• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2020

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
#22
W plotce z FB stoi, że z Jeleniej Góry ;)
Mea culpa :oops: ... oczywiście, że z Jeleniej Góry. Nie wiem skąd mi się ta Zielona o_O ... ale Górę zapamiętałem ;) ...
O ile jestem zwolennikiem dyskusji, tak może chłopaki poczekajcie na konkrety bo kolejne strony lecą, a nic z tego nie wynika :)
Kolega zapytał to odpisałem :) , a że pytanie bezzasadne... za kilka dni wyczyścimy temat z dyskusji niecierpliwych, którzy nie mogą odciągnąć rąk od klawiatury ;) .
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#30
Wygląda to tak, jakby ręcznie wpisywali po kolei, bo dopiero dwie nowe pozycje doszły, tj. trójczłonowy SZT OeBB z dźwiękiem i bez dźwięku.
 

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#35
Ciekawie zapowiada sie ET41-125 zielona . Według ilostanu malowanie zielono-zielone otrzymała w 2007 roku tak wiec śmiało będzie można podpiąć niebieskie węglarki PKP Cargo.
 
Reakcje
29 0 0
#37
W końcu niebieskie 401Zp i cysterny z logo GATX - na to czekałem. Ale brak choćby jednej nowej konstrukcji innych towarowych (platformy, węglarki, cysterny,...). Pomijam Gags, bo ten już był zapowiadany rok temu...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#39
Parę ciekawostek jest, ale parę rozczarowań także. Mnie zainteresował wagon pocztowy z IV epoki. Parę lat temu były wydane takie w epoce IIIb (lub IIIa, nie pamiętam, ale z orłem) i w IIIc, teraz doszła epoka IV. Rozczarowująca trochę jest cena, prawie 60 euro. Te schuerzeny już kiedyś były, też z IIIc, ale chyba tylko 2 klasa.

ET21 z IV epoki, ale na zdjęciu oryginał z żółtymi czołami, mam nadzieję, że w rzeczywistości będzie bez. Wprawdzie formalnie w IV epoce przez rok były żółte czoła, ale praktycznie przez prawie cały czas trwania epoki IV (1968-88) lokomotywy miały czoła zielone.

Jest drugi model EU07 z IV epoki, po 161 teraz mamy numer 123. Za to rozczarowaniem dla mnie jest brak ET22 w oryginalnej wersji z IV epoki, z prostokątnymi reflektorami i osłonami zderzaków, oczywiście bez żółtych czół. Wprawdzie taki model nie był formalnie zapowiadany, ale mówiło się o nim i miałem nadzieję, że się ukaże w 2020 roku. No i dalej nie ma ET41 z IV epoki bez żółtych czół.

Potwierdzone są trzy zestawy wagonów Y z IV epoki, choć w opisie zestawu 58391 z barem jest (mam nadzieję) błąd, bo podany jest Speisewagen 113AM PKP Ep. V & 104A PKP Ep. IV. Powinna być chyba epoka IV przy obu wagonach. Z kolei jako ilustracja wagonu uzupełniającego do tych trzech zestawów - Personenwagen 111A PKP Ep. VI, Ergänzungswagen zu den Sets - jest obrazek wagonu barowego, a w opisie jest epoka VI zamiast IV.

Ostatnim dla mnie rozczarowaniem jest brak Gags-ów w malowaniu czerwonym z epoki IV, są tylko niebieskie Cargo.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 315
Tabor 339
Tabor 408
Tabor 10

Podobne wątki