• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Ja wobec tych faktów boję się bardzo, że zapowiadane wagony Kolei Mazowieckich zostaną po prostu spieprzone tylko z powodu techniki nadruku napisów, jaką ten producent obecnie stosuje. Mam jednak cichą nadzieję, że jako kooperacja z firmą Hobby Trade, to właśnie ona wykona w całości wagony, dzięki czemu nie będą wykonane tą głupią techniką. Ale wtedy i tak zapewne lokomotywa taka będzie niestety.
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Normalnie, szkoda słów na dziadostwo, jakie odstawia teraz ten producent :mad:...
"Super" druk 3d, ja dzięki temu zakończyłem swoją przygodę z tą firmą. Stare edycje ok, ale nowym syfem niech się wypchają, a mógłby być fajny skład KM:(
Mam jednak cichą nadzieję, że jako kooperacja z firmą Hobby Trade, to właśnie ona wykona w całości wagony, dzięki czemu nie będą wykonane tą głupią techniką.
Ja po rozmowie z ich przedstawicielem nie mam takiej nadziei, po pierwsze oszczędności, tampodruk jest drogi, nie będą faworyzować niektórych projektów itd. No i najlepszy tekst: "To wcale nie wygląda tak źle jak Pan twierdzi":ROFL:
 
Ostatnio edytowane:

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
Ja wobec tych faktów boję się bardzo, że zapowiadane wagony Kolei Mazowieckich zostaną po prostu spieprzone tylko z powodu techniki nadruku napisów, jaką ten producent obecnie stosuje. Mam jednak cichą nadzieję, że jako kooperacja z firmą Hobby Trade, to właśnie ona wykona w całości wagony, dzięki czemu nie będą wykonane tą głupią techniką. Ale wtedy i tak zapewne lokomotywa taka będzie niestety.
"Super" druk 3d, ja dzięki temu zakończyłem swoją przygodę z tą firmą. Stare edycje ok, ale nowym syfem niech się wypchają, a mógłby być fajny skład KM:(

Ja po rozmowie z ich przedstawicielem nie mam takiej nadziei, po pierwsze oszczędności, tampodruk jest drogi, nie będą faworyzować niektórych projektów itd. No i najlepszy tekst: "To wcale nie wygląda tak źle jak Pan twierdzi":ROFL:
Trzeba zrezygnować z KM-ów zatem. Oby inni producenci nie poszli w ślady Roco.
Ja bym się wstrzymał z tym rezygnowaniem. To jednak inny producent, a modele kur...sko drogie, więc wierzyć mi się nie chce, że zaryzykują położenie tematu gównianymi nadrukami. Trzeba poczekać, aż się ukażą i wtedy będzie wszystko jasne.
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Na niemieckim forum drehscheibe jest już wątek o tym, że rzekomo Roco chce odejść o obecnie stosowanej techniki druku.
Kiedy i czy napewno - się zobaczy...
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Trzeba chyba mieć coś nie tak z rozumem, by nie rozumieć, że nawet najlepszy model tą techniką nanoszenia napisów się psuje.
Dlatego powtarzam pytanie, bo oglądam to w telefonie. Farba jest chropowata to fakt, ale napisy w oryginale były w formie naklejki z folii. Napisy są za grube?
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
(... )tampodruk jest drogi, nie będą faworyzować niektórych projektów itd. No i najlepszy tekst: "To wcale nie wygląda tak źle jak Pan twierdzi":ROFL:
HA ! HA ! HA ! HA ! HA !
To jak to się stało że Dracula Tender Club / Dracula Waggon Industrie wykonywało zaledwie 160 węglarek Eaos w 6 numerach z kompletnym opisem ( w tym na ścianach czołowych - tabele zestawów kołowych ) tampodrukiem ... ?!
Albo
zaledwie 240 boczniaków w danej edycji w czterech rodzajach ( KL 2 , 3 , 3 Traglasten , poczta ) z koszmarną ilością oznaczeń z kompletnym opisem ... tampodrukiem ?!

To są KŁAMCY - tureccy geszefciarze ! nephilim ! anunaki ! :D
... to jest kartel nastawiony na wycisk kasy z kieszeni klientów za pomocą wszelkich chwytów .
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Nie wiem co do tego biznesu miałby mieć starożytny lud Sumeryjski i ich nauczyciele Anunaki łącznie z ich bogiem Anu:D podobno przybyłym z kosmosu. Ale Roco pokrywając modele tynkiem strukturalnym:eek: chcą nam wmówić że to ładne, sami sprawiają wrażenie jakby ich kierownictwo pochodziło z innej planety:obcy::obcy::obcy::obcy::obcy:.
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Lokomotywa ma fakturę pod napisami, jak na pierwszym zestawie zdjęć, czy drugim?
Poproszę dowód w postaci zdjęcia.
Napisy są ładne i czytelne, zrobiłem zdjęcia, niestety to coraz bardziej denerwujące mnie forum nie chce ich przyjąć, są za duze, a mi się nie chce ich zmniejszać, mam ciekawsze zajęcia i nie mam na to czasu...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
... to jest kartel nastawiony na wycisk kasy z kieszeni klientów za pomocą wszelkich chwytów .
Wszystko teraz schodzi na psy.... pralki, telewizory, konsole .... pora na modele. Za dobre były więc trzeba i tu coś 'zrobić taniej'.
XXI wiek i Niemcom się wzrok pochrzanił ? Skoro przedstawiciel Roco twierdzi że "nie jest tak źle"?.... A może i ich okulary mają hukowe szkła.... od Chińczyka.... Wszystko robią taniej, ale ceny w sklepach dla klienta rosną. To jest dopiero perpetum-mobile.
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
A w sumie co miał ten gość powiedzieć? Przyznać wprost, że ta technika wygląda źle? Trudno, by źle gadał na swoją firmę, chcąc dalej zajmować to stanowisko.
Tylko że tu nie chodzi o to, co o tym twierdzi pracownik producenta, ale jak my to odbieramy. A ja odbieram to bardzo negatywnie, bo naprawdę ładnie zrobione modele Husarza i Vectrona tym sposobem wiele tracą na wyglądzie.

Wpierw powstał Vectron PKP CARGO firmy Piko. Bardzo ładny model, ale bardziej z powodu ogólnie ładnej bryły i dobrze wyglądającego niedoszłego nowego malowania tej spółki na tej lokomotywie, niż z powodu szczegółowości modelu, która pozostawia dla mnie sporo do życzenia. Dlatego ucieszyłem się na wieść o zapowiedzi tego modelu z firmy Roco. No i model Roco w detalach okazał się na szczęście lepszy, ale pod względem napisów to jest porażka.
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
A w sumie co miał ten gość powiedzieć? Przyznać wprost, że ta technika wygląda źle? Trudno, by źle gadał na swoją firmę, chcąc dalej zajmować to stanowisko.
Tylko że tu nie chodzi o to, co o tym twierdzi pracownik producenta, ale jak my to odbieramy. A ja odbieram to bardzo negatywnie, bo naprawdę ładnie zrobione modele Husarza i Vectrona tym sposobem wiele tracą na wyglądzie.

Wpierw powstał Vectron PKP CARGO firmy Piko. Bardzo ładny model, ale bardziej z powodu ogólnie ładnej bryły i dobrze wyglądającego niedoszłego nowego malowania tej spółki na tej lokomotywie, niż z powodu szczegółowości modelu, która pozostawia dla mnie sporo do życzenia. Dlatego ucieszyłem się na wieść o zapowiedzi tego modelu z firmy Roco. No i model Roco w detalach okazał się na szczęście lepszy, ale pod względem napisów to jest porażka.
To przestańcie kupować PKP, a zacznijcie DR lub DB :D jakoś na tych modelach ładnie wszystko wygląda ;P
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki