• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Pytanie czy TMF jeszcze istnieje?
Z początku zapowiadało się pozytywnie, ale z roku na rok w moim odczuciu coraz słabszy poziom wykonywanych modeli... Co oczywiście absolutnie nie ma przełożenia na wysoką cenę modeli.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Na stronie EFC Loko ostatnia aktualizacja była w 19.06.2006 r.
Sądzę, że niczego nowego nie należy się spodziewać.
Tylko że od roku 2006-go powstało wiele nowych modeli, więc data aktualizacji strony ma się zupełnie nijak do aktywności firmy. Ci co chcą wiedzieć co firma robi, to wiedzą.
Ciekawe jest jednak jedno. Mimo iż strona nie jest aktualizowana, a modele tej firmy kosztują grube tysiące złotych, nikt nigdy nie narzekał na forum na to, że w sieci nie można się niczego dowiedzieć o tym co aktualnie firma robi i planuje. Za to ile było narzekania na innych producentów w tej kwestii...
Na fakt iż producent ten nie udziela się na tym forum też nikt nie narzeka. A jak inni producenci podejmowali takie próby, to zawsze musieli się znaleźć tacy, co robili wszystko by zniechęcić do tego i nikt z administracji nic z tym nie robił. Ciekawe to jest.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Tylko że od roku 2006-go powstało wiele nowych modeli, więc data aktualizacji strony ma się zupełnie nijak do aktywności firmy. Ci co chcą wiedzieć co firma robi, to wiedzą.
Ciekawe jest jednak jedno. Mimo iż strona nie jest aktualizowana, a modele tej firmy kosztują grube tysiące złotych, nikt nigdy nie narzekał na forum na to, że w sieci nie można się niczego dowiedzieć o tym co aktualnie firma robi i planuje. Za to ile było narzekania na innych producentów w tej kwestii...
Na fakt iż producent ten nie udziela się na tym forum też nikt nie narzeka. A jak inni producenci podejmowali takie próby, to zawsze musieli się znaleźć tacy, co robili wszystko by zniechęcić do tego i nikt z administracji nic z tym nie robił. Ciekawe to jest.
Pewnie wspomniany przekupił administratora i moderatorów, spisek jak nic.
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
No rzeczywiście ! Tam w lubelskim i w okolicach jest rzeczywiście rzesza fanów miniatur PKP ! :eek:
Tam jest dopiero prawdziwe zagłębie klientów ! Ogromna społeczność modelarska ! o_O
Następne prosimy z Nowogródka ! z Lidy ! z Równego ! z Mołodeczna !
Tam jest liczna polonia i jeszcze liczniejsza rzesza modelarska PKP !
I koniecznie z Nieświeża !!! Co by Pan Radziwiłł był kontent !

Może tak w końcu LESZNO , SZCZECINEK , KOSTRZYN... ?! :mad: :mad: :mad:
Miałem przez moment nadzieję że 127 wyjdzie z przydziałem Sierpeckim, z czerwonymi ozdobnikami elementami planowej obsługi tak bardzo typowej i charakterystycznej dla fiatów w latach 90 a dla schyłkowych SP45 w szczególności. Wystarczy przeanalizować zdjęcia z końca SP45 praktycznie każda jest przyozdobiona (024, 032, 039, 076, trochę mniej 068, ale za to właśnie mocniej 127, 139, 252, 158 czy 104). A tak mamy bezpłociową SP45 z przydziałem Lubelskim, do tego dedykowane bonanzy, gdzie według mojej wiedzy Lublin w tym czasie śmigał głównie na Bipach linie: Łukowską i Rozwadowską...

PIKO robi klony tego co schodzi. 204 pomimo tego że pojawiło się pół roku wcześniej niż 165 to do tej pory leży na półkach w dużych ilościach. A 165 dawno wyprzedane. Podobnie było że 174 i 100. Dwa klony.
Mam takie wrażenie, może błędne, ale chyba cała seria SU/SP45 nie schodzi aż tak dobrze.
127 wygląda jak klon 165 tyle że z prawidłowo pomalowanymi górnymi żaluzjami w kolor aluminium (no i oczywiście brak muf sterowania wielokrotnego na czole bo to w końcu SP45). Mam zamówioną, ale zapewne z niej zrezygnuję po tym co zobaczyłem na wizualizacji
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
no i oczywiście brak muf sterowania wielokrotnego na czole bo to w końcu SP45
Oczywiście ma "mufy", jak to kolega SP45-166 nazwał, czyli gniazda sterowania wielokrotnego na czole, a konkretniej na czołownicy, koło zderzaków, "bo to w końcu SP45". :p

PS. A co kolega SP45-166 ma na myśli pisząc: "z czerwonymi ozdobnikami elementami planowej obsługi"?
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Domyślam się, że chodzi o te wszelkie ozdóbki (których ja akurat nie lubię), jak podmalowywanie tła numerów, biało-czerwone szlaczki czy chorągiewki, malowane w różnych miejscach itp. itd. Moje pytanie dotyczyło określenia "elementy planowej obsługi". Nie rozumiem, co to są te "elementy" i co mają wspólnego z "planową obsługą?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 253
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki