• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Nowe przydziału Y-ków będą dostępne w przyszłym tygodniu w sklepie internetowym, który będzie podpięty do naszej strony internetowej.
Specjalnie nie pisaliśmy co to będą za nowości celem przyciągnięcie większej rzeszy modelarzy, kolekcjonerów do Piotrkowa Trybunalskiego na imprezę Polska na Makiecie.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Warto jeszcze zauważyć, że wagon nie ma pomalowanych tablic przestawczych, a większość wcześniejszych edycji miała ten detal pomalowany...

Może cena wynika z przeniesienia produkcji tych modeli do Wietnamu (tylko, chyba nie tak to miało działać?) ;)
Tak, ale zamiast pomalowanych tablic zrobili tym razem kolorowy (żółty) stopień do węglarki, więc :gwizd: ... znamy przyczynę różnicy w cenie ;) . Długo nie podnosili cen :) - widocznie teraz muszą "nadrobić" stratę :confused: ...
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Jesienne nowości od PIKO:
Inną ciekawym modelem, którego pierwowzór jeździ w Polsce jest miniatura słowackiego Vectrona w nowym malowaniu ZSSK Cargo :) :

PIKO 59197

27876_59197_id=22815.jpg
- źródło: piko-shop.de
Natomiast coś wagonów osobowych nie widać w tym katalogu...
Zostały zapowiedziane na początku roku, więc drugi raz producent nie powtarza zapowiedzi ;) . Można mieć tylko żal, że w zapowiedziach nadal nie ma kolejnych wersji modeli wagonów standardu Y np. w oznaczeniach Przewozów Regionalnych :( , ale mam nadzieję, że kiedyś się doczekam :niepewny: ...

Oprócz modeli firma PIKO wprowadzi do oferty nowe dekodery dźwiękowe z dźwiękami do polskich lokomotyw:

PIKO 56452 - EU06/EU07/EP07/EP08/ET41

PIKO 56461 - SP45/SU45

PIKO 56469 - ET22

Czemu o tym wspominam? Nie wiem jak do dekoderów z dźwiękami ET22 i SP45/SU45, ale do dekoderów z dźwiękami do modeli lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08/ET41 były ostatnio nagrywane nowe dźwięki. Zmienia się też polityka firmy PIKO dotycząca dźwięków - mają być one dostępne na stronie do pobrania i wgrania przez ich nowy programator - zarówno prywatnie jak i w sklepach PIKO oraz na wystawach. Co więcej, osoby, które lubią korzystać z zapowiedzi peronowych będą mogły je sobie dowolnie wybrać. Podejrzewam, że to samo będzie dotyczyć dźwięków trąbek - zyskamy dowolność "komponowania" dźwięków do modelu.
To w końcu EU07 323 zgodnie z wizualizacją czy 516?
Oczywiście będzie to krakowska EU07-323. To ewidentny błąd - PIKO nie może wykonać modelu EU07-516, gdyż nie ma odpowiedniej formy! Ciekawe skąd im się w ogóle wziął tam ten numer... najważniejsze, że model będzie odwzorowywać właściwą lokomotywę pasującą do składu modeli krakowskich wagonów standardu Y zaplanowanych na koniec tego roku :) .
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Oprócz modeli firma PIKO wprowadzi do oferty nowe dekodery dźwiękowe z dźwiękami do polskich lokomotyw:

PIKO 56452 - EU06/EU07/EP07/EP08/ET41

PIKO 56461 - SP45/SU45

PIKO 56469 - ET22

Czemu o tym wspominam? Nie wiem jak do dekoderów z dźwiękami ET22 i SP45/SU45, ale do dekoderów z dźwiękami do modeli lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08/ET41 były ostatnio nagrywane nowe dźwięki. Zmienia się też polityka firmy PIKO dotycząca dźwięków - mają być one dostępne na stronie do pobrania i wgrania przez ich nowy programator - zarówno prywatnie jak i w sklepach PIKO oraz na wystawach.
Świetna wiadomość. Wydaje mi się że nowe dźwięki nagrali również dla ET22 bo PIKO nie miało swoich do tej lokomotywy jak i do EU07. Natomiast raczej nie będzie się to tyczyć SU45 ponieważ te dźwięki PIKO ma już swoje i w miarę jeszcze świeże.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Inną ciekawym modelem, którego pierwowzór jeździ w Polsce jest miniatura słowackiego Vectrona w nowym malowaniu ZSSK Cargo :) :

PIKO 59197

Remik, czy masz jakiś dowód na to, że ta dokładnie lokomotywa jeździ w Polsce? Mnie udało się znaleźć jak dotychczas jedynie film na YouTube z innym egzemplarzem w tym malowaniu - 383 207-8. Ale tego co ma być opracowany w modelu nie znalazłem żadnej fotki czy filmu dokumentującego pracę w naszym kraju. Masz coś takiego może?

Swoją drogą, ten model jest dowodem na to, o czym pisałem już jakiś czas temu, że Piko opracowało jako polski ślizg odbieraka starszy jego typ, już nie używany. Trzeci licząc od lewej odbierak powinien mieć ślizg taki jak widać na tym zdjęciu oryginału:
Siemens-Vectron_ZSSK-Cargo_S-Rail-Lease_383-203_Railcolornews_Steffen-Troendle_5432-1600x1065.jpg
zdjęcie ze strony Railcolor
Porównując do ślizgu na modelu, widać że jest to inny zupełnie typ. Piko nie wiadomo czemu opracowało starszy typ ślizgacza i teraz go oferują jako polski, mimo iż już nie jest używany od kilku lat.
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Remik, czy masz jakiś dowód na to, że ta dokładnie lokomotywa jeździ w Polsce? Mnie udało się znaleźć jak dotychczas jedynie film na YouTube z innym egzemplarzem w tym malowaniu - 383 207-8. Ale tego co ma być opracowany w modelu nie znalazłem żadnej fotki czy filmu dokumentującego pracę w naszym kraju. Masz coś takiego może?
Ja sfotografowałem 363 206-0 w Gdańsku
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 253
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki