło o zdjęcia wagonu tego konkretnego typu, jaki jest odwzorowany w modelu Piko, a nie o zdjęcia jakiegokolwiek poniemieckiego wagonu bagażowego PKP.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 305
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 521

Podobne wątki