• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2020

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
Panowie a ja teraz tak już serio spytam - bo ta dyskusja płynie z nurtem aż się miło czyta. Daty kolory rewizje - tylko czy ten model rzeczywiście jeździł po naszych torach czy to kolejne upodobnienie typu "pocztowy od Tilliga" który nigdy nic wspólnego z polskim realnym wagonem nie miał. Bo jednak komentujcie to tak jakby był on jak najbardziej modelem a nie podobizną modelu - co już nawet mi zaczyna mieszać w głowie.
 

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
Była gdzieś tutaj wstawiona klatka z jakiegoś filmu, gdzie takowy wagon był. Tylko pytanie gdzie...
2 strony temu w tym wątku jest fotka innego typu wagonu - Koledzy wykluczyli zgodność. Ale 40 stron temu w tym samym wątku jest takie zdjęcie (pozwolę sobie podlinkować)
http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=16976&mode=search
Na początku tego wątku gdy ukazał się katalog pojawiały się te pytania o poziom rzeczywistości/fikcji tego modelu zdania były podzielone ale kilku kolegów opowiedziało się za "prawdziwością" tej miniatury. Ale to zdjęcie z Jaworzyny do mnie przemawia.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Panowie a ja teraz tak już serio spytam - bo ta dyskusja płynie z nurtem aż się miło czyta. Daty kolory rewizje - tylko czy ten model rzeczywiście jeździł po naszych torach czy to kolejne upodobnienie typu "pocztowy od Tilliga" który nigdy nic wspólnego z polskim realnym wagonem nie miał. Bo jednak komentujcie to tak jakby był on jak najbardziej modelem a nie podobizną modelu - co już nawet mi zaczyna mieszać w głowie.
Spokojnie kolego taki wagon w rzeczywistości jeździł po torach :)
Kiedyś na zlecenie sklepu Parowozik powstał model tego wagonu w opisie III ep. Sam przymierzałem się do konwersji tego "pocztowca" z wagonu kolei niemieckich ale teraz to już nie warto " wywarzać otwartych drzwi " kiedy będzie gotowy model ;) Nawet na potrzeby przebudowy zapisałem sobie zdjęcie oryginału tego ambulansu. Wagon miał ostatni przydział do Urzędu Pocztowego Wrocław 2. Zdjęcie pochodzi z internetu - autora zdjęcia niestety nie podam bo nie znam :( Być może to zdjęcie kol. Roberta Kromy ale pewności nie mam :niepewny: nie znam też miejsca wykonania fotki.


Tak więc dla celów porównawczych wagon w skali 1:1 :)
_28_0103.jpg

Widzę,że sam trafiłeś na właściwy trop. A zdjęcie faktycznie z Jaworzyny (y)
Panowie jeszcze prośba , bo już "wałkowaliśmy " temat ramek itp. Proszę o powściągliwość !!!
 

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
Ale się Panie Zbigniewie zgraliśmy...
Nawet z dwóch stron mamy ten wagon:)
A czy z Pana zdjęcia da się odczytać jaki to Urząd Pocztowy albo stacja?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Kiedyś na zlecenie sklepu Parowozik powstał model tego wagonu w opisie III ep.
Dla uściślenia, były dwa modele: w epoce IIIa/b, z orłem (nie wiem dokładnie, z jakim numerem i datą rewizji), sprzed modernizacji, z oknem w dachu, którego ślad widać na powyższym zdjęciu oraz z epoki IIIc, bez orła, po usunięciu tego okna i paru innych przedwojennych detali. Ten drugi model był seryjnym wypustem Piko, nr katalogowy 95953, wagon Gmx 37576 z Olsztyna. Tego pierwszego nie mam, więc nie mam pewności, czy był to także seryjny produkt Piko, czy edycja specjalna, na zamówienie "Parowozika" (takie się też zdarzały).
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Pisząc Andrzeju o modelu wydanym przez Piko a na zamówienie sklepu Parowozik miałem na myśli wagon o numerze 040385 serii Gmx ze stacji Poznań. Data rewizji chyba 20.09.53
Parowozik_95954_3.JPG

Zdjęcie pochodzi ze strony Piotrka Gbb Kolejka
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Być może ten był faktycznie na zamówienie "Parowozika", ale oba były dostępne w tym samym czasie; ja kupiłem ten z IIIc, bo zasadniczo nie zbieram wcześniejszych epok.
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Dla uściślenia, były dwa modele: w epoce IIIa/b, z orłem (nie wiem dokładnie, z jakim numerem i datą rewizji), sprzed modernizacji, z oknem w dachu, którego ślad widać na powyższym zdjęciu oraz z epoki IIIc, bez orła, po usunięciu tego okna i paru innych przedwojennych detali. Ten drugi model był seryjnym wypustem Piko, nr katalogowy 95953, wagon Gmx 37576 z Olsztyna. Tego pierwszego nie mam, więc nie mam pewności, czy był to także seryjny produkt Piko, czy edycja specjalna, na zamówienie "Parowozika" (takie się też zdarzały).
Obydwa modele (95953 z ep. IIIc i 95954 z ep. IIIb) wyprodukowane zostały przez PIKO na zlecenie sklepu Parowozik. Nie były to seryjne wypusty PIKO, tylko inicjatywa wyszła z innej strony.

Jeszcze dla uzupełnienia wątku pocztowego - koledzy z TT też mogli się cieszyć z miniatury przedmiotowego wagonu. Tillig na zamówienie AMC wyprodukował wagon z Katowic z ep. IIIc (grafika kiedyś zaciągnięta z sieci).

Tillig Gmx K-ce.jpg
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.091 153 19
W Bydgoszczy poczta śmigała z bipą, z tego co mówił kolega Jarek , albo była miedzy lokomotywą a bipa, lub po przemanewrowaniu na końcu składu.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 408
Tabor 10

Podobne wątki