• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Czyli powstał model z poważnymi niezgodnościami z oryginałem, bardzo prosty w swej budowie (ściany boczne są płaskie i z przezroczystego plastiku, wszystkie detale są tylko namalowane, nawet zderzak na czole, jaki powinien odstawać), ale za naprawdę wysoką cenę.
Na tym polu już lepiej wypadała firma Leopold Halling ze swoimi modelami tramwajów Bombardier NGT6, wykonanych identyczną techniką.
Podsumowując - niezła lipa.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Niestety Rietze ostatnio spadło w jakości, a ceny poszybowały w górę. W autobusach pogorszyła się jakość napisów (są mniej czytelne!) i nie przykładają się do detali (klient otrzymuje nie takie lustra, jak są w rzeczywistości). Ostatnio otrzymałem w prezencie siedmioczłonowego Siemensa Combino z Poczdamu. Okazało się, że jeden z członów był krzywo namalowany. Ostatecznie udało się przejść przez proces reklamacyjny u sprzedawcy i otrzymać nowy model (Rietze umyło rączki kierując mnie do sprzedawcy).
 

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.026 23 2
Jest to jedyna informacja o modelach.
Czy komuś udało się sfotografować te jednorożce?
Przyszedł dzisiaj Wrocław 22.06.12 to i jakieś zdjęcia są. :)
Napisy wyraźne i czytelne.
W porównaniu do poprzednich modeli Robo Intercity: ciemniejszy odcień szarego - dachu oraz wózków z podwoziem oraz ciemniejszy odcień drzwi wejściowych oraz pasa podokiennego.
Ja tam się cieszę, że stare i nowe modele nie różnią się jedynie opisem. ;)

P1050867.jpg


P1050868.jpg


P1050871.jpg


P1050876.jpg
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Przyszedł dzisiaj Wrocław 22.06.12 to i jakieś zdjęcia są. :)
Napisy wyraźne i czytelne.
W porównaniu do poprzednich modeli Robo Intercity: ciemniejszy odcień szarego - dachu oraz wózków z podwoziem oraz ciemniejszy odcień drzwi wejściowych oraz pasa podokiennego.
Ja tam się cieszę, że stare i nowe modele nie różnią się jedynie opisem. ;)

Zobacz załącznik 661926

Zobacz załącznik 661927

Zobacz załącznik 661928

Zobacz załącznik 661929
Gdzie go mozna dostać?
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
A w Iławie prezentacja kolejnej nowości od Robo. Tym razem zaprezentowane zostaną 3 wagony w malowaniu zielono-oliwkowym. Będą to:
1) wagon 112Ag przydział Gdynia rewizja 30.11.87 epoka IVc
2) wagon 104Af przydział Łódź Fabryczna rewizja 08.07.83 epoka IVc
3)wagon 104Af przydział Kraków rewizja 30.06.88 epoka IVc
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
A w Iławie prezentacja kolejnej nowości od Robo. Tym razem zaprezentowane zostaną 3 wagony w malowaniu zielono-oliwkowym. Będą to:
1) wagon 112Ag przydział Gdynia rewizja 30.11.87 epoka IVc
2) wagon 104Af przydział Łódź Fabryczna rewizja 08.07.83 epoka IVc
3)wagon 104Af przydział Kraków rewizja 30.06.88 epoka IVc
W końcu porządne malowanie:love:
 

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
Witam, w końcu coś dla późnotrzecioepokowców (IIIc) :) .

Exact train 20344

Zobacz załącznik 650808

pociągnięte ze strony: https://www.modeltreinexpress.nl/webshop/article.xhtml?articleid=494110

Jest też wizualizacja 20345 (epoka raczej IVb):

https://www.modeltreinexpress.nl/webshop/article.xhtml?articleid=494235
Węglarkę otrzymałem wczoraj,pierwsza reakcja wizualna- jest obłędna, wężyki pod spodem, orurowanie, stopnie, wszystko przestrzenne i bardzo filigranowe. W porównaniu do wypustu Oppeln'a tego samego producenta, po prostu bije na głowę. Niebo a ziemia
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
Węglarkę otrzymałem wczoraj,pierwsza reakcja wizualna- jest obłędna, wężyki pod spodem, orurowanie, stopnie, wszystko przestrzenne i bardzo filigranowe. W porównaniu do wypustu Oppeln'a tego samego producenta, po prostu bije na głowę. Niebo a ziemia
Tym Oppeln-em to producent trochę w kolano sobie strzelił. Przez ten wagon nabrałem dystansu do firmy i jakoś nie potrafię tego zmienić :).
 

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
Mam dwa Oppeln'y z IIIc tejże firmy, więc jakościowo wiem co mówię :) Osobiście u mnie, by nie raziły wysokością w składzie towarowym, podłączone zostały do eszelonu. Tam się dopasowały...z kompanią T55/54 i sprzętem towarzyszącym.
 

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.937 99 132
Tym Oppeln-em to producent trochę w kolano sobie strzelił.
To prawda. Mnie farba ze zderzaków schodzi. Dziury po poręczach są masakryczne. Nawet ładunek w środku nie pomoże.
Ktoś może wie, z jaką maksymalną prędkością mogły poruszać się Klagenfurty?
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Ten nieszczęsny nie skalowy Oppeln to wynik błędu . Tylko w jaki sposób doszło do takiego koszmarnego przeskalowania ???
Identycznie przeskalowany jest drugi typ produkowany przez Exact Train - bardzo podobny - G Nordhausen kolei DR .
Na szczęście nie stanowi zagrożenia wejścia na rynek miniatur PKP ponieważ to konstrukcja z 1950/51 r .


Jeśli producent na identycznym poziomie - jak Klagenfurt - wykona zapowiadane : węglarki Omm32 Linz i Omm33 Villach oraz cysternę Uerdingen i wykona w wersji PKP ...
To będę likwidował ze swego ilostanu ... nowe opracowania Roco ! ( Linz i Villach ) ...i stare ( Uerdingen ) Klein Modellbahn.

Co wraz z wymianą typu Klagenfurt jaka u mnie ma już miejsce , w DB i PKP ... da ilość do sprzedania i odkupienia ca. 40 wagonów !
w tych 4 typach.
Zauważyłem że od 2 lat ( co jest zgodne z moimi przewidywaniami ) aż 50% zakupu nowych wagonów to wymiana starych opracowań
na nowe ! + wyprzedaż staroci ( mimo braku nowych opracowań ) na jakie się już patrzeć nie dało ! :confused:
W 2018r pogoniłem na Allegro ca.20 wagonów PKP w większości stare opracowania Piko .

Czy Wy Koledzy też uciekacie ze starych opracowań mimo że wagon jest w oznaczeniu PKP czy górę bierze ...sentyment ? ;)
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 315
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki