• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

aj1601

Użytkownik
Reakcje
16 2 0
A jakby tak pani w sklepie powiedziała: "Nie narzekajcie, zawsze można sobie odkroić tą pleśń z chlebka i będzie git" to byś brał chleb i nie narzekał? ;)
Bo narzekanie to taka niemalże narodowa cecha, wywodząca się z czasów PRL. Jeżeli ktoś nie narzekał, to albo partyjniak, albo, co gorsza, ma więcej niż ja, a to już zbrodnia niewybaczalna.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Bo narzekanie to taka niemalże narodowa cecha, wywodząca się z czasów PRL. Jeżeli ktoś nie narzekał, to albo partyjniak, albo, co gorsza, ma więcej niż ja, a to już zbrodnia niewybaczalna.
Na szczęście u mnie wszyscy byli w PZPR ( ja byłem za młody ale proporczyk mam do dzisiaj na ścianie)to też jestem zadowolony z każdego modelu :)
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
Jest to bardzo poważny błąd, ponieważ powinien być kolor czarny a nie granatowy.
Nie widziałem tej lokomotywy w rzeczywistości, ani jej modelu.
Nie widziałem nawet rysunków, które posłużyły firmie PIKO do wykonania tego modelu...
Wiem jednak, że zgodnie z "Instrukcją technologiczną dotyczącą oznakowania pojazdów kolejowych IDM-1", opracowaną przez właściciela tej lokomotywy, kolorem nadwozia powinien być w tym przypadku kolor granatowoczarny RAL 5004 (Szwarzgrau/Black blue), a nie kolor czarny!
Wskazuje na to już sam numer koloru wg palety RAL. Gdyby miał być to kolor czarny, numer RAL zaczynałby się cyfrą 9...

Nie zamierzam polemizować, czy model tej lokomotywy jest zbyt jasny, czy też nie, chciałbym jedynie zaznaczyć, że zdecydowanie nie powinien być to kolor czarny.

 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Nie widziałem tej lokomotywy w rzeczywistości, ani jej modelu.
Nie widziałem nawet rysunków, które posłużyły firmie PIKO do wykonania tego modelu...
Wiem jednak, że zgodnie z "Instrukcją technologiczną dotyczącą oznakowania pojazdów kolejowych IDM-1", opracowaną przez właściciela tej lokomotywy, kolorem nadwozia powinien być w tym przypadku kolor granatowoczarny RAL 5004 (Szwarzgrau/Black blue), a nie kolor czarny!
Wskazuje na to już sam numer koloru wg palety RAL. Gdyby miał być to kolor czarny, numer RAL zaczynałby się cyfrą 9...

Nie zamierzam polemizować, czy model tej lokomotywy jest zbyt jasny, czy też nie, chciałbym jedynie zaznaczyć, że zdecydowanie nie powinien być to kolor czarny.

Potwierdzeniem tego niech będzie ta fotka, innej lokomotywy, bo S200, ale w tym samym schemacie malowania.
20190617_095225.jpg

Czarny zbiornik paliwa i granatowo czarna ostoja i reszta elementów.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Nowościami Robo, które zaprezentowane zostały w Piotrkowie są dwa nowe wagony 112Ag 1 klasa w malowaniu PKP Intercity
Przydział Wrocław rewizja 22.06.12
Przydział Przemyśl rewizja 12.09.12
Oba pasują do wydanych wcześniej wagonów w malowaniu IC i TLK przez firmę Robo oraz wagon 104 Af
Przydział Szczecin rewizja 15.02.93
 

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.017 23 2
Popieram @Pantograf (y)
A teraz kij w mrowisko. :kawa:
Mam 4 sztuki ICków od Robo i pewnie miałbym więcej, gdyby były szeroko dostępne różne warianty (łącznie z kuszetką), dlatego śmieszą mnie "limitowane edycje" już od jakiegoś czasu. Mam wrażenie, że to, co zaległo w magazynie, teraz jest wypuszczane pod barwą "limitowanego IC".
Chcę skompletować drugi skład IC i na szczęście mam czas do jesieni... zegar tyko, PIKO czeko. :devil: W takiej sytuacji, to zdążę odłożyć many. :cool:
Buziaki :D
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
Jak dla mnie to żadna nowość... Kompletnie mnie koropokolej nie interesuje. Nie powiem. Jak by "łamaniec" był ogólnodostępny" to i bym przytulił... A tak.. Nie będę tlukl się pół Polski aby kupić... Ani też nie będę jeleniem jakiegoś Janusza z allejaja itp
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Wiem jednak, że zgodnie z "Instrukcją technologiczną dotyczącą oznakowania pojazdów kolejowych IDM-1", opracowaną przez właściciela tej lokomotywy, kolorem nadwozia powinien być w tym przypadku kolor granatowoczarny RAL 5004 (Szwarzgrau/Black blue), a nie kolor czarny!
Wskazuje na to już sam numer koloru wg palety RAL. Gdyby miał być to kolor czarny, numer RAL zaczynałby się cyfrą 9...
W rzeczywistości jest czarna jak smoła:
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Nowościami Robo, które zaprezentowane zostały w Piotrkowie są dwa nowe wagony 112Ag 1 klasa w malowaniu PKP Intercity
Przydział Wrocław rewizja 22.06.12
Przydział Przemyśl rewizja 12.09.12
Oba pasują do wydanych wcześniej wagonów w malowaniu IC i TLK przez firmę Robo oraz wagon 104 Af
Przydział Szczecin rewizja 15.02.93
Mam dwa pytania...
Czy ten łamaniec to "malowanka", czy wyrób seryjny z porządnymi nadrukami?
Jaki jest koszt tych modeli?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki