• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
@DRACULA
Andrzej, co z jakością opisów?
Niestety deskowanie wagonu ma spore i głębokie przerwy między deskami.
Co utrudnia tampodruk . Bo to jest tradycyjny tampodruk .
Niektóre litery oglądane z odległości 10-20cm są minimalnie przycięte albo zdarza się jednej brak w najmniejszych napisach.

Ogólnie oceniam jakość napisów na 3 i pół pkt w skali 1-5.
Ale dzięki tak wykonanej rzeźbie deskowania z większej odległości widzimy że jest to chłodnia o drewnianym poszyciu.


Jeden ze "sprzedawców" w Loko Model jest zdeklarowanym birofilem, więc warto mu zaufać w tym temacie...
Tak to prawda i to właśnie z nim Robertem B. dziś rozmawiałem.

Taka birofilska (piwofilska) ciekawostka :
Swego czasu wygłosilem pogląd że praktycznie wszelkie tzw. piwo na polskim rynku to tak naprawdę chemo-szczocha z granulatu.
Robert B. nie bardzo podzielił wtedy mój pogląd ...
Minęło parę lat i ... taką uzyskał odpowiedź od niemieckich sprzedawców w temacie podstawowych gatunków piwa z Polski :

" Niestety ale nie możemy postawić tych produktów na pułkach obok niemieckich piw.
Ponieważ wg.niemieckich norm są to ... NAPOJE PIWO-PODOBNE ( ! )"

Wg mojej opinii jaką wyznaję od ca.15lat :
Absolutnie wszystkie gatunki, nawet z najmniejszych lokalnych browarów ,w rzeczywistości są chemicznymi ,barwionymi z dodawanym syntetycznym alkoholem i środkiem smakowym oraz krowią żółcią ...napojem piwopodobnym. Który nazywam chemo-szczochą.


W z.z p. polecam domowe Piwo Kozie Natur.

Młodą kozę ( warunek zdrowe nerki ! ) karmić przez 3 dni tylko arbuzami i białymi grejpfrutami.
W pierwszych 2 dniach nasza koza osiągnie najwyższe normy czystości UE !
Następnie w 3 dniu podstawić wiaderko pod tylne nogi i uwiązać.
Zawartość zlać do starego syfonu i nabić nabojem CO2.
Dolać 50 gram spirytusu czerwonego 96% na 1 litr.
Zapewniona naturalna jakość , kolor słomkowy , goryczka grejpfrutowa i pianka ! :D
 
Ostatnio edytowane:

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Roco znowu dało plamę. Na stronie jest już dostępne zdjęcie modeli talbotów
Zobacz załącznik 636841
Po analizie zdjęcia widać że "spece" z Roco oznaczenia na modelu zrobili dla wagonu typu WAP, zamiast wagonu 440V. Do tego drugiego model jest przecież bardziej podobny, a do WAPa jakoś nie bardzo.

Tak dla jasności, tak wygląda WAP
http://www.fotobahn.de/Vorbild/2017/2017-03/Gueterwagen/51 665 0 217-1 Fals 2017-03 PL-PKPC Nudow (1).jpg
A jak wyglądają modele, a nie wizualizacje? Nie jeździły jeszcze na waszej imprezie? Tyle razy pisaliśmy, że wizualizacje Roco są często do … A na tej mamy jeszcze chociażby złe wózki.
Więc dyskutować możemy na zdjęciem realnego modelu.
 
1

12g

Gość
Może i masz rację, ale na tej wizualizacji/zdjęciu są dobrze widoczne oznaczenia które odpowiadają wagonom typu WAP. Jeśli Roco chce coś takiego wypuścić to powodzenia życzę, chociaż pewnie się znajdą tacy co to kupią.
W Wołowie jeździły, ale to był żarcik z mojej strony. Przemalowałem te wagony parę lat temu i mają oznaczenia odpowiadające wagonom 440V
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Może i masz rację, ale na tej wizualizacji/zdjęciu są dobrze widoczne oznaczenia które odpowiadają wagonom typu WAP. Jeśli Roco chce coś takiego wypuścić to powodzenia życzę, chociaż pewnie się znajdą tacy co to kupią.
W Wołowie jeździły, ale to był żarcik z mojej strony. Przemalowałem te wagony parę lat temu i mają oznaczenia odpowiadające wagonom 440V
Ach to gratulacje za umiejętności. Myślałem, że to jakieś premierowe. Wizualizacje Roco to znana sprawa - może ale nie musi. W dodatku Roco to nie Tillig, który [poza zamówieniami AMC] wszystko robi sam, choć Roco też nieraz we współczesnej kolei przekracza granice kompromisów.
A jak w końcu model wyjdzie to polecam porównanie np. wg:
http://adamusadam.pl/projects/show/270
albo
http://www.wgk.cal.pl/categories.php?cat_id=347
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Niestety deskowanie wagonu ma spore i głębokie przerwy między deskami.
Co utrudnia tampodruk . Bo to jest tradycyjny tampodruk .
Niektóre litery oglądane z odległości 10-20cm są minimalnie przycięte albo zdarza się jednej brak w najmniejszych napisach.

Ogólnie oceniam jakość napisów na 3 i pół pkt w skali 1-5.
Ale dzięki tak wykonanej rzeźbie deskowania z większej odległości widzimy że jest to chłodnia o drewnianym poszyciu.




Tak to prawda i to właśnie z nim Robertem B. dziś rozmawiałem.

Taka birofilska (piwofilska) ciekawostka :
Swego czasu wygłosilem pogląd że praktycznie wszelkie tzw. piwo na polskim rynku to tak naprawdę chemo-szczocha z granulatu.
Robert B. nie bardzo podzielił wtedy mój pogląd ...
Minęło parę lat i ... taką uzyskał odpowiedź od niemieckich sprzedawców w temacie podstawowych gatunków piwa z Polski :

" Niestety ale nie możemy postawić tych produktów na pułkach obok niemieckich piw.
Ponieważ wg.niemieckich norm są to ... NAPOJE PIWO-PODOBNE ( ! )"

Wg mojej opinii jaką wyznaję od ca.15lat :
Absolutnie wszystkie gatunki, nawet z najmniejszych lokalnych browarów ,w rzeczywistości są chemicznymi ,barwionymi z dodawanym syntetycznym alkoholem i środkiem smakowym oraz krowią żółcią ...napojem piwopodobnym. Który nazywam chemo-szczochą.


W z.z p. polecam domowe Piwo Kozie Natur.

Młodą kozę ( warunek zdrowe nerki ! ) karmić przez 3 dni tylko arbuzami i białymi grejpfrutami.
W pierwszych 2 dniach nasza koza osiągnie najwyższe normy czystości UE !
Następnie w 3 dniu podstawić wiaderko pod tylne nogi i uwiązać.
Zawartość zlać do starego syfonu i nabić nabojem CO2.
Dolać 50 gram spirytusu czerwonego 96% na 1 litr.
Zapewniona naturalna jakość , kolor słomkowy , goryczka grejpfrutowa i pianka ! :D
Także i do mnie dziś dotrze "Browar Okocim". Dzięki Księciu za fachowe podsumowania wykonania modeli ;-)
Co do niemieckich norm piwnych i ich oceny polskiego piwa jako "piwo-podobne" to najlepszym zapewne niemieckim "piwem" jest sprzedawane w sieci ALDI piwo za 25 centów w plastikowych butelkach, które a propos także są warte 25 centów. "Piwo" to jest masowo kupowane przez naszych rodaków pracujących tamże. Nie ma się im co dziwić skoro niemieckie piwo jest tańsze od polskiego "jabola" ;-) Także można śmiało polecić niemieckie "wina" sprzedawane w kartonach o pojemności 1L za także niewygórowaną cenę 1 euro ! ;-)
Faktycznie obok takiego "piwa" czy "wina" trudno by było postawić jakiekolwiek polskie PIWO, bo to by był wstyd dla NAS !
Niemniej jednak należy przyznać, że wybór piw w Niemczech jest przeogromny ;-)
Jednym z moich ulubionych jest
Stuttgarter Hofbrau ;-)

Stuttgarter III ep 1  Roco.jpg

Jeszcze raz dzięki ogromne za wskazywanie modeli wartych nabycia ;-) i wskazywanie tych które tylko udają polskie ;-)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
"Okocim" dojechał.

Browar Okocim 1 - Roco 76559 LokoMotyw.jpg
Browar Okocim 1a - Roco 76559 LokoMotyw.jpg


W zestawie poręcze i uchwyty oznaczenia końca składu (proszę mnie poprawić, jeżeli złej nazwy użyłem).
3 poręcze weszły na wcisk i nawet się trzymają, czwartą musiałem podkleić ponieważ jeden z końców był luźny. Do montażu uchwytów latarni mam za słabe oczy, poza tym trzeba trochę podpiłować aby weszły. Próbowałem zamocować jeden uchwyt ale dałem sobie spokój.
Fotki słabe, wiem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki