• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
A poszukam, poszukam. :)
Ale dla siebie. Bo nie daj Boże wstawię, pomylę typy i posypią się negatywy. :niepewny:
A uważałem Draculę za poważnego gościa...
Przecież ja nie wstawiłem negatywu ! :oops: ... litości Pingwin ... :rolleyes:
Ten krzyżyk oznacza "Jestem na Nie" ... czyli coś jest nie tak w informacji .
Krzyżyk na czerwonym tle ma
ostrzegać oglądających że jest coś błędnego w zdjęciu odnośnie typu Wdo PKP Roco/Fleischmann.
Wyjaśnienie jest w moich postach - gdzie odnoszę się do zdjęcia jakie zamieściłeś ... korygując , jako dobry przykład typu Nürnberg i typu wideł maźniczych ....
Trzeba brać na spokój , życie , to forum .... chyba że dobiera się do Ciebie jakaś Wampi .... ;)
Nic się nie posypie ... szukaj zdjęcia ... :devil:
Chociaż ja nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek na takie zdjęcie widział czyjeś , gdzieś ... ?
Prędzej może to być "drugi plan" jakiegoś zdjęcia .... :niepewny:
 

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.017 23 2
Już, już. Jestem spokojny. :kawa:

Trzeba brać na spokój , życie , to forum ....
Chyba masz rację. :cool:

Nic się nie posypie ... szukaj zdjęcia ...
Z roku 1957 (na drugim planie) mam podobny kształtem, ale wagon wapniarkę z budką, pewnie jakieś Klagenfurty (ze skośnymi poprzeczkami na burcie jedna za drugą, nie w szpic), drewnianą węglarkę dwuosiową z dwiema parami drzwi bocznych, a nawet dwuosiowe kubłowe (pewnie Wdds).
Jak na razie Nürnberg/Schwerin PKP znalazłem jedynie w okresie międzywojennym...
Ale szukam dalej. :devil:

Co to wszystko na wspólnego z nowościami na 2019rok?
Dyskutujemy nad prawdziwością wydanych modeli. Nie wolno?
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Choć nie ukrywam, że nie pogardziłbym fotografią takiej prawdziwej węglareczki w epoce III PKP. :devil:
Film "Niedaleko Warszawy" - chyba 1956. Właśnie taka węglarka, tyle, że już wycofana z PKP i świeżo odsprzedana do taboru huty. No i niestety ujęcie nocne - więc niezbyt dobrze widać. Ogólnie można sądzić, że te węglarki tak od 1955 były już wycofywane ze służby liniowej na wagony T-G czy do przemysłu. Ale dokąd dotrwały ostatnie ?
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
To jeszcze ja :D bo węglarek szukam dalej. :devil:
Jeśli komuś przeszkadza, to niech wydzieli wiadomości do tematu o wagonach Schwerin/Nürnberg.
:kawa:
I... czyżby? Czyżby?
Węgiel na Ziemiach Odzyskanych
1947-04-16
http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/9241


Zobacz załącznik 655994
Za tą nie wątpliwie węglarką Schwerin lub Nürnberg toczy się węglarka francuska !
I szutrówki z węglem/miałem w składzie !
Tyle tylko że ja dostrzegam tam albo brak nazwy zarządu albo rozmyte "DR" .
Biorąc pod uwagę datę kwiecień 1947 ...Wyglądałoby na to że te wagony nie mają jeszcze cechy PKP ( ? ) ... :niepewny:
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Jeśli seria Expert to chyba model będzie przyzwoity. Nie mam modelu EU44 od PIKO. Może pantofrafy będzie trzeba wymienić?
Przydało by się fotograficzne porównanie modeli obu producentów.
 

sun71

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
636 9 1
Jeśli seria Expert to chyba model będzie przyzwoity. Nie mam modelu EU44 od PIKO. Może pantofrafy będzie trzeba wymienić?
Przydało by się fotograficzne porównanie modeli obu producentów.
Pantografy "klasyczne" PIKO - wszystkie takie same, za to chromowane, dekoder 8 pin, więc światła na stałe. Ja bym się bardziej bał techniki wykonania nadruku... No ale czuję się trochę postawiony przez PIKO "pod ścianą" - bo nieważne jak to bedzie wyglądało i tak trzeba będzie kupić:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki