• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2020

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
jakby ktoś miał wątpliwości czy wagony typu GGths Bromberg były na stanie PKP to - były :
KKwho5 210004.jpg

to zdjęcie było prezentowane na tym forum w dziale prawdziwa kolej a fota pochodzi z chyba z MiBa Report 1/19
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
ROCO wciąż mnie zadziwia, mogliby wydać wagony Y/B70 (których mają niezłe formy) w różnych wariantach malowania które by były super uzupełnieniem dla PIKO lub ROBO i węglarki Eaos w tlenkowym malowaniu ale z czasów bardziej współczesnych, najwyraźniej nie ma im kto doradzić.
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
Ciekawostka jest z SP42-108, niby epoka IV, ale rewizja z końca 1990 roku (90.09.28), czyli spokojnie V epokę łapie. A tak w sumie skoro przydział jest Jarocin, a w Jarocinie ponoć od 10 kwietnia 1991 roku była, to jest to już chyba dokładnie V epoka, a nie IV?
Ja mam wątpliwość odnośnie wyboru malowania modelu tej maszyny. Wydaje mi się, że po rewizji w 1990 roku powinna być ciemnozielona a nie oliwkowa. Złapałem ją w maju 1995 roku i była zielona, a raczej nie przechodziła do tego czasu kolejnej rewizji?

img606.jpg
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
Ja mam wątpliwość odnośnie wyboru malowania modelu tej maszyny. Wydaje mi się, że po rewizji w 1990 roku powinna być ciemnozielona a nie oliwkowa. Złapałem ją w maju 1995 roku i była zielona, a raczej nie przechodziła do tego czasu kolejnej rewizji?
Tu z kolei wydaje się być oliwkowa:
https://flic.kr/p/5GNaJk Pytanie, czy na zdjęciu z 1991 kolory są odwzorowane właściwie.

Tu z kolei zdjęcie autorstwa Tomka Strapagiela z 1992 roku:
http://archeo.kolej.pl/galeria/www.pkp.com.pl/htmls/sp42.htm
Też wygląda na oliwkę.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Ja mam wątpliwość odnośnie wyboru malowania modelu tej maszyny. Wydaje mi się, że po rewizji w 1990 roku powinna być ciemnozielona a nie oliwkowa. Złapałem ją w maju 1995 roku i była zielona, a raczej nie przechodziła do tego czasu kolejnej rewizji?

Zobacz załącznik 700604
Super zdjęcie Andrzej (y) zrobione na stacji Gostyń.
A nie zrobiłeś przypadkiem zdjęć tych ryflaków tak ,żeby można odczytać numery ? ;)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Szkoda, że moderator uciął taką fajną pogawędkę o Brombergach na PKP:devil:, trudno.
Pomimo tego, że liczba ich była stosunkowo mało, to fizycznie dotrwały bardzo długo jako wagony T.G czy w W.P. To, że ukaże się model to fajnie, chociaż tak jak pisałem, typów na również ciekawe Roco ma sporo.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
Ja mam wątpliwość odnośnie wyboru malowania modelu tej maszyny. Wydaje mi się, że po rewizji w 1990 roku powinna być ciemnozielona a nie oliwkowa. Złapałem ją w maju 1995 roku i była zielona, a raczej nie przechodziła do tego czasu kolejnej rewizji?

Zobacz załącznik 700604
Wygląda na to że jednak przeszła naprawę okresową.
Ja kojarzę zwykle SM42 i SM31 wysyłano w tamtych latach do napraw okresowych średnio co 4 lata. W przypadku SP42 mogło być podobnie.. Mam nadzieję że model będzie bez tego koszmarnego "folkloru".
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Wygląda na to, że Roco nie ma pomysłu pod kątem PKP. [...]
Mają całkiem pokaźny zbiór form swoich, ex Fl czy ex Klein, które aż się proszą o PKP. Oppeln, Długi Oppeln etc. Ale potrzeba dobrej woli i chyba powrotu do współpracy z P.M.R.?
No niestety chyba nie mają pomysłu. Formy do krytych rodziny 1K się kurzą. Przecież na polskich torach nie jeździło ich kilka tysięcy... "Przewodowego" w epoce III dalej brak, a może nawet udałoby się z tej formy wycisnąć jeszcze późniejsze wagony z zastawami zbożowymi.

Za to będzie kolejny "licznie reprezentowany" ex Bromberg. Dobrze jedynie, że zapowiadany jest w rasowej epoce IIIc (były już w IIIc* przejściowej i IIIb). Wizualizacja wygląda na sporządzoną na podstawie realnej dokumentacji, nie zanosi się na mistyfikację. Ale co fizycznie wyjdzie, czas pokaże.
 

ALB_ert

Użytkownik
KKMK
Reakcje
60 5 0
Wygląda na to że jednak przeszła naprawę okresową.
Ja kojarzę zwykle SM42 i SM31 wysyłano w tamtych latach do napraw okresowych średnio co 4 lata. W przypadku SP42 mogło być podobnie.. Mam nadzieję że model będzie bez tego koszmarnego "folkloru".
Piko nigdy zbytnio się nie bawiło w odwzrorowanie tego "folkloru". Podejrzewam że najwyżej będą pomalowane ramki reflektorów i zgarniacze.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
Piko nigdy zbytnio się nie bawiło w odwzrorowanie tego "folkloru". Podejrzewam że najwyżej będą pomalowane ramki reflektorów i zgarniacze.
Oraz biała lamówka wokół pasa i biało czerwone malowanie logo Fabloku. Widać to na wizualizacji.
Ja natomiast cieszę się, że będą te dodatki i właśnie dlatego kupię ten model. Brakujące czerwone dodatki na podwoziu sobie domaluje. Podobnie zrobiłem w SP z Opola. Jak widać, ilu ludzi, tyle opinii. Nie łatwo jest zadowolić wszystkich klientów ;).
 

Skiper

Aktywny użytkownik
Reakcje
280 39 11
W przypadku SP42 mogło być podobnie..
Nawet co trzy - też z uwagi na kocioł.
Mam nadzieję że model będzie bez tego koszmarnego "folkloru".
Raczej będzie to wersja po rewizyjnej w Nowym Sączu w 1990 roku - czyli oliwkowa, pomarańczowy pas z białą obwódką i czerwone zgarniacze. I tak była ze trzy lata. Przy częstych rewizjach bywało, że nie odnawiano malatury w całości, a tylko część, na przykład pasy albo tylko "kolor główny".

A i jeszcze na marginesie wspomnę: gliwicka EU07-123 też może mieć czerwone zgarniacze z białymi obwódkami, wcale bym się nie zdziwił.....
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 408
Tabor 10

Podobne wątki