• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Musialem przegapic ta uwage Hrabiego na temat tego wagonu. Tak czy siak - podwojne 'lenistwo' ;)
Strzeżcie się Bracia ! ....

I węglarka , na PKP : Wdoh ex węgiersko-austriacki Ke na DRB seria Om Ludwigshafen/Münster
I kwasiarka Uh ( Rnh) ...
To oczywiście po za opisem wykonanym przez PMR ... hybryda i kundel ...
Obie konstrukcje są prawdziwe tylko do połowy wagonu , mam tu na myśli skrzynię i budkę z barierką w przypadku węglarki oraz walczak z budką w przypadku kwasiarki ... bo tu i układ drabinek i chodnic jest wątpliwy .
Otóż była NRD-owska firma Tillig ( w moim mniemaniu Europejski Lider Narzucania Cen w Stosunku do Jakości i Zgodności do Oryginalu ! )
Przejęła swego czasu formy po upadłym o NRD-owskim rodowodzie Sachsenmodelle ( firma dogorywała pod zarządem komisarycznym , a właściciele przepoczwarzyli się w firmę ... Heris )


(...)
" Czy jak zawsze ! Od 40 już lat ! ... Zastosowano to samo podwozie i też z błędami w stosunku do oryginału ! od NIEUDANEJ pod względem proporcji węglarki O Halle DRG Sachsenmodell ... ?! "
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
TO NIE JEST ,,PRZEMALOWYWANKA,, nie podejrzewam , ze farba na farbę szło !
to jest malowanka, z tym powołując się na znawstwo tematu Hrabiego wspieranego przez Gigi ideowo
malowanka po najmniejszej linii oporu
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
TO NIE JEST ,,PRZEMALOWYWANKA,, nie podejrzewam , ze farba na farbę szło !
to jest malowanka, z tym powołując się na znawstwo tematu Hrabiego wspieranego przez Gigi ideowo
malowanka po najmniejszej linii oporu
Koledze Feniksowi dziękujemy za wiele wnoszący wpis :D

Tymczasem, pojawiły się w sprzedaży wyroby PIKO, zdjęcia z przystanku sklep.
1574457037810.png

Wagon buowy francuskiej Kdn w wersji Hobby, epoka IIIc (wczesna)
1574457116856.png

Węglarka Wddo, już z pełnym oznakowanie, epoka IIIc wczesna.
 
Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
PIKO: 58939 (Wagon towarowy Wddo PKP). PIKO: 58774 (Wagon towarowy kryty Kdn). Czyli te brac? A moze ktos ma i zrobilby zdjecie podwozia? Zobaczymy ktora to epoka technologiczna ;)
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Nie rozumiem dlaczego nie powinno być orła na burtach bocznych wagonu
Edit: pokiełbasiło mi się.

@daromaro ja osobiście oba odpuszczam, choć zbieram akurat IIIb i wczesne c. Kdn to segment hobby, bez opisów ostoi i ścian czołowych (to już prędzej przemaluję wagon SNCF, który kupiłem za grosze na Alledrogo), Wddo zaś przy swojej cenie (circaebałt 120zł) jest ma mocno zawyżoną cenę patrząc na wykonanie.
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Zapytałem , bo też nigdy nie mogę zapamiętać do którego roku te orły były nanoszone ( ja myślałem ,że to rok 1958 )
Model ma naniesioną datę rewizji - 23.6.56. Zapis na burcie czołowej o naprawie głównej to rok 1962 więc po tej naprawie tego orła już zapewne nie będzie. O widzę kolega @Rysiek już napisał przede mną ;)
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Powiem tak, jeszcze kilka lat temu za wagony z epoki III a , czy b z orłami stał bym pod sklepikiem i czekał jak za komuny przez całą noc jak otworzą i byłbym pierwszy. Dziś w dobie wysokiego poziomu detalu w modelach, chociażby nie szukając daleko, pierwsza z brzegu współczesna masówka
SU46 by PIKO prezentuje tak wysoki poziom, że nie wypada chyba już powracać do starych form jak z postów powyżej. Nie wspominam już o wagonach Brawoskich z orłami z podobnych i oczywistych powodów..
Chyba ,że to w segmencie ,,startówek,, ale w odpowiedniej cenie .
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
TO NIE JEST ,,PRZEMALOWYWANKA,, nie podejrzewam , ze farba na farbę szło !
to jest malowanka, z tym powołując się na znawstwo tematu Hrabiego wspieranego przez Gigi ideowo
malowanka po najmniejszej linii oporu
Można wysnuć więc taki wniosek, że podawanie przez zamawiającego (AMC) nazwiska pana Krzysztofa Koja przy okazji tejże "premiery", wcale nie jest zapewnieniem, że model przedstawia miniaturę oryginału w tymże malowaniu.....
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Całkiem jeszcze przyzwoita jak na obecne czasy węglarka 2 osiowa UIC firmy Roco .
( wykonana w kilku numerach w PKP )
Która kosztuje ca. 11 EUR czyli ca. 47 zł ...
Powinna być dla Was punktem odniesienia jakości i ceny - rodzajem "matrycy cenowej" .

W takim porównaniu wyżej przedstawione nowości - wagony Piko :
- ex francuski - Kdn PKP
- ex pruski Ocmk ( pr II d 2 ) KPEV / Oc Münster DRG / ( Oc 01 ) DB / Wddo PKP w III epoce ...
To poziom wykonania już zabawkowy , za niski nawet dla segmentu hobby .
( jedynie opis wykonany przez PMR K.Koj uzasadnia aspiracje do segmentu hobby )
Te zabawki nie powinny przekroczyć ceny 9 EUR czyli 38 zł .
Tymczasem producent wycenił ... 82 zł !!! Kdn ... i 119 zł !!! Wddo .
Ta "wycena" składa się z : 30% to wartość tych zabawek + 70% zakładany popyt na "wszystko co ma na sobie PKP" .


Mam nadzieję że produceta spotka tym razem srogi zawód !
I będzie zmuszony do przynajmniej 50% przeceny .
Osobiście nie widzę sensu posiadania tych wagonów-zabawek nawet za darmo ...



Temat drugi to ...

Dwuosiowa węglarka Wdoh z budką hamulcową, PKP epoka III b-c
Numer art. Tillig 501919
Cena detaliczna 159 zł ( !!! )
Numer inwentarzowy wagonu: 383 093 Wdoh
Rewizja ZNTK Stargard 24.8.57
Nn Śr. 1961
Nn Gł. 1965
Projekt modelu Tillig 501919 opracowała Pracownia PMR Krzysztof Koj.

Tak jak pisałem już kiedyś : pudło , budka ham. to nowe opracowanie Tilliga ex węgiersko-austriackiego Ke ( na DRB seria Om Ludwigshafen/Münster )
Niestety wykorzystano tu stare podwozie opracowane ca. 400 Lat Technologicznych przez Sachsenmodell - z będami! -
... od węglarki O Halle !
Biorąc pod uwagę powyższe fakty model umieściłbym w segmencie hobby z maksymalną ceną ca. 47 zł ... - patrz casus : węglarka 2 osiowa UIC firmy Roco !


Mam nadzieję że produceta spotka srogi zawód !
I będzie zmuszony do przynajmniej 50% przeceny .
Osobiście nie widzę sensu posiadania tego wagonu nawet za darmo .
 
Ostatnio edytowane:

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Osobiście nie widzę sensu posiadania tych wagonów-zabawek nawet za darmo ...
Osobiście nie widzę sensu posiadania tej węglarki nawet za darmo ...
Ja mam identycznie w przypadku husarza niepodległa Piko i w odpowiedzi od znajomych słyszę, że to aby 550 zł. Chociaż zrobiłem im porównanie z Roco, pokazałem wszystkie wady i niedociągnięcia to nadal jest argument o cenie, że to żaden pieniądz. Potrafią wydać tysiące na dopieszczone modele z manufaktury by mieć super detal, a obok stawiają tak ubogi model.
Idąc Hrabio Twoim tokiem myślenia o mijających latach technologicznych i magii znaczka PKP, to wycenił bym ten model na max. 400 zł i segment Hobby, przy czym wnioski końcowe miałbym jak Twoje powyżej. Przy obecnym poziomie modeli Piko jak SU46, tu jest stara forma z wieloma uproszczeniami i tandetnymi pantografami, które przy odrobinie chęci można by zmienić jak uczyniono w Vectronie.
Takie jest moje zdanie, za które zaraz pewnie poleje się krytyka.
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Projekt modelu Tillig 501919 opracowała Pracownia PMR Krzysztof Koj.
Koledzy, czy nie powinniśmy być bardziej precyzyjni? Nie umniejszając zasług Pracowni PMR Krzysztof Koj, wydaje mi się, że pracownia opracowała tylko projekt malowania i oznaczeń modelu, natomiast do projektu modelu to jeszcze daleka droga... Projekt modelu obejmuje przecież model 3D geometrii, w tym zaprojektowanie wszelkich kompromisów i uproszczeń wynikających ze skali, formy wtryskowe, dokumentację procesu produkcji podzespołów i montażu całości, itp. itd. co stanowi zdecydowaną większość prac przy projekcie modelu. I to wykonała firma Tillig lub inni jej zleceniobiorcy. No chyba że się mylę...
 
Ostatnio edytowane:

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Z FB Piko Polska :
"PIKO Polska dodał(a) nowe zdjęcia (3).

Już w ten weekend będzie można podziwiać pracę wileu wybitnych modelarzy, a także zapoznać się z nowościami PIKO w tym także w skali G. Będzie można także kupić na wystawie zaplanowane na grudzień nowości PKP od PIKO - 97600, 97608, 97609, 97610. Zapraszamy"

Czy to oznacza, że wyczekiwana przez wielu i zapowiadana na początek grudnia EU07 IC będzie już po nowym roku ?
Nie czepiam się tylko ciekawy jestem czy zdąży przed świętami :)
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki