• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Nie, nie ładnie wygląda.
Dzisiaj odesłałem Silberlingi Roco - wyglądały szkaradnie. Mam Vectrona DB „Das ist grün“ - cały zielony motyw, naprawde duża powierzchnia zrobiona w druku cyfrowym. Jest bo jest, nikt inny takiej nie zrobił, ale wygląda to słabo... To samo w Vectronach SBB Cargo International czy BR 139 Lokomotion. Wagony IC białe z szerokim czerwonym pasem - cały pas jest wypukły w 3D! :eek:
Zdarzają się wyjątki jak BLS Re 4/4 - tampodruk. Ciekawy jestem porządnych zdjęć BR 118 DR, ale wydaje mi się że też tampodruk detali.
W odpowiedziach do klientów, którzy zgłaszają do Roco, że nic już od nich nie kupią malowanego w tej technice Roco odpowiada, że dostrzegają problem i bedą się z tego wycofywać. Zobaczymy...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
to coraz bardziej denerwujące mnie forum nie chce ich przyjąć, są za duze, a mi się nie chce ich zmniejszać, mam ciekawsze zajęcia i nie mam na to czasu
A mnie coraz bardziej denerwują wpisy tego typu (ale to pewnie oznaka starzenia się ;)). Nie ma obowiązku udzielania się na forum i nikt nikogo nie zmusza do zamieszczania tu swoich zdjęć. Forum ma takie możliwości techniczne jakie ma (moim zdaniem wcale nie takie strasznie złe) i albo to akceptujemy i stosujemy się do obowiązujących zasad, albo nie akceptujemy i nie zamieszczamy tu niczego. Ale takie komentarze są, moim zdaniem, trochę mało eleganckie. Ale oczywiście nie ma też obowiązku bycia eleganckim... :(
To przestańcie kupować PKP, a zacznijcie DR lub DB :D jakoś na tych modelach ładnie wszystko wygląda
No więc ja właśnie czasem kupuję i też zdarzają się wpadki. Ostatnio niczego nie kupowałem, więc nie wiem, jak to teraz wygląda. Ale doświadczenia kolegi Ropu, opisane przed chwilą, nie nastrajają optymizmem.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Gdyby tylko modele PKP firmy Roco miały wypukły druk, to z miejsca by podpadało pod forumową teorię spiskową. Ale nie, bo jak się okazuje, Roco tak robi także i inne modele, więc tym razem spisku nie ma.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
To przestańcie kupować PKP, a zacznijcie DR lub DB :D jakoś na tych modelach ładnie wszystko wygląda ;P
Niestety kupowanie DR albo DB nic nie daje jak wspomniał kolega Ropu Silberlingi DB są tragicznie pomalowane. Ja w zeszłym roku kupiłem obydwa zestawy pociągu Meridian z wagonami DR CSD i MAV. Niestety nadruki na wagonach są wypukłe. Najgorzej na tym wyszły wagony MAV gdzie jasno szare pasy wyglądają jak tynk strukturalny:mad:
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
Roco odpowiada, że dostrzegają problem i bedą się z tego wycofywać. Zobaczymy...
Ropu a masz może jakieś doświadczenie z nadrukami w Re 460? Jak to wygląda w tych lokomotywach?
W tym roku mają ponoć coś tam poprawić w tych modelach, więc zobaczymy jaki dadzą nadruk
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Odbiegamy od tematu wątku, ale... w Re 460 stosują druk 3D i wygląda on raz lepiej raz gorzej.
Motywy duze rozłożone na całej powierzchni ściany lokomotywy nieładnie sie świecą. Motywy drobniejsze typu logo również sie świecą, ale z racji niedużego rozmiaru nie rażą tak mocno. Za to są wypukłe.
Fachowcy w temacie stwierdzają jedno - od tej techniki nie ma odwrotu, należy tylko znaleźć odpowiednią konfigurację takiego druku, która da lepszą jakość. Bo wszystko lub prawie wszystko jest kwestią parametrów - tampodruk też można sp... zepsuć.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Od dziś w sprzedaży: PIKO 97924 (zestaw startowy z nowym numerem SM42-948 i dwoma wagonami piętrowymi). Zapewne za kilka dni zestaw trafi do większości sklepów.
Potwierdzam :) - niektórzy już zdążyli odebrać zamówiony zestaw i się tym pochwalić w internecie :LOL: ... (nie mam na myśli siebie ;) ).
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Od dziś w sprzedaży: PIKO 97924 (zestaw startowy z nowym numerem SM42-948 i dwoma wagonami piętrowymi). Zapewne za kilka dni zestaw trafi do większości sklepów.
Mój błąd- SM42-984. W pośpiechu zasugerowałem się błędnym opisem w jednym z internetowych sklepów.

Czy ktoś życzliwy mógłby napisać jakie numery mają wspomniane dwa bohuny?
Czy możliwe jest aby były to zupełnie nowe pozycje?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki