• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Te dwa inne to w jakich wariantach?
Oprócz niebieskich Cargo w VI ep .
Żółte IVa lub b i czerwień żelazowa Va ze schematem opisowym identycznym jak w IVc ...
Osobiście trzymam się tylko czerwieni żelazowej to będzie mój 3 zestaw.... i zastanawiam się czy na nim nie zakończyć ?
Zważywszy że nadciąga "wywrotka" 418V ( termin : koniec czerwca ? ) ...
 

levis

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 2 0
Oprócz niebieskich Cargo w VI ep .
Żółte IVa lub b i czerwień żelazowa Va ze schematem opisowym identycznym jak w IVc ...
Osobiście trzymam się tylko czerwieni żelazowej to będzie mój 3 zestaw.... i zastanawiam się czy na nim nie zakończyć ?
Zważywszy że nadciąga "wywrotka" 418V ( termin : koniec czerwca ? ) ...
A ta czerwień to wiadomo jaki przydział? Jak Wałbrzych to też bym zakończył 3 zestawami.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Mnie ten secik AWT od Roco udało się kupić za 158,24 zł ;-) Chyba tuż przed podwyżką.
Dotarły również do mnie 3 cysterny DEC/CPN ROBO. Dzięki @karol_mar ;-) .
Zestaw węglarek od PMR Modele też już otrzymałem, choć nie miałem czasu nawet wyjąć węglarek z pudełek. Za fajny prezencik na Święta podziękowania dla pana Krzysztofa Koja ;-) .
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Oprócz niebieskich Cargo w VI ep .
Żółte IVa lub b i czerwień żelazowa Va ze schematem opisowym identycznym jak w IVc ...
Osobiście trzymam się tylko czerwieni żelazowej to będzie mój 3 zestaw.... i zastanawiam się czy na nim nie zakończyć ?
Zważywszy że nadciąga "wywrotka" 418V ( termin : koniec czerwca ? ) ...
Mam do was pytanie - czy jest szansa na 411V i 418V ze stacji Krzeszowice ?
Wiem, że były żółte wagony 411V st. Krzeszowice firmy Albert Modell
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
W Modelmanii wagony Piko 97605, 97604, 97607 i 97606 termin dostępności przesunięty z czerwca i lipca na po 20 października 2019r.
Przesunięto także rozpoczęcie sprzedaży modelu PIKO 58452 (był koniec kwietnia, będzie koniec maja), którego zdjęcie jest już dostępne na stronie producenta oraz na profilu PIKO Polska na facebook'u. Poniżej zdjęcie katalogowe:

27318_58452_id=21675.jpg

- źródło: https://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=27948&vw_name=detail

Ponadto wraz z nowym modelem cysterny pod koniec maja ukaże się wznowienie pierwszego modelu cysterny typu 406R - PIKO 58450.

Co więcej według internetowego sklepu producenta możemy się spodziewać w sklepach wraz z miniaturą ST44-1240 wznowienia modelu wagonu typu 401Zk w malowaniu PKP Cargo - PIKO 58410 - jest on już dostępny według strony producenta. Mam też potwierdzenie - numer inwentarzowy pozostał bez zmian.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
a czy te wznowione modele będą miały zmienione numery taborowe ?
Co więcej według internetowego sklepu producenta możemy się spodziewać w sklepach wraz z miniaturą ST44-1240 wznowienia modelu wagonu typu 401Zk w malowaniu PKP Cargo - PIKO 58410 - jest on już dostępny według strony producenta. Mam też potwierdzenie - numer inwentarzowy pozostał bez zmian.
No właśnie.... przydał by się drugi numer...
Zgadza się - przydałby się, ale PIKO ponownie - z nieznanych mi przyczyn - "nie pokusiło się" o zmianę numeru inwentarzowego modelu wagonu typu 401Zk, tak jak miało to miejsce w przypadku modelu wagonu typu 401Zp. Co zaś się tyczy wznowienia pierwszego modelu cysterny - na tę chwilę nie wiem z jakim numerem ukaże się wznowienie tej miniatury.
 

Gillecriosd

Nowy użytkownik
Reakcje
35 12 1
Gdyby dali nowy numer- kupiłbym 2 szt. a tak nie muszę wcale. Dziwię się, tym bardziej, że wspomniana platforma miała nowy numer. Ich strata, może to i dobrze, bo i tak dużo nowości wychodzi w tym roku...

Tak samo dziwne, że nie wypuszczają 401Z w zestawach np. po 3 szt...
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Pisaliśmy już o tym, że to wciąż wizualizacja. Jak będzie naprawdę znów zobaczymy. Choć faktycznie jest źle, nie tylko e względu na wózki. A szkoda bo ten wagon i tak jest bardziej podobny do polskich 440V niż Falns Fleischmanna.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Zdaje się że dostępne już są "owocarki" Rivarossi:
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=111768
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=111767
Szkoda że nie ma zdjęć tylko błędne wizualizacje.
Jeśli ma to wyglądać jak na wizualizacji to fikcja, o której mowa wyżej, zatacza coraz szersze kręgi...
Miałem kupić ale pod warunkiem, że nie będzie to po prostu pomalowany na biało znany z dotychczasowych edycji 23K.... ale coś takiego
Bo mniej więcej tak to powinno wyglądać KLIK (widać szczegóły których na wizualizacji nie ma).
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Wózki to jest wisienka na torcie fikcji jaką ten model sobą przedstawia.
Pisaliśmy już o tym, że to wciąż wizualizacja. Jak będzie naprawdę znów zobaczymy. Choć faktycznie jest źle, nie tylko e względu na wózki. A szkoda bo ten wagon i tak jest bardziej podobny do polskich 440V niż Falns Fleischmanna.
W Atlasie Wagonów Towarowych PKP - Terczyńskiego takiego typu talbota nie ma.
W Die Güterwagen der DBAG Stand 1998 - Carstensa także takiego typu nie ma.

Stąd wniosek że jest to konstrukcja budowana zagranicą po 1998r ...owszem zbliżona to 440V ale rażąco się różniąca od 440V .
Ciężko tak od ręki znaleźć zdjęcia tego talbota w sieci. Czy ktoś ma dane : lata produkcji , kod literowy, producent i przede wszystkim obecność w zarządach i korporacjach.
I najważniejsze pytanie
czy (korpo)Cargo posiada ten typ talbota ? :niepewny:


Przyznam że dopiero od tego roku zaczynam nieco zwracać uwagę na VI epokę.
Chyba będę musiał się ubrać w pozycję
"Güterwagen DBAG. DB Cargo. Railion DB. Schenker Rail."
Żeby w sposób bardziej uprawniony sprawować Urząd Inkwizycji na VI korpo epoką i jej wyznawcami ! :D
Ta emisja talbotów Roco pachnie mi herezją !!! :niepewny:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 253
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki