• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2020

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.225 25 2
Coś ci się chłopcze pomyliło, ale to twoja słabość więc nie mój problem.
Powtórzę - ramki w Piko są o niebo lepsze niż w LS Models. A jak prowadzisz jakieś chore krucjaty przeciw niektórym użytkownikom to wypad na priv.
 
OP
OP
IKARUS

IKARUS

Aktywny użytkownik
Reakcje
227 4 0
Jest już dostępny Vectron DB Schenker Rail Polska.
Na bokach lokomotywy jest logo firma bliska środowisku.
Model przedstawia lokomotywę o numerze: 91 51 5 170 044-9.

Roco-71918.jpg


Roco 71918 analogowy
Roco 71919 z dźwiękiem
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
27 0 0
Oglądałem niedawno serial "07 zgłoś się", odcinek pt. "Wagon pocztowy". Czy tytułowy wagon to ten sam typ, który Piko zamierza wkrótce wydać w oznaczeniach z epoki IVb? W serialu widoczne jest oznaczenie Pmx.

https://vod.tvp.pl/video/07-zglos-sie,odc-11-wagon-pocztowy,33156977

Wagon widoczny jest najlepiej w minucie 9:33. W kolejnym kadrze widoczne są oznaczenia.

Model Piko ma według wizualizacji wyglądać tak:

https://shop.dcc24.eu/55689-thickbox_default/piko-53233-wagon-pocztowy-pmx-pkp-ep-iv.jpg
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.306 23 0
Ale w internecie można bez trudu "wygooglować" sobie fotki tego modelu z drugiej strony, choćby tu, czy tu i nawet pobieżne porównanie wskazuje, że to zupełnie inny wagon.

07 ab.JPG


07 b.JPG


07 c.JPG
 
Reakcje
27 0 0

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
Przywróciłem oryginalny wpis kolegi wheel123, bo bez niego dyskusja jest nieczytelna. Sprawa może zainteresować innych użytkowników, więc uważam, że warto ją zostawić. Jeżeli moderator działu uzna, że jest inaczej, zawsze może to usunąć.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Rivarossi HR2785 - nowość 2019 roku dostępna.

Jak podaje sklep Świat Modeli z Rybnika, od wtorku ma być dostępny w sprzedaży model wózka akumulatorowego ASF tzw. "Adolfa":

rivarossi_2785_asf_swiat_modeli_rybnik_dostepnosc.png

Model jest aktualnie dostępny w sklepie internetowym firmy SK Model - dystrybutora modeli firmy Rivarossi w Polsce.

Chętnych porównania modelu z jego pierwowzorem odsyłam do poniższego zdjęcia, przy czym należy zauważyć, że zostało ono wykonane w 2006 roku, a więc 13 lat od zakończenia naprawy, po której model odwzorowuje pierwowzór. Najprawdopodobniej większość elementów/oznaczeń się nie zmieniła, a tylko "doszła" kolejna trafaretka poniżej tej z informacją o naprawie w 1993 roku. Pomiędzy oznakowaniem modelu, a oznaczeniami jego pierwowzoru są widoczne pewne różnice, o których wcześniej wspominał nasz kolega @CoCu => klik, klik.

- źródło: http://www.fotokolej.pl/img-el-16-2-305.htm
- autor: Kolins
- opis: "Szopa w Chojnicach"

2006.02.10. - ''Adolf'' ASF 2 EL-16 na terenie szopy w Chojnicach, fot. Kolins.jpg
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
Chętnie zobaczymy jakąś prezentację oraz przeczytamy obiektywną ocenę. Czy posiada ktoś informację czy te maleństwo wypuszczą w barwach PKP Cargo? (niebeskie). Przepraszam jak temat był już omówiony, ale nie znalazłem.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
Zestaw wagonów węglarek ECCO RAIL (Roco 76731)
Pierwsze zdjęcie wagonów:

Zobacz załącznik 726294
Koledzy. Czy ktoś z Was zgłębiał temat poprawności tych węglarek? Chodzi mi o szczegóły konstrukcyjne, czy jest to de facto model innego typu wagonu i z uwagi na podobieństwo "ubrany" w to malowanie i oznaczenia, czy może jednak jest to w pełni poprawny model?
Bardzo proszę o jakieś informacje, bo po długim zastanowieniu w co wyposażyć mogą SM42 Rail Polska wybór padł na kilka tych własnie modeli.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 321
Tabor 339
Tabor 408
Tabor 10

Podobne wątki