• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele wagonów owocarek typu 6S / serii Hhqrs So (HR6453, HR6454)

Cukier

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć. Czy zapowiadane owocarki Rivarossi 6454 i 6453 powinny mieć na dachu wentylatory Flettnera ? Nie znalazłem oryginału, ale na tej od chyba "Drakuli" wiatraczki są.
 

Załączniki

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#3
Cześć. Czy zapowiadane owocarki Rivarossi 6454 i 6453 powinny mieć na dachu wentylatory Flettnera ? Nie znalazłem oryginału, ale na tej od chyba "Drakuli" wiatraczki są.
W którymś temacie była o nich mowa. Wentylatory to jedno, ale drugie stanowią różnice na dole pudła wagonu (czoło i boki budy). Wizualizacje nie pokazują jak dotychczas aby 'pudło' modelu było zgodne z oryginałem także w tym aspekcie (chodzi o dodatkowe kratki wentylacyjne i ich 'maskownice', czy jak się to nazywa)....

Model od Draculi jest w tym temacie bardzo dobry. Ma wszystko co oryginał Hhqrs.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
#5
Jakoś do Bip udało im się przygotować formę tak, by w 100% pasowały do polskich odpowiedników. Niemniej jednak, jakby Ostbahn byłby w stanie przygotować fototrawione dodatkowe klapy wentylacyjne oraz żywiczne wywietrzniki... To może bym kupił.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#6
Co model powinien mieć widać na zdjęciu dodanym przez Marqusa. Tylko co będzie miał zobaczymy po jego wydaniu. Bo na razie jest to tylko podejrzana wizualizacja.
Wizualizacje nie pokazują jak dotychczas aby 'pudło' modelu było zgodne z oryginałem także w tym aspekcie (chodzi o dodatkowe kratki wentylacyjne i ich 'maskownice', czy jak się to nazywa)….
Model od Draculi jest w tym temacie bardzo dobry. Ma wszystko co oryginał Hhqrs.
Dokładnie model jest od EFC-loko, a Drakula po prostu zrobił ich serię.
Jakoś do Bip udało im się przygotować formę tak, by w 100% pasowały do polskich odpowiedników. Niemniej jednak, jakby Ostbahn byłby w stanie przygotować fototrawione dodatkowe klapy wentylacyjne oraz żywiczne wywietrzniki... To może bym kupił.
Bo Bipy były opracowane przez PMR-Koj współpracujące z SK-model. To można było ! A teraz ta współpraca jest zakończona.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#8
Model od Draculi jest w tym temacie bardzo dobry. Ma wszystko co oryginał Hhqrs.
Model wykonany przez kolegę Andrzeja jest fajny - ale uściślając nie ma wszystkiego co miał oryginał ;)
Skoro model ma serię Hhqrs to winien mieć odwzorowane kurki do przewodów ogrzewania parowego i przelotowy przewód ogrzewania elektrycznego bo to wynika z zapisu serii. Ale nie czepiam się bo model owocarki jak napisałem fajny (y)
Pozdrawiam
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#18
Model do konwerterowania ...
Zwłaszcza ściana czołowa , która będzie wymagać usunięcia uchwytów sygnałów końca pociągu .
Brak na niej otworu z siatką , ale to zamaskuje żaluzja w pozycji zamkniętej .
Wentylatory koniecznie + ryfle na dachu do uzupełnienia !


Generalnie miłe zaskoczenie ze strony Rivarossi za poważne potraktowanie tematu czego efektem jest zestaw elementów do samomontażu . Tylko dlaczego nie odleli fabrycznie prostych "szpulek" wentylatorów ?!

Jaka jest data rewizji ? To chyba epoka IVb z tego co widzę ....
Jak wyjdzie w IVc , a wyjdzie na pewno znając rozmach numeryczny i epokowy Rivarossi - to zasysam ten model .


Poniżej owocarka EFC-loko / Dracula Waggon-Industrie ...
Jako INSTRUKTAŻ miejsc mocowania elementów .

( zdjęcie dachu prześwietlone i nie widać ryfli )

IMG_0720 - Kopia.JPG
IMG_0713.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#20
Owocarka Rivarossi HRS6453 i HRS6454 wygląda tak.
A "elementy owocarkowe" do wagonu krytego należy sobie przykleić. :p
Czy jakiś nieszczęśnik już próbował powalczyć z tymi dodatkowymi elementami? Ja zrobiłem jedno podejście i wywiesiłem biała flagę na razie. Jak powinny być rozmieszczone klapy na czole wagonu? Jeżeli tak jak na zdjęciu Draculi to ciężko je tam wcisnąć.
 

Podobne wątki