• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Wszystko można, ale dystrybutor krajowy ma też swoje zadania. Jeśli nie potrafi niczego załatwić, to niech zrezygnuje z tej funkcji i nie blokuje innym wejścia w ich miejsce. Najwyraźniej ktoś tam nie ma jaj i nie potrafi dać zaliczki, by otrzymać modele. Wydanie Chrobrego też się przeciągało z powodów finansowych, ale wszystkie zestawy się sprzedały więc wyszli na tym do przodu. Boją się wejść w nową formę, to mogą zamówić model z nowym numerem z już gotowej, tylko trzeba chcieć.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Wszystko można, ale dystrybutor krajowy ma też swoje zadania. Jeśli nie potrafi niczego załatwić, to niech zrezygnuje z tej funkcji i nie blokuje innym wejścia w ich miejsce. Najwyraźniej ktoś tam nie ma jaj i nie potrafi dać zaliczki, by otrzymać modele. Wydanie Chrobrego też się przeciągało z powodów finansowych, ale wszystkie zestawy się sprzedały więc wyszli na tym do przodu. Boją się wejść w nową formę, to mogą zamówić model z nowym numerem z już gotowej, tylko trzeba chcieć.
Ja nie mam zielonego pojęcia o tych wszystkich kwestiach organizacyjnych. Ale zainwestować pieniądze (sam bym chyba tyle nie miał, ale jako udziałowiec przedsięwzięcia czy to nowy numer czy zamówienie modelu wraz z nową formą) bym mógł. Teraz buduje dom, ale coraz bardziej mnie korci taka myśl...
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Żaden problem złożyć się w kilka osób i zamówić pare sztuk to i przesyłka wyjdzie grosze
Ja akurat w De jestem to nie mam problemu
Ew można kupić tutaj w De pare sztuk i wysyłki w Polsce zrobić
Dla chcącego nic trudnego
Przesyłka w modellbahnshop-lippe powyżej 100 euro kosztuje 3,90 euro czyli ok 16zł. Poniżej 100 kosztuje o ile pamiętam ok. 8 euro . Jeżeli parę osób się złoży na jedno zamówienie to trzeba jeszcze w Polsce przepakować i porozsyłać co daje dodatkowo 15 zł na paczkę. Opłaca się ? Kupując na ebay wysyłka do Polski kosztuje od 10 - 20 euro. Przesyłka Niemcy-Niemcy z ebay to przeważnie 5 euro.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
I znów kilku mądrych inaczej tworzy utopię. Ciekawe kto się zajmie tym wspólnym zamówieniem, kto będzie zbierał od innych kasę, kto to przepakuje i dalej wyśle. I ciekawe ilu z Was tak da kasę komuś na zakup modeli.
A już najlepszy tekst jest o tej nowej formie.
Dawajcie chłopaki, robimy zrzutkę i będzie nowa forma. Tylko na co? O kurła, nikt nie wie. No nie, bo to tylko rzucone puste hasło bez wiedzy o tym o czym się pisze.
 
Reakcje
438 294 188
Mogę to zrobić jak się znajdzie kilka chętnych osob mam sklep w którym za zakupy powyżej 100 euro przesyłka na terenie Niemiec jest gratis wiec wystarczy kupić dwie sztuki wagonu ACME i pozostaje tylko koszt wysyłki na terenie Polski ok 16 czy 18zl od sztuki
 
Ostatnio edytowane:

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
Ale w czym problem?
Przecież można złożyć zamówienie dajmy na to na 10 wagonów (10 zamówień) z jednego konta w sklepie i każdy wagon wysyłać na inny adres. Nic nie trzeba przepakowywać.
 

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
Koledzy wyważacie otwarte drzwi.
Temat zakupów "forumowych" funkcjonuje z sukcesem od dawna - rzecz jasna nie tutaj tylko gdzieś indziej i nie dotyczy kolejek.
BTW: niby taka prosta inicjatywa a już została "uwalona" w zarodku...

Hejt start za...trzy...dwa...jeden!
 
Reakcje
29 0 0
Wspólne zakupy aby zaoszczędzić na przesyłce to jedno. Chyba nie powinno być problemów dogadania się pomiędzy chętnymi. Inna sprawa to "ruszenie" Acme aby wydano nowe wagony w malowaniu PKP i IC. Ceny używanych sięgają sufitu, więc chyba były by chętne osoby na zakup nowych edycji?
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
To sobie czekaj, a potem płać - o ile się doczekasz :)
Ja wolę Piko za 230 zeta, choć mógłbym te 2 - 3 dychy dopłacić, gdyby popracowali nad wnętrzami swoich modeli, bo zewnętrznie od ACME na pewno nie odbiegają pod względem jakości wykonania.
Mam jedynkę 139A ACME, która ma fabrycznie wygięte pudło w banana, a przy narożach pudła (w miejscach łączenia modułów formy) szwy / nadlewy. I to jest według Ciebie ta mega jakość ACME warta 5 stów? :D
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Ludzie sobie wbili do łbów, że Piko to szajs. A jest wręcz przeciwnie. Ich opracowania z ostatnich 2-3 lat to już jest bardzo wysoki poziom detalu i jego mnogość. A jeśli chodzi o schludność, precyzję, czystość wykonania to PIKO jest wyżej w rankingu od ACME czy nawet LSM.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki