• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Zdjęcie zapowiedzi było poglądowe, a Piko nie podawało jaki będzie numer. Z EU07 Captrain jest ta sama sytuacja.
Tylko na początku zdjęcie Captraina przedstawiało inną lokomotywę. Od długiego już czadu ma stronie PIKO było zdjęcie tej którą faktycznie się pojawiła. Zdjęcie Cargounita do końca przedstawiało nie ten egzemplarz.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Witam, odnośnie tego modelu mam pewne wątpliwości. Czy na PKP były eksploatowane zmodernizowane węglarki tego typu z metalowymi drzwiami? Słyszałem o jednej sztuce … czy to akurat ten wagon z tym numerem???
Pozdrawiam
Skoro słyszałeś to znaczy, że były. Chyba, że Cię ktoś okłamał.
Nie wypowiem się, ile mogło ich być [bo takie rzeczy to np. Prezes TS]. Ale jedna się dochowała do naszych dni w Skierniewicach.
 

IKARUS

Aktywny użytkownik
Reakcje
227 4 0
Wracając do tematu lokomotywy PIKO 52772 BR232-448 Cargounit.
Mam takie wrażenie, że model jest w innym kolorze niż oryginał.

Lokomotywa służyła w ORLEN KolTrans, a obecnie jeździ dla przedsiębiorstwa Colas Rail Polska.

Można ją spotkać z węglarkami firmy TENUTADO.
Pojawia się ostatnio z ładunkami kruszyw na stacji Warszawa Zachodnia.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Mam takie wrażenie, że model jest w innym kolorze niż orginał.
Oglądając ostatnio tu prezentowane piękne zdjęcia tego modelu także odniosłem to wrażenie, gdyż oryginał jest ciemniejszy niż typowy odcień niebieskiego Cargounit. Nie napisałem tego jednak tutaj, gdyż stanowiłoby to naprawdę poważny błąd, a ponieważ nie widziałem modelu na żywo a tylko na jednej sesji zdjęciowej, jaka może przekłamywać barwy, powstrzymałem się. Obawiam się jednak, że faktycznie tak może być, że model ma odcień jaśniejszy niż posiada oryginał.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Oglądając ostatnio tu prezentowane piękne zdjęcia tego modelu także odniosłem to wrażenie, gdyż oryginał jest ciemniejszy niż typowy odcień niebieskiego Cargounit. Nie napisałem tego jednak tutaj, gdyż stanowiłoby to naprawdę poważny błąd, a ponieważ nie widziałem modelu na żywo a tylko na jednej sesji zdjęciowej, jaka może przekłamywać barwy, powstrzymałem się. Obawiam się jednak, że faktycznie tak może być, że model ma odcień jaśniejszy niż posiada oryginał.

Bo jest jaśniejszy, Piko ma specyficzny sposób dobierania kolorów. Można się tłumaczyć tym , że oryginalny kolor na modelu byłby za ciemny, więc postanowiono rozjaśnić kolor bazowy, drugą sprawa to przelicznik RAL do CMYK , tu zawsze wychodzi inaczej niż w kolorze bazowym. Trzeci argument to rodzaj farby, to też ma wpływ na spektrum kolorystyki. Tak czy owak nie narzekajcie, zawsze można sobie w domu przemalować tak jak się chce, albo pobrudzić ok całości i będzie git.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki