• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Fleischmann w HO zdechł ! :D
I zbiegło się to z dekretem prof.Maseczki- orzekającym Fleischmann'a za firmę zdegradowaną technologicznie w obszarze produkcji wagonów tow. i osob.
Na jego formach pod marką Roco set węglarek PKP z orłem . Te kupię i to pewnie podwójnie.
Z setem Linz,ów PKP w IV ep. wstrzymam się.
Ponieważ Exact Train zapowiedział opracowanie tych wagonów i jest duża szansa że wypuści je w PKP.

Ogólnie Roco to stare opracowania z nowymi nr. i malowaniami + "zapowiedzi" nowych opracowań w postaci rysunków szeregu małych lokomotyw przetokowych europ.zarządów z czego połowa pewnie się nie ukaże. ;)
+ przeniesiony z 2018 r na IV kw. 2019 BR 86 DB ... i też nie wiadomo czy się nie ukaże w 2020 :D
Jedno jest pewne ... BR118 DR .


Główny wniosek jest taki : od Roco nigdy nie doczekamy się prawdziwej polskiej konstrukcji ...
To przeciętny producent obcego taboru i trakcji .
Świadomy jakości Brawa/ESU na rynku DRG/DB/DR i w z.z t. kalkulatywnie nastawiony tylko IV-VI epokę pozostałych
zarządów europejskich . Bo tu jego średniactwo wykonania znajdzie jeszcze jakiś czas popyt. ...pół dekady ... (n)


Na placu boju PKP mamy Piko , Robo i Albert Model/PMR .
A w szpicy technologi XXI w Brawa/ESU/Exact Train ... i czekam na te nowości.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Roco się w sklepie nowościami pochwaliło: KLIK

Jest i Gagar w barwach PKP Cargo.
Nie ma dużo, ale za to fajne modele. Dwa sety węglarek: z wczesnej IIIc [56-58] i z IVa. Natomiast MCi43 będzie chyba w epoce IIIb [z orłem], a nie jak sugeruje wizualizacja w IIIc.
Natomiast do Gagaga będzie pasować zestaw Falnsów 76078. Zwróćcie uwagę, że nie jest ten dotychczaowy Falns Fleischanna, tylko Falns Roco bardziej podobny do 436V. Byleby tylko zrobili go na prawidłowych wózkach Y25.
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Co do zapowiadanego ST44 Roco w malowaniu PKP CARGO, to wizualizacja zwana fotomontażem jest skopana po całości. Po pierwsze odcienie niebieskiego są zamienione, bo pudło powinno być jaśniejsze a falki na ścianach bocznych ciemniejsze, oraz użyto niewłaściwych czcionek na oznaczenia.
Pozostaje żyć nadzieją, że model seryjny będzie swym wyglądem odległy od tego fotomontażu, jednak można odnieść wrażenie, że od lat nawet te ich fotomontaże wizualizacyjne nie są przygotowywane profesjonalnie. Gdyby na ich podstawie podejmować decyzje o zakupie, to ta wizualizacja aż krzyczy "nie zamawiaj mnie, jestem źle wykonany!".

P.S.
Poprzedni model Roco tej lokomotywy i w tym malowaniu posiada błędy związane ze źle dobranymi niektórymi czcionkami, a nawet data naprawy jest nieprawidłowa, więc nie wiem czy jest się co łudzić że tu wszystko będzie idealnie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki