• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
(...) Szczegóły na stronach SK-model i Karola - dcc24eu. A pewnie i w temacie SM/SP znajdziesz to i owo.
Źle się wyraziłem,
raczej chodziło mi o jakieś podpowiedzi co jeździło np. konkretnie po Krzeszowicach w latach 70'tych co potencjalnie mogło ciągnąć...
1565716497909.png
Chodziło mi sugestie w której "setce" numerów SM42 szukać, aby doszukać detali i we własnym zakresie przemalować oraz dodać prawidłowy nr.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
Inną ciekawym modelem, którego pierwowzór jeździ w Polsce jest miniatura słowackiego Vectrona w nowym malowaniu ZSSK Cargo :) :

PIKO 59197

Zobacz załącznik 659357
- źródło: piko-shop.de
Remik, czy masz jakiś dowód na to, że ta dokładnie lokomotywa jeździ w Polsce? Mnie udało się znaleźć jak dotychczas jedynie film na YouTube z innym egzemplarzem w tym malowaniu - 383 207-8. Ale tego co ma być opracowany w modelu nie znalazłem żadnej fotki czy filmu dokumentującego pracę w naszym kraju. Masz coś takiego może?
Ale model to 203-7. Nie twierdzę, że i ten egzemplarz nie jeździ w naszym kraju, ale szukam na to dowodu.
Dowodu (zdjęcia) nie mam, ale w ubiegłym tygodniu widziałem dokładnie ten egzemplarz (t.j. 383 203-7) stojący na bocznicy stacji Świnoujście-Przytór.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Źle się wyraziłem,
raczej chodziło mi o jakieś podpowiedzi co jeździło np. konkretnie po Krzeszowicach w latach 70'tych co potencjalnie mogło ciągnąć...
Zobacz załącznik 668331
Chodziło mi sugestie w której "setce" numerów SM42 szukać, aby doszukać detali i we własnym zakresie przemalować oraz dodać prawidłowy nr.
Przypuszczam,że jeśli chodzi o stację Krzeszowice to jest duże prawdopodobieństwo aby można było tam spotkać lokomotywy z MD Trzebinia może z lok. Kraków. Kwestia tego typu jaki konkretnie okres chciałbyś odwzorować ( od 1970 - do kiedy ) wówczas można wyszukać konkretne numery dla SM42.
Pozdrawiam serdecznie
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Myślę że trzeba by poszukać na stronie Ilostan pojazdów trakcyjnych. Jednak trzeba wziąć pod uwagę że w latach 70 tych większość SM42 nie miała górnego reflektora. Niestety nie wiem od którego numeru lokomotywy te otrzymały fabrycznie górny reflektor. Ja kojarzę że to raczej były wysokie numery z zakresu na 900.
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Wczoraj w Modelmanii usłyszałem, że dostają sygnały iż jest niemal pewne, że zapowiadana na 20 września premiera biało-czerwonego Husarza od Piko, będzie opóźniona. Nie wiadomo jednak o ile. Póki co pozostaje czekać do 20 września i wszystko się okaże.
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
Cieszę się, że wychodzi kolejna nowość w tej skali i na 100% zakupię ten model. Szkoda tylko, że ni ma sygnałów o wyprodukowaniu żadnych wagonów których było dość dużo na Polskich torach. Marzeniem chyba nie tylko dla mnie jest coś w klimatu kolei ze Śląska jak Bytom, Rudy itp.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki